1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Yaş 14 Boy 1.70 4-5 aydır çalışıyorum

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve alperkaan tarafından 6 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. alperkaan

alperkaan Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba diyorum.öncelikle 14 yaşındayım spor salonunda çalışıyorm daha önce biraz evde çalışmışlığım var.spor salonumdaki hocalar bayağı iyi geliştiğimi söylüyolar bence haklılar :p ölçülerimi tam olarak bilmiyorm kaybettm daha doğrusu ama kol ölçümü hatrlıyorm 33 cm idi.resimlerde daha küçük gibi çıkmış ama olsun :D .daha önce adaptasyon programı uygulamıştım spor salonundaki ilk günlerimde daha sonra setleri ve ağırlıkları artırarak günlere böldüm kas gruplarını ve kardiyoyu.şimdi ise bir hoca bana direnç artırıcı program yazdı aralık civarı biticek program.iki üç gün sonra da multipower 100% whey protein alıcam.kardiyo olarak spor salonunun düzenlediği grup egzersizleri var.haftada iki gün spinning var (ölüm gibi :D ). şimdi programımı yazıcam ve aşağıya fotoğraflarımı eklicem :)

-Pazartesi
    50 Dakika orta seviye SPINNING ardından crunch (3x25),oblique crunch(3x25),leg raise(3x25), hyper extension (2x15)

-Salı
    Chest Press 3x15
    Dumbell Fly 3x15
    Incline Dumbell Press 3x15

High Row 3x15
    Lat Pull Down 3x15
    Seated Row 3x15

Z bar biceps curl 3x15
    Dumbell alternate curl 3x15
    Biceps curl (MTS) 3x15

Crunch 3x25
    Oblique Crunch 3x25
    Leg Raise 3x25
    Hyper Extension 2x15

-Çarşamba: Pazartesiyle aynı program

-Perşembe
    Leg Extension 3x15
    Leg Curl 3x15
    Leg Press 3x15

Shoulder Press 3x15
    Dumbell laterol raise 3x15
    Dumbell front raise 3x15

Z bar triceps lying 3x15
    Push Down 3x15
    One arm dumbell triceps 3x15

Crunch 3x25
    Oblique Crunch 3x25
    Leg raise 3x25
    Hyper Extension 2x15

-Cuma : Dinlenme

- Pazar: Perşembenin aynısı

Fotoğraflar:

Ekli Dosyalar:

2. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    daha ufaksın fazla agır girme kendini fazla yormadan devam et

yasın büyüdükce antremanda vücutta iyi olur sen devam et

3. alperkaan

alperkaan Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    hoca ağır girdiriyo mesela makinalarda fazla problem olmuyo ağır olması ama dumbelllarda en fazla iki tane 12 kiloluk çalışıyorm ama mesela bacak çalışırken 40 kiloya taktırıyo hoca :D yorumun için saol ama biraz yağ yaksam daha süper olucak bence :)

4. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    sen zorlandıgında hocaya söyle cok agır de azalt kardöo biisklet kosuda yap yağ yakarsın onlara agırlık ver mide filan calıs

5. alperkaan

alperkaan Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    karın zaten programda gördüğn gbi hergn :D ama hoca affetmiyo kilo konusnda bas bas diye bağırıyo :D

6. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    bağırsın bakalım o hoca... 14 yaş cok erken gercekten. Ben 15 yasımda 10 cm uzamıstım. Senınde olabılır yanı 10 cm uzamak demek her alanda uzamak demek sadece boy demek degıl yanı ben squat yapıyorum onu yapmıyorum bunu yapmıyorum deme. Bence en erken 16 yaş bu spor ıcın. Tekrar soyluyorum o hocan bagıra dursun bas bas dıye.

7. alperkaan

alperkaan Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    yok kendi isteğimle girdim bu spora aslında normalde başta hafif program vermişlerdi hocaya gittim (salaklık bende) dedim hocam doğru düzgün bi program yazın dedim bir çalıştırdı ertesi gün yürüyemedim :DD

8. alperkaan

alperkaan Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    başka yorum yok mu yorumlarınız benm içn önemli ... bu arada yarın multipower %100 whey proteinim geliyor ona başlayacağım :)

9. cavitiskender

cavitiskender Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ii gidiosun ama kilo vermeye bak

10. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Gastronomi ve Mutfak sanatları Öğrencisi
    Yer:
    Çorum/İskilip
    4 ay için güzel kollar falan belli ediyo çalıştığını zamanla daha da gelişirsin yaşın genç 20 yaşında falan süper olur fakat kardio egzersizlerini aksatma en önemlisi bu estetik görüntü için

11. rıdvan

rıdvan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci_lise2
    Yer:
    denizli
    amacın daha irileşmek değilse simdiden yağ yak ama irileşmekse daha cok erken yağ yakımı için ağır kaldırman senin için faydası var ama ezilmedin sürece kendine dikkat et yaptın hareket de neyi yapıyorsan oranın kası yanmaya başladında anlarsın o an bırak ama o ana kadarda zorlamanı tavsiye ederim kaldıra bildin kadar ağır kaldırman irileşmeni sağlar kasların daha büyük olmasını sağlayarak senide iri gösterir kolay gelsin

12. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    .. anlamıyorum yağlı insanlar bodye basladığında güzel vücuda sahip olması zayıf insana göre daha kolaydır , başlangıçta verilebilecek bir amino asit ve yağ yakıcı veya protein o insanı 3-4 ay gibi sürede cok farklı kılabilir hocalar bunu yapmıyorlar kimseye ek besinden bahsetmiyor halbuki bu sporun içindeki ek besinlerin yararlarından bahsetseler salonlarına gelen her insan 6ay-1 yılda istediğininn üstünde vücuda kavuşabilirler ... senin hocanda sana hiç birşeyden bahsetmemiş sanırım beslenme olsun ek besin olmuş sana nasıl bir göğüs programı verdi bilmiyorum 4 ayda hiç mi benche girmedin hiçmi bölgesel yağ yakımı yaptırmadı yaşın kücük olabilir ama hocanı al karşına konuş bu sporda bi yere gelmek istiyorum ne yapmam lazım de herşeyi anlattır en önemlisi senin hocanın bir başarı belgesi varmı ? [ eğer bu sporu gercekten düşünüyorsan bu dediklerimi iyi oku ] ... bAşarılar

13. Sahoo

Sahoo Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    14 yaşında ve 4-5 aylık bi sporcu için besin desteğine gerek yok bence

14. alperkaan

alperkaan Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    İyi-kötü yorumlarınız için teşekkür ederim.Aslında irileşmek istiyorum ama yağ oranımı düşürmek istiyorm bu yüzden spinning gibi ağır bir kardiyoyu kabul ettim.Ağır girmede problem yok sonuçta bir yere varabilmek için gayret ediyorum ve bunu başaracağıma inanıyorum.14 yaşında olabilrm fakat sizler kadar neyn ne olduğunu biliyorm forumun altını üstüne getirip püf noktaların hepsini kelimesi kelimesine okudum lütfen küçümsemeyn.Yaşımla bağdaştırırsak evet supplement kullanımım yanlış fakat bu konuda zaten hocalar ilk başladığım zaman kullanmamamı söyledi fakat şu an belli bir yol katettim ve şu an antremanım daha da ağırlaşıyo özellikle kilo konusunda ve protein olarak yumurta fazla yiyemiyorum annemden dolayı (çok yediğimi söylüyor) en fazla 2 yumurta beyazı yiyebiliyorum.Sarılarını hiç yemiyorum zaten.Yiyebildiğim tek doğal proteiin kaynağı tavuk göğsü.Fakat yine de protein desteği almam gerekiyo tavuk ihtiyacımı karşılamıyo sanırsam.Ve bu program 6 Aralıkdan sonra daha da ağırlaşacak.Aslında daha önce bir bölümü çalışırken birsürü hareket yapıyodum fakat hoca bunları yap dedi.Mesela göğüs için bench press de yapıyodm umarım çalışmalarımın sonucunu görebileceğim ve bi hafta sonra falan tekrar fotoğraf çekinmeyi düşünüyorm :)

15. alperkaan

alperkaan Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    İyi-kötü yorumlarınız için teşekkür ederim.Aslında irileşmek istiyorum ama yağ oranımı düşürmek istiyorm bu yüzden spinning gibi ağır bir kardiyoyu kabul ettim.Ağır girmede problem yok sonuçta bir yere varabilmek için gayret ediyorum ve bunu başaracağıma inanıyorum.14 yaşında olabilrm fakat sizler kadar neyn ne olduğunu biliyorm forumun altını üstüne getirip püf noktaların hepsini kelimesi kelimesine okudum lütfen küçümsemeyn.Yaşımla bağdaştırırsak evet supplement kullanımım yanlış fakat bu konuda zaten hocalar ilk başladığım zaman kullanmamamı söyledi fakat şu an belli bir yol katettim ve şu an antremanım daha da ağırlaşıyo özellikle kilo konusunda ve protein olarak yumurta fazla yiyemiyorum annemden dolayı (çok yediğimi söylüyor) en fazla 2 yumurta beyazı yiyebiliyorum.Sarılarını hiç yemiyorum zaten.Yiyebildiğim tek doğal proteiin kaynağı tavuk göğsü.Fakat yine de protein desteği almam gerekiyo tavuk ihtiyacımı karşılamıyo sanırsam.Ve bu program 6 Aralıkdan sonra daha da ağırlaşacak.Aslında daha önce bir bölümü çalışırken birsürü hareket yapıyodum fakat hoca bunları yap dedi.Mesela göğüs için bench press de yapıyodm umarım çalışmalarımın sonucunu görebileceğim ve bi hafta sonra falan tekrar fotoğraf çekinmeyi düşünüyorm :)

Bu arada hocamın belgesi olup olmadığını bilmiyorm fakat profesyonel olduğunu biliyorm.Hatta bi ara Mustafa Çamdibi de bizim spor salonundaydı onun da yardımı olmuştu fakat ayrıldı.Fakat şu an beni çalıştıran hoca da onun kadar iyi :)

16. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    fox ve smackdown'un vücut geliştirmeye cok ilgi cektigini düsünmeye başladım bu yaşta bu heves kolların çok güzel masallah:)iyi sporlar...

17. alperkaan

alperkaan Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    yok smackdown ile ilgisi yok cidden :D sadece bu spora başlamadan bayağı bi önce çok fazla kiloluydum. ondan dolayı hırs yaptım biraz zayıfladıktan sonra da vücudumu geliştirmek istedim :) saol kardeş :)

18. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    güzel bir başlangıç... devamını da dilerim yağ konusunda ise boya gider :) çok dert etme fakat senin yerinde olsam hard bodye girmezdim... malum boy (etkilemiyor ama plesebo etkisi oluşabilir bilinçaltına giriyor sonuçta) ayrıca eğer profesyonel düşünmüyorsan ileride sarkmalar ve yağlanmalar oluşabilir (tabii ki de koşulları vardır ama hiç bir şey yapmazsan diyorum)...

bunun yerine yüzme, basketbol, teniz hatta voleybol bile altyapı hazırlaman açısından çok çok etkili olabilir :)

devamını da bekliyoruz... görsel yüklemeye ve çalışmaya devam :)

19. warlords

warlords Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    bence bu spora başlamak için çok erken bir yaş.Vucut doğal akışında gelişimini göstermeli 17-18 yaşlarında başlanmalı.

20. hyd

hyd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İstanbul
    tipe bak allahım ya koptum kardeşim :D
    yanlıs anlama bu yüzün body yapması yani bir çocuk yüzünün böyle komik olmuş interesting

Son düzenleme: 3 Ocak 2010

Sayfayı Paylaş