Yaş 14.5 kollarım kas kaybetti bi anda.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve geberteus tarafından 17 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. geberteus

geberteus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar daha önce 1 ay fitness yaptım taşınmıştık şimdi. yeniden başladım 1 hafta hergün kol çalıştım durmadan dinlenmeden ama kollarım inceldi.farkettim.

1-2 cm inceldi bunun sebebi nedir ben çok kafama takıyorum kollarımı hacim kazandırmam gerek ama. kollarım iyiydi halende iyi. ama kas kaybettim bunun sebebi nedir. hiç dinlenmeden yaptım her gün üst üste ondanmı ? protein alıyorum..

boy 167-170 arası

kilo 63

yaş 14.5

göğüs 89

kol 32 başladığıdma 32 idi . şuan incelme var farkettim bunu çok kafama takıyorum kolalrımın kaybettiği kası nasıl geri alabilir. dinleneyimmi 1 hafta. lütfen yardım edin arkadaşlar.

---------- Post added at 16:42 ---------- Previous post was at 16:13 ----------

yardım eden yokmmu ?

2. themy

themy Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    hergün kas çalışmakla büyük hata yapmışsın kasların dinlenmesi gerek hergün çalışmayla inceledebilir veyada sakatlıklarda meydana gelebilir. 7 günde kas çalışmamalısın. max bence 4 gün haftada 3gün dinlen düzgün beslen. uyku düzenine dikkat et vb.

geberteus bunu beğendi.
  3. geberteus

geberteus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sana teşekkür ettim dostum hergün çalıştığım için oldu yani. ama gerçekten farkındayım bişeyler kaybettiğimin 1 cm falan kaybettim. onları geri getirmenin yolı yokmu dinlencem belli bi süre ondan sonra..

1 gün çalış 1 gün dinnlen yapıcam.

4. themy

themy Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    bana göre ondan kaynaklaniyor kasların dinlenmesi gerek yoksa gerekli şekilde kasların çıkmaz. bi program oluştur evde çalışabileceğin yapabileceğin hareketleri araştır. 1.ay işte şu hareketler her ay değiştir ama dediğim gibi hergün yapma 1 gün çalış 1 saat diyelim dinlene dinlene ama 15 defa indir kaldır , 1 - 2 dakika dinlenerek yap. vede antremana başlamadan önce ısınma hareketleri yap sakatlanma riski çok olur ypmassan inşallah yardımcı olmuşturum.

5. geberteus

geberteus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yok ben spor esnasında setler arası dinlenme yapıyorum her gün üst üste spor yaptım. ondan oldu heralde galiba sebebi o.... yardımcı oldun teşekkürler... :)

6. themy

themy Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    ne demek vazifemiz :) iyi günler.

geberteus bunu beğendi.
  7. egeos123

egeos123 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    hergün aynı kas grubu çalıstrıılmaz 1kas grubu haftada en fazla 2kere çalıstırlır kolun hergün çalıstrıdıgndan ve iyi beslenmediğinden dolayı kolun incelmiş olabilir sıkıntı yok çabuk toparlıyor insan banada oldu senin yaşındayım sorun yok yani :)

Sayfayı Paylaş