1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Yaş 13 kilo 53. Evde çalışma..

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve atakan966 tarafından 6 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28

:) çok teşekkürler, inşallah :D

2. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Evdede çok güzel vücut yapılır.
    günde 5 şınav bile çekse çekmiyen insandan farkı olucaktır ;)
    Tüm vücut çalıştırılmayınca gelişmiyomu insan?

Sporu bırak nedir ne kadar içi boş gereksiz bir yorumdur.Sen bu kafayı değiştir ;)

3. kemocan

kemocan Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    bende evimde mekik ve sinav cekiyorum, bunun neresi yanlis aciklarmisin?
    atakan bence vucudun gayet guzel. kesinlikle devam et ve bol bol yemek ye.

4. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Olumlu yorumunuz için teşekkürler :) Kilo almaya da çalışıyorum, tekrar saolun

5. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73

dikkatli okursanız sporu bırak , yada bilgili bir antranör kontrolü altında calış yazdım , cünkü yaşı kücük daha ne kadar nizami bilebilirki evde hareketleri? sakatlık bile yaşayabilir? yada cok hafif girer bir gelişme yaşayamaz? bir hareketle 2 adaleyi calıstırır yeteri kadar kası acıktıramaz? ne bulduysam yiyorum demiş , 53 kg olan birisi günlük 76.5- 106 gram arasında protein tüketmeli günlük kas gelişimi için ve kilo alabilmesi için ve büyüme cağında olan birisinin değerleri cok daha yüksek bu arkadaş bunları doğal karşılyamaz ki zaten düzgün beslenme programıda yok. Bu yüzden bırak yada bilgili hoca kontrolü altında calısmasını söyledim. Yanlış birşey göremiyorum?

Son düzenleme: 1 Ocak 2010
  6. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Ne bulsam yiyorum dediğim, bu yaşta diyet yapıcak halim yok manasında. Gerekli proteini almaya çalışıyorum zaten de oturup protein değeri yüksek olanları yiip diğerlerini ayırmıyorum yani. 13 yaşında profesyonel çalışmayı bırak, evde en azından şınav mekik vb. çeken kaç insan var onu da bi düşün bence..

7. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    yaşın daha küçük bu işe şimdiden girme bence... bb zaman ve emek isteyen bir spordur... eğer hayatında zaman ayırabileceksen yapmalısın... burada hedef belirlemen de önemli... yoksa vazgeçmen halinde (ne kadar katılırsınız bilmiyorum fakat) kas sarkması, erimesi gibi onca emeğini yok edici hatta kilo aldırıcı bir yola bile gidebilir...

yazarlar size bu sporun incelikleriyle ilgili ipuçları vermişler fakat siz olayı farklı anlamışsınız... biraz siteyi irdelerseniz eğer göreceksiniz ki yemek yemek bu sporun alt yapısını oluşturan önemli etmenlerden biri... yani başladığınızda ne bulursam ne zaman bulursam yiyorum tavrı sorunlara yol açar... ne ve ne zaman yediğiniz programlar dahilinde olmalı... forumu irdelerseniz çok rahat ne demek istediğimi anlayabilirsiniz...

fakat bu yorumlarımı kesinlikle gelecekte ciddi düşündüğünüzü baz alarak yaptım... amacınız formda kalmak ise yapınızdanda anlayacağımız gibi kilo problemi veya sarkacak bir vücudunuz yok... istediğinizi rahatlıkla yiyebilirsiniz... (yediğinizi yakıyorsanız ki gördüğüm kadarıyla böyle bir sorun yok, kilo korkusundan bu spora sarıldıysanız sorun yok demektir... böyle devam ediniz)

8. ysf55

ysf55 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    samsun
    yasına göre iyisin kardesim dvm et

9. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Çok teşekkür ederim zaman ayırdığınız için.. Saolun, pek profesyonel yapma çabasında değilim aslında.. Daha çok fitness gibi istiyorum yani.. Tekrar teşekkürler..

10. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    rica ederim... dediğim gibi iyice düşündükten sonra her duruma uygun çalışma programları var... fitness tarzında düşünüyorsan seni çokta zorlamayacak şekilde çalışabileceğin programlar da bulabilirsin... başarılar...

11. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Olumlu yorumlar için teşekkürler :) bench_O

12. cem_846

cem_846 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    yaw biz bu yaşta kutukutupense oynardık bodybuilding neyin nesi:D ama ille yorum yapmak gerekirse takdir edersinizki cılız çocuk vücudu ama üzerinde bişeyler yapılmaya çalışıldığı belli: )

13. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    ahaha :D teşekkürler :D

14. splash19

splash19 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    vücut hatlarının görünmesinin tek sebebi çok zayıf ve yağsızsın hacim kazanman lazım kilo al adam akıllı bi spor salonuna git akşamları

atakan966 bunu beğendi.
  15. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Vaktim olmadığı için evde çalışıyorum zaten.. Tavsiyeler için teşekkürler

16. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Biraz off topic olucak ama; evde super shaper diye bi alet var. Mekik aleti sanırsam.. Böyle ayaklarınızı yukarı koyuyosunuz ayak koyma yeri var, yatıyosunuz sırt üstü. Bİ de omuzların üstünde tutma yeri var ordan çekiyosunuz, bi yandan da ayakları karnınıza doğru çekiyosunuz.. Crunch gibi yani.. Sizce yararı olur mu ? Bi de ben de düşük yağ seviyesinden dolayı ilk 2 sıra karın kasları belirgin, 3. sıra için ne yapmalıyım... Hı bide, alt göğüs az çok belirgin ama üst göğüsü doldurmak için ne yapmalıyım.. Birz yuvarlak göğüslerim daha fit olsun istiyorum.. Şimdiden teşekkürler..

17. atakan966

atakan966 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    ya bi yardımcı olsanız son soruya ??

18. boyka

boyka Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bak dostum yaşın çok erken biraz büyü 18 20 ol o zaman başlarsn spora şimdi boşuna kendini yorma

dinamik.ip bunu beğendi.
  19. splash19

splash19 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    dostum bak ben şu anda 21 yaşındayım kilo aldıgımı farkediyorum kas hatlarım görünmeyecek bi süre ama 2 ay sonra definasyon diyetiyle yağ yakımını yapıcam bu sırada tabi proteini yüksek tutmak lazım sana anlatmak istedigim şu kilo alcam die adam akıllı beslenmiosan bişiy çıkmaz ortaya yaşına göre erken başlamışsın ama o kullandıgın mekik aleti yerine yere uzan dizlerini kırarak mekik çek şınav barfiks daha ii öle abuk subuk aletlerle zamanını çalma kolay gelsin :)

20. Akın Canpolat

Akın Canpolat Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    "Diyarbakır"Spor
    Omuzlara falan fazla yüklenme bu yaşta.. Engellemesin boyunu , yaşına göre iyisin , kendini fazla sıkmadan çalış evde. Alt yapını oluştur şimdiden , ileride de istediğin vücuda sahip olursun. Allah kolaylık versin kardeşim.

Sayfayı Paylaş