Yaşıtlarıma göre güçsüzüm. ? ? ? ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve by_burak tarafından 2 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. by_burak

by_burak Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar.yaşım 16 , 17'ye giricem.60 kilo 1.75 boyundayım.

Sürekli şınav - mekikde çeksem saglıklıda beslensem diger arkadaşlarıma göre güçsüz oluyorum.

Örneğin:Aramızda güreş yapıyoruz genellikle yenilen ben oluyorum.
    ---
    Bilek güreşi desek sırf yenmek için bilek yayıyla okadar çalısma yapıyorum yine yeniliyorum.

Güçlenmek için neler yapmam gerekir :( ? Cevaplarınızı bekliyorum.

2. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    güreşmek için bacaklar güçlü olmalı.evde çalışıcaksan amacın güç ve kondüsyon ise 6 haftada 100şınav 20 barfiks 200 squat gibi programlara göz at.

3. hiyehe

hiyehe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Mandalla çalışmaya devam etmelisin. Ayrıca bilek güreşi için bir sürü taktikler var alt etmek için. Mesela rakibin koulnu kendine çekmek, rakibinin gücünü bitirene kadar savunmada kalıp sonra bastırmak vs vs gibi

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Öncelikle yaşıtların arasında bu yaşlarda 14-18 arasında genellikle kendi üstünlük kurma tarzı davranışlar olur.Bunun sana yansımasıyla bu konuyu açman belli , sorun bu değil sen kendini güçsüz sayma aslında güçlüsün ama kilone göre belli seviye , spor yapmasanda şu farkı yaşarsın , kilo bir bakıma güç olarak kullanılabilir tamamen bir güç değildir ama bir ağır sikletin gücü ile hafif sikletin gücü gibi bi karşılaştırmaya benzer oluyor.Bu yüzden sen vücut hareketleri ile düzgün programla gelişmeye kas gelişimini artırmaya patlayıcı güç vs tarzı güç antremanlrına gitmeye bak ilerlemeye , ayrıca gücü bu yanlı değil mücadele sporları yanlı göstermen asıl gücün görünümünü belirtir asıl güç vuruşlardadır.Bruce Lee senin kilolarında biriydi ama dünyadaki çoğu kişiyi dövebilen biriydi onun eğitimi , yağ oranı , kasları vs ama güreşe girseydi yumruksuz 110 kg siklet başarılı bir güreşçiyle başa çıkamazdı gibi gib bilek olayındada bende çoğunlukla yenilirim bilek olayı biraz genetik veya önkol bilek gücü galiba :D kendini umutsuzluğa verme ya bb yap yada street workout.spor farkı gösterir.

5. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    bilek güreşini sadece yay olarak düşünüyorsan çok basite alıyorsun :) bilek güreşine omuz,ön kol,biseps,göğüs,hatta sırt etki eder.sen sadece yay ile çalıştığını söylemişsin,bilek güreşinin ön kol kısmı için bile yay kesinlikle yeterli değildir.araştırma yaparsan çok mesaj bulabilirsin bu konu hakkında forumda.

hatta doğru düzgün çalışma yapmadan sadece birkaç ipucuyla,taktikle bile eğitimsiz,ortalama güçte birini bilek güreşinde yenebilirsin.

6. fiko07

fiko07 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    bilek güreşi için brachioradialis kasını kuvvetlenmeye bak derim hammer curl yapabilirsin en etkin kas gruplarından biri bilek güreşi için

7. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Bence varsa imkanın yazıl bir spor salonuna başla vucud geliştirme sporuna zamanla her şeyin değiştiğini göreceksin :) Bir bakmışşsın önüne geleni deviriyorsun :)

8. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    Hep aynı yaş hep aynı problem :) Sıkıntı yapma hepimiz aynı seyleri yaşamak zorundayız. Bak ben daha 19 um şuan o hallerimden eser yok :) Bir iki seneye sınıfta tepinmeyi de bırakırsınız zaten. Ben de bileklerime takardım çok ince diye, hatta bakıyorum suan evet gerçektende ince sayılır ee napak ölek mi ? :D

Sayfayı Paylaş