Yaşımdan küçük gösteriyorum, yaş:18 boy:1.74 kilo:59 yardım edin :(

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve RUMMER tarafından 31 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. RUMMER

RUMMER Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Çok sıkıntılıyım bu konudan seneye üniversiteye gideceğim 18 yaşındayım fakat çok küçük gösteriyorum bileklerim incecik, omuzlarım dar. üniversiteli göstermiyorum sakalım da henüz çıkmadığı için iyice küçük gösteriyorum :( Genetik bu durum da geç ergenlik söz konusu 16,5 yaşında boy attım mesela öncesinde en fazla 1.60'dım hala da boyum uzuyor son 3 ayda 2 cm uzadı.Bu durum çok canımı sıkıyor, aşırı derecede.Adam hesabına alınmak için yaşının adamı olmak gerekiyor malesef.

Haziran'ın son haftasından itibaren VG başlayacağım salona yazılacağım. Ekim ayına kadar gelişmem gerekiyor ki üniversiteye gideceğim ve bu dar omuzla ince bileklerle küçük çocukmuş gibi üniversiteye gitmek istemiyorum.

Siz tecrübeli abilerime sorum, 3 ayda istediğim gibi bir gelişme elde edebilir miyim? Şuan sınava hazırlandığım için VG'ye hiç zamanım yok VG haricinde hazirana kadarki zaman zarfında beslenme olarak veya başka şekilde hızlı gelişmek için ne yapabilirim? Lütfen bana yardım edin forumu karıştırdım ama bu sorularıma birebir yanıt bulamadım. Çok teşekkür ederim şimdiden yorumlarınız için.

Evde hiçbir spor aleti yok kendimce yapabileceklerim varsa denerim akşamları olabilir. Bunun dışında hazirana kadar beslenme konusunda önerebilecekleriniz varsa 4-5 ay kadar bunları uygularım, "temel eğitim" şeklinde evde beslenme ve vg anlamında önerdiğiniz uygulamalar varmış. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum, beni bu sıkıntıdan kurtarın. şimdiden çok teşekkür ederim.

2. RUMMER

RUMMER Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    yardım edecek kimse yok mu?

3. KhoSe

KhoSe Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mali Müşavir
    bence karbonhidrat ağırlıklı beslen dinlenme-uyku-beslenme 3lüsüne uy ..
    Yeterli derecede protein al ..

Kilo problemin var ve anladığım kadarıyla ektomorf bir vücut tipin var :)

gece 11de yatıyorsan sabah 8de kalk (örnek)

Forumu iyi takip et bence okumadığın onlarca konu olduğuna eminim çünkü bu sorualrın cevabı forumda yeterince mevcut ..

Yeni başlayanlar bölümünden sana uyan bir beslenme şekli oluştur ..

Ve buna göre Gideceğin salonda 3. aydan sonra bölgesel olarak yoğunlaş .. sabır sabır sabır

RUMMER bunu beğendi.
  4. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    geç ergenlik geçirmiş biri olarak söyleyebilirim ki çok şanslısın. yaşıtların on sene sonra yanında baban gibi durucak. ektomorf bir bünyen var istikrarlı çalışırsan yunan heykeli gibi olursun! dediğim gibi şu an fiziklerine imrendiğin adamların hepsi zamanla göbekli ve kel insanlar olarak hayatlarını idame ettirecekler :D

moralini bozma yaşını göstermemek zamanla avantajı artan bir süper güçtür.

sana bulunacağım tek tavsiye zaman kaybetmeden bir spor salonuna yazılıp forumu okumaya devam et.

Son düzenleme: 2 Şubat 2012
    RUMMER ve (silinen üye bunu beğendi.
  5. RUMMER

RUMMER Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim, sizin yaşınız kaç acaba ?

6. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    28 yaşındayım 22 - 23 gösteriyorum :D

not: boyum 190 kilom 90

RUMMER bunu beğendi.
  7. KhoSe

KhoSe Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mali Müşavir
    teşekkürü sağ taraftaki teşekkür butonundan yaparsak eğer forumda mesaj kirliliğini azaltmış oluruz :)

Bu arada Benimde Yaşım 24 traş olunca orta okul üniforması giydirseler çocukların arasında kaybolurum :D Ektomorf bir vücut yapım var geçen sene 48 kiloydum şuanda 65 kiloyum boyum 175 hiperaktifim ve vucudumdaki yağ oranı %4 hiç canını sıkma çalıştıkça değişim olacaktır ... foruma zaman ayırman senin yararına saygılar ..

RUMMER ve (silinen üye bunu beğendi.
  8. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Önceki Bölüm :Antrenman:Bodybuilding & Fitness

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

RUMMER bunu beğendi.
  9. RUMMER

RUMMER Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    1 aydır hergün yatmadan önce 5 zeytinyağında yumurta kırıyorum ve yiyorum. Üzerine de 0.33cc kadar süt içiyorum. yaklaşık 2 kilo aldım.
    sizce bu şekilde kilo almam sağlıklı olur mu devam edeyim mi yumurta+süt olarak?

yağda 5 yumurta kırıp yemekle haşlanmış arasında fark var mıdır? yanlış yapmıyorum değil mi? yaklaşık 3 -4 ay kadar bu şekilde kilo almam mümkün olur mu?

10. RUMMER

RUMMER Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    derdime çare olacak kimse yok mudur ? :) beslenmeme böyle devam edeyim mi?

11. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Salona gidin tabi testesteron(erkeklik hormonu ) salgılamanız artar ayrıca kendini daha mutlu öz güvenli hissedersin.

Ama sana birşey söyliyim milletin senın hakkında düşünceleri takma yok boyum şöyle benle alay ederler falan filan hiç takma

ya düşünsene sen millete bakıp aaa şuna bak sakalı tok diyormusun veya boyu kısa iğrenç diyormusun? insna olan demez

millet ünüversitede işine bakıyor sizde işinize bakın milletin ne düşündüğünü çok ciddiye alırsanız hayatınız zorlaşır moraliniz bolzukur bende sizin gibiydim spordan sonra biraz düzeldim açıldım rahatım eskiden yürürken kollarımı bile sallamaya utanırdım robot gibi yürüyordum

metroya otobüse veya topluluk içine girince ter basıyor heycan artıyordu

hep aklımda şu vardı hepsi bana bakıyor gibi düşünüyordum sonra terlemeye başlıyordum bu kez tek terleyen ben oluyordum bu kez daha beter komplekse gırıyordum terledıkce terledıgıme utanıyordum boyle boyle maffettım güzelim zamanlarımı.

uzun oldu az içimi döktüm okursun umarım :) hayatta başarılar.

RUMMER bunu beğendi.
  12. RUMMER

RUMMER Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    başka önerileri bekliyorum

13. fitnessist

fitnessist Üye

Beğenileri:
    437
    Ödül Puanları:
    73
    o yediğin zeytinyağlı beş yumurtayı sabaha al. gece yatmadan önce büyük bir kase yoğurt ye.

aşman gereken bir plato var. çok fazla yemen lazım boyun uzamaya devam ediyorsa büyük ihtimalle metenolizman jet motoru gibi çalışıyor sabırsız davranma.. en kısa zamanda bir spor salonuna yazıl!

14. Oops

Oops Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    18 yaşındayım Üniversite okuyorum senin boy iyi ben 1.65 im Üniversitede benden küçük gürünene rastlamadım ama hiç takmıyorum herkes kendi halinde, lisede üzülürdüm ama saçma şeylermiş boşver sporuna bak, okumana bak :)

15. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    İleride yaşından küçük gösteriyorum diye daha çok sevineceksin.
    Şimdi nedense çabuk büyük adam gibi görünmek istiyorsun.

Sayfayı Paylaş