Yaşıma Göre Boyum Kısamı ?

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve Leopras tarafından 1 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    17 yaşındayım ve boyum 1.69 Vg de 7.aydayım babam 1.72 annem 1.65 boyum daha fazla uzarmı ve uzaması için alternatif hangi egzersizleri yapabilirim arkadaşlarım senin boyun bu yaştan sonra fazla uzamaz falan diyolar ama 22 yaşında bile uzar diyenler var baya araştırdım bu konu hakkında deniz ürünleri esneme hareketleri,bol süt ve yoğurt gibi yardımcı olabilicek şeyler okudum bunların hepsinden verim almak için nasıl bi yol izlemeliyim doktora git iğne verir onlarda yardımcı oluyo gibi tavsiyelerde var yaşıma göre boyum kısa geliyo bana bu konu hakkında tavsiye verirseniz çok sevinirim

2. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Boy genetik dostum aynı şeyleri bende araştırdım hatta doktora bile gittim şöyle söylim sana dikey olarak fazla ağırlığın altına girme tamam belki yaş itibari ile kemikler arasındaki kalsiyum emen yerler bi nebze kapanmış olabilir ama d vitamini de önemli boy uzamasında güneş görmesi gerekli insanın sabah güneşi öğlen demiyorum yanlış anlaşılmasın baban kadar olursun heralde kansızlık felan var mı sende ?

Leopras bunu beğendi.
  3. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    fiziksel bi sorunum yok kansızlık falan.. gayet sağlıklıyım hatta spora başladıktan sonra vücut daha dirençli oldu omuriliğe baskı yapan hareketlerdende oldukça uzak durmaya çalışıyorum hatta programıma yazdırmadım D vitamini derken yazın bol bol güneşleniyimmi yani pek anladım o kısmı arkadaşlarım benden uzun genel olarak 1.75 üstü yani ama benden kısa olanlarda var yaşıma göre çokmu kısayım yoksa 17 yaşa göre ideal boy uzunluğu ne kadardır ?

4. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Güneş şöyle bir faktör kemikler kalsiyum yanında d vitamini ihtiyacı duyar bununda oluşmasında büyük bir etken olan güneş sabahları okula gidiyorsan orda alıyorsundur neyse şimdi kış vakti herkezin d vitamini oranı düşer çıkıp güneşlenicem diye hasta olma bu havada :)
    Yazında özel bir çaba gösterme normal yaşantına bak saat 11-15 arası güneşe yazın çıkılmaz zaten küresel ısınma dünyanın dengesini bozdu fayda yerine zarar alma :)
    Uyku düzeni önemli cola asitli içicekler tüketme soda bile bunlarda etkiler
    İyi beslenmeye çalış sabah kahvaltısıda önemli

Kolay gelsin :)

Leopras bunu beğendi.
  5. rockallen

rockallen Üye

Beğenileri:
    102
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Istanbul
    D Vitamini Takviyesi Alabilirsin Yaz Gelene Kadar .

Leopras bunu beğendi.
  6. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    73
    erkeklerde 1.70 1.85 arası orta boy sayılır bence.sizinde boyunuz 1.70 olur hatta belkide geçer.ben lise öğrencisiyim sizin yaşınızdakileri görüyorum bence durum o kadarda vahim değil sizin için ortalamanın 2-3cm altında olabilirsiniz o kadar

Leopras bunu beğendi.
  7. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    cevaplar için teşekkürler d vitamini takviyesi alıcam asitli içicekler kullanmıyorum bundan sonra uykuyuda bi düzene sokmaya çalışıcam en az 6-7 saat uyuyorum ama düzenli değil bu d vitamini takviyesi doktor kontrolünde falanmı yoksa eczaneden direk alabileciğim bişeymi

8. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Kan testi yaptırman gerekli kafana göre kullanma sen normal yaşantına devam et aslında bunun için endokrin gitmen lazım ben gittim doktor gerek olmadığını söyledi ufak bir ön muane yaptı ve hormonlarımı ölçmediler sadece işte kansızlık (demir eksikliği) ve d vitamini ne bakıldı tam kan sayımına bakıldı bunlarda etken olduğu için d vitaminim düşük çıktı onun için takviye verdiler :)

[FONT=&quot]Endokrinoloji, hormon bilimi demektir. Hormonlar, vücuttaki belirli salgı bezlerinden salgılanan ve yaşamımızı sürdürebilmemiz için gerekli olan maddelerdir. Çocuk Endokrin, 0-18 yaş arasındaki hormonlara bağlı olayları inceleyen ve bunların hastalıklarını saptayıp tedavi eden bilim dalıdır.

Bak tekrar söylüyorum kafana göre kullanma fazlası daha kötü sonuçlara neden olur kış aylarında herkezin düşük çıkar
    Benim ise hidroksi vitamin d3 30,00-80,00 arasında olması gerekirken 10,3 çıktı
    [/FONT]

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:36 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:32 ----------

Neye göre böyle bir tavsiyede bulundunuz bence basit bile gözüksede böyle konularda emin olmadan yanlış yönlendirme yapılmamalı

Direk olarak yaz gelene kadar takviye alabilirsin dediniz ama bu arkadaşımızın ihtiyacı olup olmadığını nerden anladınız :)

[SIZE=-0] D Vitamini Fazlalığı

• Kanda kalsiyum düzeyi artar ve buna bağlı olarak da iştahsızlık, bulantı, kusma, idrarın çoğalması, susama hissinin artması, sıklıkla ishal ve arada kabızlık nöbetleri oluşur.
    • Vücudun bazı yerlerine kalsiyum oturması sonucu taş ve kireçlenmeler meydana gelir.
    • Damar sertliği oluşumu hızlanır ve artar.
    [/SIZE]

Son düzenleme: 2 Mart 2012
    Leopras bunu beğendi.
  9. rockallen

rockallen Üye

Beğenileri:
    102
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Istanbul
    Balik Ve Yumurta Sarisi , Sut Urunlerinde D Vitamini Bulunuyor Dogrudur . Ama Kis Aylarinda Gunes Yuzu Görmuyoruz Gunluk D Vitamini Ihtiyacimizi Gunes Olmadan Almak Icin Hangi Besinelri Tuketmemiz Gerektigini Biliyormusunuz ? .

''D vitamini açısından en önemli kaynak güneş. Ancak bundan yeterli düzeyde yararlanamıyoruz. Günde en az 15 dakika yüz, kol ve ellerin direkt güneş ışığına maruz kalması gerekir. Günlük D vitamini ihtiyacını tek başına besinlerden karşılamak da mümkün değil. Bunun için haftada ya 117 dilim tam yağlı beyaz peynir, ya 14 porsiyon sardalye, ya 140 yumurta ya da 52,5 litre süt tüketmek lazım. Bunu da tüketemeyeceğimize göre, dışardan takviye almakta yarar var.

Yazin Olay Farkli Tabiki Sizin Dediginiz Gibi . Takviyeye Gerek Yok.

Leopras bunu beğendi.
  10. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Kan değerleri görülmeden kesin bir şey söylenemez birde işin uzmanı olmadan :)

rockallen bunu beğendi.
  11. rockallen

rockallen Üye

Beğenileri:
    102
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Istanbul
    Tabi haklisiniz doktora gözukulurse daha kesin sonuclar görunebilir.

12. Muay-Thai

Muay-Thai Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    1.69 çok kısa değil , 1.73 felan olursun bence gayette yeterli bir boy.

13. Kolega

Kolega Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yeterli mi bu devirde 180 den aşşa olmamak lazım hatta 185 babamın zamanıydı ideal boy 170 175 :)

14. rockallen

rockallen Üye

Beğenileri:
    102
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Istanbul
    Herkes Ayni Boyda Ayni Kiloda Olsaydi Kilolu Zayif Uzun Kisa Gibi Kavramlarin Hicbir Anlami Kalmazdi . Sen Takma Kafana Ben 1.73 um Hicbir zaman da Bunun Eksikligini Hissetmedim . Duzenli Beslen Spor Yap Olmuyorsa da Zorlamanin Anlami Yok Genler Cok Buyuk Rol Oynuyor Boyda .

15. Leopras

Leopras Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    açıkcası ben boyumun 1.80in üzerinde olmasını istemem çünkü kısa boylu olmanında bazı avantajları oluyo mesela aynı kiloda olmama rağmen arkadaşımdan daha iri gözüküyorum ve kaslar kısa olduğu için daha çabuk geliştiğini düşünüyorum 1.75 olsa benim için yeterli D vitamini hakkında bilgilendirme için teşekkürler boy hakkında en iyisi bi doktora görünüp vitamin takviyesi alıp almıyıcağım öğrenmem

Son düzenleme: 4 Mart 2012
  16. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    10 sene sonra neden 2 metre değilim diye düşünür heralde insanlar..

17. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    kansızlık boy uzamasında engelmi?Çünkü bende kansızlık var çok önemsemiyodum ama eğer öyle bir şey varsa gideyim doktara.

18. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    197
    Ödül Puanları:
    0
    Boy konusunda herseyı genetıge baglamamak gerekır. Tabiki genetık onemlıdır ama birisi vardı ailesınde en uzun ksı 170 ti amcaları falan da hep 160-170 arasıydı cocuk 16-18 yaş arasında 15 cm gibi bi boy atmıs ve suan 182 boyu varmıs. Bunu bi forumda okudum. Süreklı spor yaptıgını süt,yogurt,peynır gıbı şeyler yedıgını ve beslenmesıne cok dıkkat ettıgını soyledı. Bence ıyı beslenırsen 176 ya kadar falan yolun var.. Zaten boyun kısa sayılmaz bozma moralını :) . Bak benım abım 184 boyunda, babam 175 - annem 163.

19. EMN

EMN Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Bende 17 yaşında ve 169 boyundayım.senin anne ve baba boyu benimkilerden uzunmuş.annem 150 babam 165.bence senin için biraz ümit var en azından babanın boyunu geçersin diye düşünüyorum.ben bu saatten sonra uzamam herhalde.bu arada evet kısa boyluyuz malesef:)

20. bigknight

bigknight Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

Sayfayı Paylaş