Yaşım Uygun Mu, Fitness İçin

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve deniz68ruhu tarafından 12 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Jay Cutler'ı tek geçerim :)

2. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Fitness için erken değil. Yaşım 14. 14 yaş ve üstü içindir fitness unutmayınız. Ben body yapmıyorum. Hafif ağırlıklarla fazla şişmeden formumu koruyarak kas yaparak 6 pack yaparak iyi bir vücut kazanmaya çalışıyorum sadece. Ve programıma ağır diyorsunuz da neresi ağır lütfen belirtin de o bölümleri yapmayayım.

Hacim için az tekrar çok set, sertlik ve güç için çok tekrar az set miydi?

Bence kesin ilgi çeker çekmemesi mümkün değil zaten :D Ama kızlar beğenmez aksine iğrenir de bu tip VG'ciler kız için yapmaz. Fitness yapanlar genelde kız için yapıyorlar.

3. PeRTH

PeRTH Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    :) Bu biraz daha iyi

4. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    kilo arttıkça derken genel konuştum tabi ki 45 kg lat pull down dan birşey olmaz ama leg pressde falan maksimum 30 kilo yapılmalı bence

5. PeRTH

PeRTH Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci

Evet size katılıyorum . Leg press boy kısaltan hareketlerden birisi . Bacağa baskı yapıyor . Eğer fazla ağırlık çalışmıyacaksanız ve boy kısaltan hareketlerden uzak durursanız fitnessda korkulacak bir şey yok .

6. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    kendin diyorsun düşük ihtimalle olsa da uzar yani demek istiyorsun ki büyük ihtimalle uzamaz söz konusu senin fiziksel gelişim olsa acaba uzaman bu kadar düşük bir ihtimal olsa da bu işe girermiydin?

7. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    1. si Zaten 15 yaşındayım, 2. si 100 kg squattan bahsettim onun dışında bence 50-60 kiloya kadar hiçbir zararı yoktur ama boya etki edecek hareketler vardır deadlift, squat, gibi.Son olarak ben 5. ayıma girdim ve 5 ayda 4 cm uzama oldu girdiğim ağırlıkla 10-50 arası değişiyor. Ve son olarak boyum 175 Jay Cutler da 175 ve bende ilerde pro. olmak istiyorum ve şuan boyum hiç sorun değil benim için. 180 olsam yeter.( bu da kesin değil bilemeyiz)

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    fitnees in boya alakası yokkı body nın var. body de 13 yastan ıtıbaren baslıya bılırsın ama her hareketı yaptırmazlar boy acısından

9. vampi5

vampi5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    yanlış 13 yaş body için uygun değildir tabi ben 12 yaşındayım ayrı bir olay ama 13 yaş için spor salonlarına almıyorlar tanıdığınız filan olursa sadece fitness için alırlar body genelde 15 diye geçiyor tabi 10 yaşında başlayanda var ayrı bir olay ama 15 e kadar tanıdığın oksa body için spor salonuna almazlar

10. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    7 senelık bodycı arkadasım var yarısmalara katılıyor ve body baslama yası 13 dur dıyor turkıyede yanlıs anlama varmıs dıyor duzgun body yapılırsa boyu uzatır forumdada 13 yas dıye hatırlıyorum baslamak ıcın

11. PeRTH

PeRTH Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Düzenli yapılırsa boy uzatır , Buna katılıyorum . Ama 13 yaş için body olur mu derseniz bence gerçekten erken . Çünkü bazı çocuklar hırslıdır daha çok kas daha çok güç diye kendini yorar . Sonucunda zararlı çıkar . Bence 14-15 yaş uygundur .

12. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Bizim ülkemizde gençlerde bir garip bazı sporcuları tenzih ederim fakat etrafımda o kadar çok "Ben güçlüyüm,Ben döverim" edasıyla dolaşan kişi varki sayamam.Adam v.g yapıyor sanıyor sokakta 50 adam dövüp Bruce lee olacak :)Bizim liseden bir arkadaş sayemde salona geldi sadece kilo veriyor yaptığı başka birşey yok birde gelip okula çıkmayan kaslarını sıkıp millete göstermez mi hasta olurum :) Onu ben yapsam böbürlenmek olur onlar yapınca güzel, ne hoş iş.

13. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Yahu herkes aynı şeyi söylüyor tamam haklısınız da fitness ve body farkı nedir tam olarak? Fitness 5 kg ile yapılan egzersize ve kardiyoya mı denir? Body çok ağırlıklı ve zor antremanlara mı denir? Açıklarsanız çok sevinirim...

Senin dediğin body değildir, body boyu uzatmaz. Spor yaparsan hızlı gelişirsimn boy ne kadar uzarsa o kadar uzar zaten body yaparak biri ayaklarından çekmiyorsa o ayrı konu tabiki :)

Bence yapmak normaldir, güç gösterisi, adam o kadar uğraşıyor elbette kızlara karşı daha şanslı olacak, daha çok dövecek bulaşan olursa :D

14. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    deniz68ruhu 1.si fitness daha hafif antrenmanlardır mesela jay cutler'ın yaptığına kimse fitness diyemez, fitnessta sadece bir düzeye kadar gelinir vucut sadece fit olur aşırı kas olmaz.

Son olarak dediğimi anlamamışsın 1. si body kavgada hiçbir işe yaramaz bunu anlamalısın:) 2.si body yapmayıp(hiç kilo kaldırmadan) kilo veren bir adam kasa sahip olurmu onu da düşün bence :)

15. PeRTH

PeRTH Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Kavgada işe yaramaz mı adam kasalarını sıkıp bi bağırsın bakim karşısındaki nasıl korkuyo . Kendimden örnek verimm sene başınada bi çocuk bana dikleniyordu , karışıyodu fln . Ben fitnessa başladım (güçlenmeye de başladım tabi ) çocuk bana laf attığında
    bende cevabını yapıştırıyorum . Bu spor sayesinde kendinize güveniniz gelir . Bu da bir gerçek fitness fit olmak içindir . Ama şu da var kilo kaldırmadan kasa sahip olmaz yanlış bnce . Belki kilo almdadan çnce güçlüydü yağlar kasın üstünü kapatınca kaslar kayboldu :) Verincede eski haline döndü ;)

16. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Güldürmeyin beni bir tane profesyonel boksçu profesyonel v.g yapan birisini 1 dk dan kısa sürede halleder. Zaten kavga için hiçbir spor yapılmaz bizim ülkedeki afedersiniz ama bunu kullanmalıyım "mallar" kası biraz büyüdü mü önüne geleni döveceğini sandığı için kaslı adamdan herkes korkar :) Yoksa v.g yapan adam karşısındakini dövecek diye bir kural yok. Dayak bile yiyebilir.

Edit: Dediklerimi anlamamakta ısrar ediyorsunuz orada iğneleme yaptım yani adam geliyor ağırlık çalışmadığı halde hava atıyor, bundan sonrada ağırlık kaldırmadan kas yapılmaz gibi bilimsel açıklama yaparsanız heceleyerek yazacağım.

Son düzenleme: 15 Mart 2011
  17. deniz68ruhu

deniz68ruhu Yeni Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gazeteci, Araştırmacı
    Yer:
    İstanbul
    Kası olan birinin olmayan birine şansı çoktur karşındaki normal biriyse boksör falan değilse yani.

18. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    teknik her zaman gücü yener güç+teknik ise yenilmez olur felsefe budur:D

19. PeRTH

PeRTH Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Aynen teknik çok önemli . Bu arada konu off topic olcak :)

20. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    bu önemli bir konu çok yanlış düşünüyorsunuz vucutta iki şey vardır güç ve kuvvet güç nedir güçlü adam 150 kilo kaldırır kuvvetli adam 2 kişiyi aynı anda dövebilir kuvvet budur eli ağır deriz ya o tipler genelde kuvvetli kişilerdir. Yoksa kas mas bahane.

Sayfayı Paylaş