Yaşım 38, 21 Ayda 80 Kilo Verdim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ilbey tarafından 9 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 116 üye.
  1. ataberkim

ataberkim Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ny, usa
    speedtouch ve ilbey bunu beğendi.
  2. Qebs

Qebs Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    benim babamda 41 yaşında ve 135 kilo bu fotografınızı onada göstermem lazım gerçi 3 haftadır diyette kilo verdi yüzüyor falanda ama sizinki bir başka olmuş :)

ilbey bunu beğendi.
  3. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yakında spor dergilerinden röportaj teklifi gelir geri dönüş hikayesi diye :) Gönülden kutluyorum sizi ..

Saygılar..

ilbey bunu beğendi.
  4. ilbey

ilbey Üye

Beğenileri:
    429
    Ödül Puanları:
    63
    Merhaba,

Kilolarla Mücadele sürecimde çok fazla faydalandığım beni bu spora teşvik eden ve başarımda % 99 pay sahibi olan Muscle Fitness Dergisine gönderdiğim fotoğraflar yayınlanacakmış,

Bu ay çıkar belki, İyice motive oldum, 15 gün sonra gireceğim yağ yakım sürecinde çok güzel bir motivasyon kaynağı olacak bana bu durum,

Saygılarımla,

uzzman, yetkinsahinbay, oguzaltindal ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. Kullanıcı Adı

Kullanıcı Adı Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Avukat-Basketbol Hakemi
    Yer:
    İzmir
    Abi helal olsun, bu değişim herkese örnek olarak gösterilmeli :)

ilbey bunu beğendi.
  6. aquadreamer

aquadreamer Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    İlbey Merhaba,
    Öncelikle seni çok tebrik ediyorum senin zorluklarını yaşayan birisi olarak, sana danışmak istediğim bir konu var. önce durumumdan bahsetmek istiyorum. 12.02.2012 de diyet ve kardiyoya başladım bir spor salonunda. 150 kiloydum bu ayın 12 sinde 4. ayım dolacak ve suanda 114 kiloyum toplamda 36 kilo verdim bir 30 kilo daha vermek istiyorum fakat sarkma oluyor mu? yoksa spor yeterli geliyor mu böyle bir endişem var. artık cardio ile birlikte kas gruplarımı 3 e bölerek haftanın 6 günü bir programada başladım (önceki 3 ayda cardio ile kasları mı güçlendirmek %33 'e ulaşmak için çalışma yaptım). Belki bu konu hakkında bilgi vermişsindir ama ben rastlayamadım linkini atsanda olur. tekrar tebrikler

ilbey bunu beğendi.
  7. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Olağanüstü gelişme gerçekten tüylerim diken diken oldu. Ne kadar garip. Bazen kendimiz için yapmadığımızı sevdiklerimiz için yapıyoruz. Demek ki kendinizden daha değerli iki tosuncuğa sahip oldunuz. Ne mutlu. Lütfen bırakmayın. Salona az gitseniz bile eve dumbell barbell ve mutlaka kardiyo aleti alın. Yoksa aynı şekle çabuk dönersiniz.

ilbey bunu beğendi.
  8. ilbey

ilbey Üye

Beğenileri:
    429
    Ödül Puanları:
    63
    Merhaba,

Benzer bir konuda yazdıklarım aşağıda,

Aslına bakarsan, yukarıda yazdığım gibi sarkmalar en büyük sorunum oldu benimde, En önce toparlanan bölgeler, Omuz, Sırt ve kollar oldu Göğüs çok fazla zorladı, Ancak Sarkma olan bölgede bulunan kasın büyüklüğü ile çok alakalı düzelmesi, Kasın toparlanması uzun sürüyor ama bir kere başladımı büyümeye sarkmayı yok ediyor, Benim en büyük sıkıntım şu anda mide bölgesi, koyun kuyruğu görüntüsü devam ediyor, Ancak Yazın Sıcak günlerinin verdiği avantajlarla bu yaz önemli bir kısmını halletmeyi düşünüyorum. Yalnız Dikkat şunu söylemiyorum, Göğüs çalıştım o bölgedeki yağlar gitti demiyorum, Yani midedeki problemi mide çalışmak çözmüyor, Bacak çalışmak, Göğüs Çalışmak, Sırt Çalışmak çözüyor, büyük kasların Daha çok yağ hücresini yok ettiğinin canlı şahidiyim. Kardiyo çalışmasını sabah kalkar kalmaz yapıyorum, Çünkü sabah yağları yakmak çok daha kolay 5 veya 6 km tempolu yürüyüş yeterli. Ancak Ağırlık çalışması her zaman için daha iyi sonuç verdi, Özellikle bacak çalışmaya başladıktan sonra ki 6 ay öncesine kadar hiç çalışmazdım. Büyük kaslar çalışırken daha çok enerji talebinde bulunuyor vucuttan. Bu Yıl Sonuna kadar gözle görülür bir düzelme olmazsa mide bölgesinde Estetik cerrahi seçeneğini gündeme alabilirim. ancak Düzelme olursa tamamen sporla yok etmeyi planlıyorum. Öngördüğüm süre tecrübelerimide göz önüne alırsam üç yıl, Ancak ben 170 ten geliyorum ve yaşımda 38 olduğu için, Ancak sizin daha genç ve daha az bir kilodan geldiğinizi düşünürsek daha kısa bir sürede sorunu halledeceğinize inanıyorum,

Saygılarımla,

uzzman ve aquadreamer bunu beğendi.
  9. karahanrojen

karahanrojen Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Vallahi bravo. Sizin adınıza çok sevindim, artık çocuklarınıza ilacı normal bir insandan 2-3 kat daha hızlı ulaştırabilirsiniz ( Allah onları ilaca düşürmesin ! ) :)

Madem buraya kadar geldiniz, bundan sonrasını da getirin bence. Son sürat devam edin :)

Başarılarınızın devamını dilerim. :)

ilbey bunu beğendi.
  10. aquadreamer

aquadreamer Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    İLbey yanıtın için çok teşekkürler, dediklerine aynen katılıyorum çünkü yaşadıkları mı anlatıyorsun : ). bende 4- 5 ay sonra (toplamda 8 ay) resim paylaşabilirim istediğim sonucu alırsam. en büyük korkum benim de göbek sarkması, kol ve göğüs iyi toparladı aslında göbekte epey küçüldü. dediğin gibi sırt , omuz göğüs ve kol çalışıyorum , son günlede mekik çekmeye başladım ki kaslar gelişip sarkan deriyi de ceksin diye. Şu konuda da size katılmamak elde değil , 2 haftadır bacak kaslarına calışmaya başladım acayip ter atıyorum. Kas kütlesi arttıkca mitokondri sayısı artar aynı hareket ile daha fazla yağ yakılır , keşke bacak calışmaya daha önce başlasaydım çünkü en fazla kas kütlem orda (eskiden güreşçiydim sağlam bacaklarım var). Sarkmaması için çok uğraşacam ama bakalım ... tekrar cok teşekkür ediyorum

Dipnot: Boyum 181 cm (aslında cok uzun değilim), fakat ben 120 kilo iken kimse inanmadı 100 gösteriyorsun dediler, hocam da dirseğimdeki eklem kemiğini göstererek diyor ki ; senin kemik yapın çok kalın bu da vücut ağırlığına yansıyor diyor ve ben 80 kilo olmayı ve hatta altına düşmeyi çok istiyorum ama keinlikle karşı çıkıyor 90 ol en fazla 85 e düş diyor ne yapmam gerektiğni tam bilemiyorum size özelden bir kaç fotgraf göndersem yorum yapabilir misiniz? suanda genele koyacak kadar özgüvenim yok : )

Son düzenleme: 7 Haziran 2012
    ilbey bunu beğendi.
  11. oguzaltindal

oguzaltindal Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İst
    Zayıflama ıvırları zıvırları var ya hani yalandan kapsüller bilmem neler. Yıllarını spora adamış adamları çıkarıp işte böle olacaksınız diyorlar alın size kapak :)

"Saygılar Şelale" başka ne denir.

ilbey bunu beğendi.
  12. katastrof34

katastrof34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    tebrik ederim.örnek olmak gerçekten güzel.çalışmalarınızda başarılar dilerim.

ilbey bunu beğendi.
  13. hakankaran

hakankaran Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    maşallah..............

ilbey bunu beğendi.
  14. ilbey

ilbey Üye

Beğenileri:
    429
    Ödül Puanları:
    63
    Tamam Gönder;

Ama Bir şartla, Bende Sana Göndereceğim; 01.01.2013 tarihinde sende ve bende düzelme olmazsa, ikimizde ses çıkarmayalım, Ama birimizde toparlanma olur ötekinde olmazsa, toparlamaya başlayan kaybedenin fotoğrafını yayınlar;

Herkes başaranı tebrik eder, başaramayan hepten gaza gelir,

İkimizde kazanırız,

Var mısın...???

Saygılarımla,

Son düzenleme: 7 Haziran 2012
    speedtouch, uzzman, FasT ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  15. aquadreamer

aquadreamer Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Abi çok kötüsün!

: ) çok kötü sıkıştırdınız ne diyeceğimi bilemedim. aslında çok zekice hayır dersem kararlılığım zarar görecek evet dersem ya veremezsem rezil olacam düşüncesi var beni epey köşeye sıkıştırdınız. 4 ayda ( yarın dolacak) 3o kilodan fazla verdim ama asıl sorun vücudu sekillendirmek . tamam varım : ) yarın yeni resimleri (aylık periyodlarla fotoğraflıyorum değişimleri görebilmek için ) size gönderecem.

Saygılarımla,

ilbey bunu beğendi.
  16. Zindan

Zindan Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    perakende satış
    Yer:
    istanbul
    abi her girdiğimde bu konu bakıyorum bu nasıl bir azim ve sabır yani insanın iradesini ve sabrını zorladığı ve çok az kişini yapabilceği bi şey siz bu nu başardıysanız hayatta her şeyi yaparsınız bende diyet sürecindeyim sizin hikayeniz banada büyük motivasyon sağladı normal hiç diyetle uğraşmamış insana kolay geliyo bende 25 kilo verdim ve bazen sabrım tükeniyo ama her defasında spor yaparak kendimi motive ediyorum tekrar tebrik ediyorum sizin tek yaptığınız kilo vermek değil sporun ve kilo vererek iyi bir vücüda kavuşmanın yaşı olmadığını insanın istedikden sonra her şeyi yapabilceğini kanıtlamıssınız.

---------- Post added at 21:20 ---------- Previous post was at 21:18 ----------

Sarkma zamanla halldersiniz bende kilo veriyorum fazlam var baya bi çok kilolu olmakdansa sarkma olması daha iyi bu kadar kilo veren insan her şeyi başarır onun da üstesinden gelirsiniz sarkma illaki olacaktır ama zamanla halledilir.

aquadreamer ve ilbey bunu beğendi.
  17. promise90

promise90 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    ibretlik öykü..

ilbey bunu beğendi.
  18. _sinan_

_sinan_ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    saygı duyulucak bir insansınız.

foruma uzun zamandır üyeyim , sadece takip ediyordum fakat görünce mesaj yazmak istedim , gerçekten birçok insana idol olabilicek bir insansınız.

ilbey bunu beğendi.
  19. Xsteel

Xsteel Yeni Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    sormak istediğim birkaç soru var

1-epey kas kütlesidek koymuşsunuz avatarınıza bakılacak olursa,metabolizmanız eskisine göre ne kadar hızlı? şuan eskisi gibi çok yiyebiliyor musunuz kilo almadan? yedikleriniz az mı?

2-burcunuz nedir (boğa diye tahmin ediyorum,böylesi bir sabır için

3-derinizde sarkma,çizgiler vs. mevcut mu? yoksa kas yaparak derinizi sıkılaştırabildiniz mi?

cevap verirseniz çok memnun olurum

ilbey bunu beğendi.
  20. taylaner

taylaner Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    Helal olsun. Tebrik ederim çok .

umarım zayıflamanıza neden olan o karda eczaneye gitme fikri, bu yaz bir gün öğlen 3.5 da çocuklarınızın dondurma çekmesi ve sizin üstünüze atletinizi giyip göğüsünüzü gere gere onlar için bakala gitme gerçeğine dönüşür :)

ilbey bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş