Yaşım 16 low carb diyeti hakkında soru.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Onat Kılıç tarafından 28 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Onat Kılıç

Onat Kılıç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi yaşım 16. Ve youtube'de Kenzo Karagöz'ün yaptığı '' Lorw Carb '' Diyetini uyguluyorum. Benim göbek kısmında biraz yağ var ve yaklaşık 6 aydır evde şınav ve mekik çekiyorum (prof bir şekilde). Ve bu yağı bir türlü eritemedim, son 1 aydır cardio antremanı yaparak günde 1 saat hızlı tempoda yürüyorum, ve baklavalarımın çıkmasını istiyorum.

Soru şu ;

Low Carb diyeti, Cardio antremanı ve günlük mekik,şınav,barfiks antremanları yapıyorum , göbeğimdeki yağ kısmı eriyip karın kasları belli olur mu? ve protein tozu almayı düşünüyorum , sizce almalı mıyım?

Low Carb diyeti , Cardio antremanı , günlük spor ile göbekteki yağ eriyip karın kasları çıkar mı ? Yaşım 16 , erkek , ve 6 aydır spor yapıyorum.

Boyum 1.70
    Kilom : 53

Şimdiden teşekkürler.

2. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    ketosise girdiysen vucudun enerji olarak yağları kullanacaktır diye biliyorum. yani elini kaldırıp indirsen yağ yakacaksın gibi. sporda yapıyormuşsun. low carba devam et elbet istediğine ulaşırsın.

3. Onat Kılıç

Onat Kılıç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    evet spor yapıyorum 6 aydır ama yağlardan dolayı gözükmüyorlar, bu diyette yağ yakıyormuş deniyim dedim. diyet sonrasında 40-50 güne kadar yağlar eriyince kas gözükmesi olur mu?

4. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    zaten fazla bir kilon yok en fazla 10 kilo verebilirsin ki buda çok zayıf olur. sen hacim kazanmaya bak definasyona sonra girersin hem daha güzel bir goruntun olur. ha diyorsan ki kilom iyi o zaman yap en fazla 1 aya gorursun kaslarını. ilk 2-3 hafta karbonhidrat yuklemesi yapma ama. kasları gorur görmez bırakıp pizzaya falan sarma yavaş yavaş eski beslenmene dön.

5. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    evde prof bir şekilde mekik şınav nasıl çekiyorsun onada anlam veremedim. bir salona yazıl hocan sana yardımcı olacaktır. spordan önce acı kahve iç.

6. Onat Kılıç

Onat Kılıç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    evde barfiks aletleri dambıllar felan var onlarla çalışıyorum, yani senin demek istediğin şuan diyete devam et bu şekilde, kasları gördüğüm zaman eski beslenmeme dönerek o vücudu korumamı mı istiyorsun?

Bu diyeti yaparak ben kasları 1-2 haftaya görür müyüm? (low carb)

7. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    kasları gördüğün zaman eski kötü beslenme düzenine dönme. eskiden nasıl öyle beslenip yağlandıysan gene 1-2 aya yağlanırsın. sadece yediğin besinlerin besin değerlerini vs bil. ketosis evresine girmek için günlük 50 gr altında karbonhidrat alman gerek. eğer giremezsen daha fazla yağlanırsın yediklerinden dolayı. low carba girmene gerek yok bence o kiloda. düzenli olarak koşsan bile yakarsın yağları. şekeri kes, tuzu kes, ekmeği kes yeterli. banada başta zor gelmişti ama artık çayı şekersiz etleri tuzsuz omleti ekmeksiz yiyorum. yumurtayla barışık ol, zeytinyağı kullan. ara öğünde badem ye. tabi low carba gireceksen bunlar.

8. Onat Kılıç

Onat Kılıç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    bugün 2.günüm sabah 5 yumurta beyazı, öğlen tavuk göğsü , haşlanmış plav ve domates yiyorum , akşamda aynı şekilde yiyorum ve yatarken bir avuç badem yiyorum. yani amacım kilo almak ve ya vermek değil amacım vücudumdaki yağları azaltmak . Böyle şekilde devam edersem göbek bölgesindeki ve göğüs bölgesindeki yağlar eriyip kaslar belli olur mu?

9. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    forumda ketojen diyet hakkında bir sürü konu var. öncelikle araştırmalısın konu açmadan. burda zyzz açıklamış. yeşil sebzeler önemli pilav vs yeme. yani alman gereken karb 50 gr ın altında ama onunda kaliteli olması lazım. yağında öyle olması gerek.
    https://www.bodyforumtr.com/threads/intermittent-fasting-keto-günlüğüm.98994/#post-895733
    burada da keto günlüğü tutan bir arkadaşımız semptomları yazmış. bunları gözlemlemen gerek ve emin olman gerek ketosise girdiğinden. her şeyin özü araştırmakta. birazda aç kalman lazım tabi. hiç bir şey kolay değildir.

10. eci

eci Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    53 kilo bir insan, yağ ve kas, üstüne birde low karb. diyet ?

11. Onat Kılıç

Onat Kılıç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    vücudum yağlı onları eritip azıcıkta olsa kas yapmak istiyorum

12. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Açıkçası 16 yaşında böyle diyetlere girmen oldukça saçma.Hem tam ergenliğin doruk noktasındasın bu kadar beslenme konusunda kasmaman lazım gelişimin açısından olumsuz etkileri olur.Şeker ve kızartmaları azaltman hedefine ulaşmana yardımcı olur şuan için bahsedilen diyetlerden hiç birini uygulamamanı şiddetle tavsiye ederim.

13. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    ölüm diyetine girmeyecek sonuçta. bence gene dediğimi dinle. sağlam bi kilo alıp 65-70 e ilerledikten sonra define için girebilirsin bu diyete. karbonhidrat zaten pek iyi bir şey değil sebzeler vs harici. ekmek, pizza, pide, döner. bu hazır şeyleri kesip şekeri tuzuda kesmen yararlı olacaktır. ama low carba kafayı takmış vaziyettesin. ki low carb en az kas kaybıyla diyet yapmak için seçilen bir diyet bildiğim kadarıyla. pek kas kütlen olduğunu sanmıyorum. önce kas kütlesi kazan sonra yağları yakarsın. başarılar.

14. Onat Kılıç

Onat Kılıç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    bende biliyorum ama vücudumdaki yağlar çok rahatsız edici birazcık sıklaşması için bu diyetten başka çarem yok

15. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    kardeşim diyelim 3 kilo yağ verdin. 50 kilo olacaksın ki sağlık açısından iyi değil bu kadar zayıflık. sana yağ al demiyorum. kas kütlesi al. proteinle beslen. tavuk göğsü ye. salona yazıl. yağ yakmak istiyorsan cardiolardan önce acı kahve iç.

16. Onat Kılıç

Onat Kılıç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    tamam işte şuan proteinle besleniyorum günlük 3 öğün tavuk göğsü yiyorum , 5 yumurta yiyorum (beyazı), işte bunlarla yeterki kadar protein alıyorum ve spor salonundan daha ağır bi şekilde çalışıyorum + cardio antremanıda yapıyorum

17. judascortez

judascortez Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    38
    low carba girmene gerek yok. sağlıklı beslendiğin ve cardionu yaptığın sürece zaten kas alır yağ verirsin.

Onat Kılıç bunu beğendi.
  18. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Kas alıp yağ verebilir ama bunu dönemlere ayırdığı zaman çok çok daha hızlı yapabilir.Konuyu açan kardeşim, T-shirtin altından belli olan bir yağın yoksa bu kiloda hacim kazanmaya bak.Yoksa çok ağır olmayan bir diyetle yağ oranını düşürmeye çalış.Fotoğraf eklersen daha net yorum yapardık aslında.

19. Onat Kılıç

Onat Kılıç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    hocam kilom 53 ama yağlı bir vücudum var hani t-shirtin dışından göbeğim belli olmuyor ama çıkartınca pantolonun 1-2 cm ilerisine sarkıyor, ve göğüslerimde biraz aşşağıya doğru anlamıyorum bende , şimdi low carb diyeti yapıyorum , haftada 5 defa cardio yapıyorum , her günde mekik,şınav,barfiks aşırı sayıda çekiyorum. bu low carb diyeti tek umudum, vücudumun yağ oranı %15,9 işte bu yağları low carb diyetiyle %6,%7 ye kadar indirmeye çalışıyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Ağustos 2014 ---
    göbek kısmı 79 cm

20. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    53 kiloyla ne diyeti yaa?sen antreman yap biraz kas kazanimi yap zaten o yag dedigin seyler gidicek,mahvetdiyosunuz vücudunuzu.

requ. ve mert_yldz_ bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş