Yaşım 16 -Boy uzaması konusunda yardım-öneri motıvasyon :(

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve kolpocu1701 tarafından 23 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. kolpocu1701

kolpocu1701 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    meraba forumdakı abılerım bu siteyi uzun zamandır takip ediyorum ama biresysel olarak kafamdaki bi kaç soruyu çözmek için size danışıcam abilerim olarak yardımınız dokunursa sevınırım:)
    istatistiklerim:Boy:168 Kilo:58 Sakal durumu:Yok Anne:160 Baba:170 Dayılar:180
    Sorularım şudur abilerim;
    Ben şuan lise3 deyım üniversiteye kadar onumde 2 senem var.Bu 2 senemi (yazda dahil) ders+spor olarak gecırmek istiyorum.Bu sporu boyuma katkı yapacak sekılde düzenlemek istiyorum sizden yardımım hayatımı boyumun uzamasına yönelik sürdürmeye calısmamda yardımcı olmanız:)
    2.ci olarak beslenme konusunda yardımcı olursanız sevınırım.Günde 6 öğün öneriyosunuzdur ara ögünlerde evden aldıgım meyveler iyi olurmu sızce?
    -hergun sahıldekı sahaya gidicem 15dk kosu sonra 40 dk yogun basket antrenmanım var sonra hıne 15 dk kosu sızce boyuma katkısı olurmu??
    + olarak 3 sey kullanıyorum
    -zıng 22mg cınko (solgar)....akşam
    -calsıum;magnezuım 100 tablet (solgar)...sabah
    -omega 3 nutrıwax..öglen
    Son olarak evdekı barfıks demırınden bas asagı olarak asılıyorum gunde 8 dk şeklınde ınversıon bots sayesınde sızce yararı olurmu? ve uyku saatlerım kac olmalı yardımcı olursanız cok memnun olucam sagolun...:)

2. SinirHastasıyım

SinirHastasıyım Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    Basket boy uzatir bununla beraber bol bol ziplama antrenmanlari yap vitanin okarak d vitamini yagda cozunur ve gunes isigi gereklidir o yuzden gunduz al aksam magnezyum haoini fazladan alabilirsin cinko ve b vitamini kullanmani tavsiye ederim ve calsiyumda cok onemli kemiklerin gelisimi ve boy icin.

3. kolpocu1701

kolpocu1701 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ip atlıyorum basketden önce ve sonra 100 adet olmak uzere katkısı olurmu?:)

4. SinirHastasıyım

SinirHastasıyım Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    Boya bi katkisi olmaz ama sen yapmaya devam et ve 5 dkda bi ayni sey uzerinden konu acma basarilar.

5. kolpocu1701

kolpocu1701 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hocam neden katkısı olmaz dedınız?anlamadım :(

6. SinirHastasıyım

SinirHastasıyım Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    1. Ip atlamakla vs boy uzamasi bu kadar kolay olsaydi 2 metreden asagi olmazdi insanlar burda genler cok onemli boyun uzarsa uzar uzamassa uzamaz basket vs oynayarak gelisimin durana kadar duzenli olarak aksatmadan yaparsan tas catlasa 5 cm falan etkiler.

7. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Kalsiyum hapini at gitsin zarari oldugu kanitlandi onun yerine yogurt ve sut tuketebilirsin.uzama ihtimalin var tabi ama en iyi ihtimalle 5-10 cm arasi o da buyume plaklarin tam kapanmadiysa.barfikste asılmak iyi ben 2-3 cm uzadim 17-18 arasi.bas asagi durmadan hem de

8. kolpocu1701

kolpocu1701 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Günlük beslenmemde önerin nedir hocam ?
    Bide yazdıgım antrenmanlar idealmı?

9. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle şunu söyliyim sakalla boy uzamasının hiç bir alakası yoktur internetteki forumlarda her duyduğun şeye inanma bu sadece bir tesadüftür (sakal çıkmaya başlayınca boyun durar vs.)
    Ara öğünlerde meyve yemen iyi olur . İlaçlar işallah doktor kontrolündedir diğer bir konu ilaç içiyorsun diye beslenmeyi salma sen gene sağlam beslenmeye bak elbet boyun uzar bir yakınımında boyu kısaydı bu sene birden attı . Birde ip atlamak yararlı ama koşuyorsan gerek yok koşu esnasında zaten bacaklar geriliyor yeterince sporunada aynen devam et düzenli devam ettiğinde iyi sonuçlar alıcağını düşünüyorum. Tabiki uykuyuda unutma .

10. İlyas Kahveci

İlyas Kahveci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de seninle aynı durumdayım arkadaşım :/
    Yaş 17 Boy 166 Kilo 59-60
    Cidden can sıkıcı bir durum, seni çok iyi anlıyorum

Sayfayı Paylaş