Yaşım 15 vücut geliştirmeye başlayacağım yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve GameCarry tarafından 25 Haziran 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. GameCarry

GameCarry Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba.2001 eylül ayı doğumluyum.Boyum 167 kilom 60.Şimdilik evde çalışmaya başlayacağım daha sonra spor salonuna yazılacağım.Nasıl beslenmeliyim?Nelere dikkat etmeliyim?Kilo almak istiyorum ama boyum kısa olduğu için almıyorum.Boyumu uzatmak için ne yapmalıyım?Ve yaşım bu iş için çokmu küçük?

2. beras95

beras95 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Boyunun kısalığıyla kilo almamanın alakası yoktur daha 15 sin merak etme 20 ye kadar yolu var uzarsın biraz genetiğede bağlı tabi. Sabahları yumurtanı peynırını zeytinini ye öğlen makarna, pilav, bulgur vb. yanında tavuk, et, köfte,balık vb. hem protein hem karbonhidratını almış olacaksın akşamda yine aynı yatmadan öncede süt yoğurt tavsiye ederim ara öğünlerdede kuruyemiş, meyve tarzı şeyler yiyebilirsin önemli olan vücudunu aç bırakmamak acıkmadan yemen lazım 2 3 saat aralıklarla beslenirsen çok rahat kilo alırsın. Yaşına gelicek olursak çok küçük değilsin çok ağır çalışmadığın sürece bir zararı olacağını düşünmüyorum ki şuanda ünlü fitness modeller 14 15 yaşlarında bu spora başlamış boyları falanda 180 nin üstünde buradan boyada bi olumsuz etkisi olmadığını anladık artık

Sayfayı Paylaş