Yaşım 15.Bir sorum var.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Göksel Şahin tarafından 7 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Göksel Şahin

Göksel Şahin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 15 yaşında lise öğrencisiyim.2 Günde 1 spor salonuna gidiyorum bicepslerimi çalıştırmak için halter ile ez-bar curl yapıyorum.Antremanda susadığım zaman süt içiyorum.Sonra butterfly falan yapıyorum.Antremandan 1 saat önce 1 adet haşlanmış yumurta,1 bardak süt,100gr kaşar peynir yiyorum.Yemekten 1saat sonra antremana başlıyorum.Antreman bittikten 10-15 dakika sonra aynı şekilde 1 adet haşlanmış yumurta,1 bardak süt ve 100gr kaşar peynir yiyorum.Sizce yaptığım uygulama doğru mu? Zararlı mı Yararlı mı?Bicepslerim iyi gelişir mi?

2. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi antrenman sistemini anlatırsan daha iyi bilgi verirler tecrübeli arkadaşlarımız ben kendi bildiğim kadarıyla anlatıyım çok bilmiyorum bende ama her antrenman biceps çalışma ayrıca beslenme çok yanlış antrenmanda su içilir sade beslenmen bana göre yetersiz günlük ihtiyacını karşılayamazsın onun yerine sabah 4 yumurta beyazı 1 tam50 gr yulaf ezmesi 300 ml az yağlı süt
    öğün arası 1 tabak salata ayçiçek yağı koyma yağ koyacaksan belli bir miktar zeytin yağı koy 250 gr tavuk göğsü veya 200 gr öğlen ise 250 gr pilav veya makarna antrenmanı kaçta yapıyorsun bilmiyorum ama 6 da gitçek gibi yazıyorum gene öğleden sonra yani antrenmana 2 saat varken 250 gr pilav tavuklu olursa daha iyi olur antrenman sonrası protein tozu kullanmıyorsun anladığım kadarıyla antrenman sonrası 250 gr tavuk göğsü pilav gece yatmadan önce ise 4 yumurta beyazı 1 tam 300 ml süt iç 200 gr lor peyniri yersen bence daha iyi olur ama antrenman sonrasına protein tozu kullanırsan daha iyi olur whey protein hızlı sindirilmesinden dolayı kas yıkımı yaşamassın et katı bir madde olduğu için sindirilmesi daha uzun sürer gece yatmadan önce süt yoğurt peynir ürünleri tüket kazein protein grubuna girer gece uyurken vücut protein alamadıgı için bu devrede kazein proteini yani gece yatmadan önce en ideal zamandır

3. Göksel Şahin

Göksel Şahin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    senin bu yazdıklarını her öğün yemeye param yetmez.Yumurta beyazı diyorsunda sarısı ne olcak?
    Annem beni sarısını yemiyom diye döver.Tavuk göğsüde biraz pahalı.

4. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    anladığım kadarıyla sen kolunu kalınlaştırmak istiyorsun esasen, çünkü genç olup sadece biceps çalışmanın meali budur :D antrenmanda susadığın zaman süt sakın içme, su iç. antrenmandan önce ve sonra hafif karbonhidratlı yiyecekler tüketmeye çalış ya da idmandan 90 dk-2saat evvel makarna, pilav vs ye, sonrasında da fındık ceviz kuru üzüm vs atıştır az az. kol kalınlığına gelince, tricepslerin ne alemde? biceps çalışarak değil triceps çalışarak kol kalınlaşır. sürekli ez bar curl yapacağına bicepslerin için alternating dumbbell curl ve hammer curl 3*8 den yaparsın daha da güzel olur, tricepslerin için de lying triceps extensions, overhead extension ya da rope pushdown , son olarak ta kick back yaparsın hepsi 3*8 den ya da 3*10 dan, çok ta güzel olur...

5. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    1 kg si 10 tl civarı günlük 200 gr kullansan 5 günde gider sana günlük 2 tl et için çok masraf değil ayrıca sarısında yağ var çok fazla yememelisin tamamen yeme demiyorum ye ama çok fazla yeme ama tercih senin sana kısaca bunları sayayım
    pilav-makarna bunları antrenman öncesi birini tercih et 2 saat önce
    antrenman sonrası tavuk göğsü sabah ve gece yumurta yersin gece yatmadan öncede lor ama sütte içebilirsin ama 1 litre hemen içme gün içerisine böl loruda gece yatmadan önce ye 200 gr kadar maddi durum günlük nekadar ona göre liste çıkartılabilir

6. emrah2022

emrah2022 Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Üstad tamam güzel söylüyorsun da benim hep merak ettiğim bir şey var ki bu söylediklerini harfi harfine yapan bu kadar gramaj ve çeşitliliği sürekli olarak devam ettiren kaç kişi vardır gerçekten merak ediyorum , çünkü bu kadar ayrıntı ve detay hem vakit açısından hemde maddi açıdan oldukça meşakkatli bir iş.Yapanlara helal olsun diyorum başkada bir şey diyemiyorum. :)

7. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

Kurallar Madde-23'e aykırı başlık açmak!

Alıntı:

Madde 23- Forum Üyelerinden Kahinlik Beklemeyin!

Örnek resimler ekleyip ya da beğendiğiniz vücuda sahip insanların isimlerini vererek afaki sorular sormayınız.Ölçülerinizi ya da kendi resimlerinizi verip afaki sorular sormayınız, antreman ve beslenmen programları istemeyiniz.
    Bu tür başlıklar kilitlenerek çöpe atılacaktır.

Örnekler :

*Şu kadar süre çalışsam kaç kilo alırım?
    *Şu kadar süre çalışsam ölçülerim nasıl olur?
    *Bu vücuda supplementsız ulaşılabilir mi?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam ne kadar sürer?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam için neler yapmam lazım?
    *Resimdeki sizce steroid kullanmış mıdır?
    *Ölçülerime göre beslenme
    ve antreman programı verebilir misiniz?
    *Sizce bu vücut adam olur mu?
    *Sizce bu vücut gelişir mi?
    *Bu vücut için hangi supplementları kullanmalıyım? .... vb..

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş