Yağsız sütler hakkında yorumunuz

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve elite35 tarafından 8 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Süt en güzel protein kaynaklarından biri sürekli tüketirim. Bu yüzden de tam yağlı sütlerden çekinirim içeriğindeki yağ oranından dolayı. Yağsız sütlerde 0.1 yağ oranı var yani yok gibi. Güzel ama bunun daha zararlı olduğunu duydum birkaç yerden. Ne kadar doğrudur yorumunuz nedir ?

2. Ezar

Ezar Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    hic oyle birsey duymadim bende surekli yarim yagli tuketirim hem toz icin hem normal tuketim icin hep yarim yagli kullandim simdiye kadar

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    '' Tam yağlı sütte bulunan A, D, E ve K vitaminleri yağda eriyen vitaminlerdir; bunların emilebilmesi için yağ bulunması gerekir.
    Yağı alınmış sütlerde bu vitaminler bulunsa bile emilmeleri mümkün olmaz. ''
    okuduğum makaleden bir alıntı.

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    BU abartılı olmuş biraz. Eğer sadece yağsız sütle besleniliyorsa bu doğru olur ama günlük yağ ihtiyacı öğünlerle karşılanıyorsa buralardan alınan yağ vitamin sindirimi için yeterli olur. Tabi normal öğünde de yağsız makarna, göğüs haşlama gidiliyorsa yağ azlığı sorun olacaktır ama bu sadece sütün değil, günlük diyetin yağsız olması nedeniyle olur.

Süte gelirsek, veya diğer yemeklere, herhangi bir yemeği yağsız yemek için bir sebep görmüyorum. Günlük yediklerimin toplam kalorisini hesaplayıp kontrol altında tuttuktan sonra yağ yüzünden şişmanlamam. Yağsız beslenmenin daha sağlıklı olduğu da epey demode bir fikir, geçerli olduğunu zannetmiyorum.

5. denizzz

denizzz Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Yağı öcü olarak göstermek, yağsız pirinc lapası, yagsız tavuk, yagsız süt ürünleri vb geyikleri artık geçerliliğini yitirdi.

Buchdich bunu beğendi.
  6. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Yağsız süt tüketmenin bi manası yok o zaman bu söylediklerinize göre doğru mu ?

Samsung Galaxy cihazından Tapatalk kullanılarak gönderildi.

7. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Bildiğiniz sütün önce yağı kaymak yapmaması için alınıyor, ondan sonra bildiğiniz yağsız süte ekstradan yağ ekleniyor. Yani yağlı dediğiniz süt 2 kez işlem görmüşken yağsız süt 1 kez görüyor. Bu nedenle yağsız süt, yağlı süte göre daha doğal. :)

8. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    alla alla ilginç bir bilgi. ama doğruluğu konusunda da garanti verilebilmesi lazım.

9. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Sorunun cevabını bilmiyorum ama tavsiyem günlük süt kullanman,yarım yağlı olanlar UHT işleminden geçiyor.yani süte benzeyen beyaz bir sıvı oluyor

Sayfayı Paylaş