Yağsız biçimde kilo almak(1-2 resimle karşılaştırma)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Sniker tarafından 17 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Sniker

Sniker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Ben yaklasık 2 ay önce bu spora başladım.Daha önce yağ oranımın yüksek olduğunu söylemişlerdi koşuyla beraber programı uygulamaya devam ettim yaz başladığından beri en sevdiğim yağlı karbonhidratlı besinlerden uzak durdum. bu süre boyunca yediğim dondurma 600ml falan dondurma yemişimdir.Protein olarak beslenmeye özen göstersem de yağlanmaktan kortuğum için yine az yedim ama bu sefer biraz fazla kilo kaybı yaşadım gibime geliyor.
    78 kgden 664 kg a düşmüştüm o zamanki halim:

-----------------------------------------------------------
    Şimdiki resimlerde ise 61.5 kiloyum
    ----------------------------------------------------
    Amacım yağ oranını biraz daha azaltmak şuan 19-18% civarı olan bu oranı 13 14 e kadar çekmek istiyorum.Ama galiba kilo kaybım sadece yağlardan ibaret olmuyor :( Ağırlık çalışmalrını ise haftada 4 gün 4x8lik çalışmalar halinde yapmaya çalışıyorum. 5kg ile başladığım dumbbell çalışmalarımı 8kg a kadar çıkarttım.Beklediğim hacim çok fazla değil şuan için aklıma takılan soru ise mevcut çalışmamı sürdürerek nasıl bir beslenme programı uygulamalıyım?

Örnek beslenme olarak:sabah kahvaltıda 250 ml light süt ile 1 avuç k flakes. öğlen yemeğinde ise(ağırlık açlışacağım gün ise 3/4 porsiyon pilav+ protein içeren besin örneğin 100gram ton balığı light ile 2 dilim kepekli ekmek ağırlık çalışması yapmayacaksam pilavı yemiyorum.) akşam yemeği ise 1 porsiyon sulu sebze yemeği veya çorba 250ml süt 1 yumurta akı şeklinde
    -------------------------------------------
    eklemeyi unuttuğum şey ise karın programım yaklaşık 20 gündür bu programı uyguluyorum artık ağırlık çalışmadığım günler bu açlışmayı bir sabah bir akşam yapmaya başlayacağım.Hepsi 50şer tekrar
    Basic Crunchx50
    Twist upx50
    Push Thtoughx50
    Lefside crucnhx50
    rifghtside "
    Up+Twist
    Leg raise
    Leg Truck
    90degree ankle reach
    Leftcrossover crycnh
    rightcrossover crunch
    kick ups
    head raises
    Scissors
    Leftcrossovertwist (bunu her ne kadar nizami yapamasamda)
    rightcrossovertwist(bunuda)
    Head leg crunches
    Alternate shoulder lifts
    180degree ankle reach
    Side bends
    Alternate leg truck
    Alternate push through
    -----------------------------------------
    Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.Forumdaki beslenme önerilerinin hepsine baktım ama ama istediğim tarzda bir programa rast gelmedim.gözden kaçırdıysam şimdiden çok özür dilerim.Yardımlarınız için çok teşekkürler.

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    ''Amacım yağ oranını biraz daha azaltmak şuan''

resimler sana ait değil o zaman

Wolf_Kanuni bunu beğendi.
  3. Sniker

Sniker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Maalesef bana ait. yaklaşık 3-4 kilo kadar düştüm ilk resme göre arada %4 lük veya %5 lik bir düşüş oldu.Ortalama besin değerlerine vs bakarak ben kendime belirttiğim gibi bir diyet programı uygulamıştım demekki yanlışlar var sizce ne yönde değiştirmeliyim?

4. dinamik.ip

dinamik.ip Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    ışıktan mı bilmiyorum ama sanki hacimlenmişsin

5. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Flexor hoca doğru söylüyor, sende öyle fazla bir yağ yok... %18-19 falan gibi durmuyor hiç, tahmin yürütecek olsam %11-12 derim.

Sana gereken hacim...

Sniker ve FleXoR bunu beğendi.
  6. Sniker

Sniker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlarınız için Tekrardan teşekkürler ama belimi ne zaman ölçersem ölçeyim 83 cm geliyor ağırlığım 61.5 kg e kadar düştü yanlış tartmadığından eminim tartınında yanlış olmadığından elektronik tartıda falanda tartılıyorum aynı geliyor.Bana gereken eğer hacimse şu andan itibaren forumda bulduğum uygun beslenme programlarından birini uygulamaya başlayacağım.
    Ps: Galiba ışıktan dolayı bir takım yanılmalar oluyor o yüzden böyle göründü duh

Sayfayı Paylaş