Yağsız Beslenmek İçin Uygun mu ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve werewolves tarafından 20 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. werewolves

werewolves Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    1 Bardak Yarım Yağlı Süt.
    2 Tane Tam Yumurta
    2 Kibrit Kutusu Kadar Beyaz Peynir
    1 Tane Domates.
    2 Dilim Kepek Ekmeği.

Ara öğün: 1 kase yoğurt

Öğlen: 1 Tabak Pilav veya Markarna + Salata + Yarım kase yoğurt

Ara öğün2: 10 tane badem içi

Akşam : 100 Gr. Haşlanmış göğüs + Salata + 1 Tabak Sebze Yemeği

Yatmadan 30 dk. önce : 1 bardak süt.

2 ay sonra 16 olucam. bu beslenme programının yanı sıra günde 2 saat kardiyo ile yağ oranımı düşürüp daha sonra kas yapmak istiyorum.

yağsız beslenmek için iyi bir program mıdır bu veya yetersizse ne ekleyebilirim ? fikirlerinizi bekliyorum :)

Son düzenleme: 20 Aralık 2011
  2. OMK_01

OMK_01 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    boy ve kilon nedir ?

3. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    boy kilo yazmamışsn ama cardio yazdığına göre kilon fazla cardio döneminde beslenme önemlidir vücut yorulur ve kas kaybını engelleyebilmek için yeteri kadar protein almak gereklidir protein öğününü artırmanı öneririm mesela öğlende haşlanmış tavuk ekleyebilirsin. Sabahları uyandığında yada gece yatarkende protein tozu kullanabilirsin.

werewolves bunu beğendi.
  4. werewolves

werewolves Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    boyum: 1,69
    kilom: 70

vücudumun yapısı hacimli duruyo yani orantılı gözüküyo ama göbek var :)) kilomu 60-61 civarına çekmeyi hedefliyorum.

tavsiye için teşekkür ederim tavuk göğsünü ekledim ;)

Son düzenleme: 21 Aralık 2011
  5. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Kh ı kestiysen yağsız beslenmene gerek yok ki 2sini neden aynı anda kestin onu anlamadım...?!

werewolves bunu beğendi.
  6. werewolves

werewolves Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    öneriniz nedr ?

7. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Günlük Kh alımını 60-100gr ma kadar indirdiysen vücut zaten ketosise girecektir; bir de yağları azaltıp vücuda iyice ızdırap çektirmenin anlamı yok... Ama eğer yağı düşürmek istiyorsanız Kh ı bu kadar kesmenize gerek yok!
    Kh ile yağ beraber alındığı zaman yağlanma yapar! Aslında suç hep Kh da gibi gözükür lakin öylede değildir... :D

Sonuç olarak demek istediğim 2sini birden kesip vücuda eziyet etmeyin, ya yağı kesin korkmadan 300gr ma kadar Kh tüketin, yada ketojenik diyeti seçip Kh ı unutun ;)
    Hangisi işinize geliyorsa :)

werewolves bunu beğendi.
  8. werewolves

werewolves Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    fikriniz için teşekkür ettim :) benim yazdığım programa neler ekleyebiliriz mesela şöyle bi şey vücuda yeter mi ?

Sabah:
    400 Gr Tam Yağlı Süt.
    3 Tam Yumurta
    3 Kibrit Kutusu Kadar ''Beyaz Peynir''
    1 Tane Domates.
    4 Dilim Tam Buğday Ekmeği.

Ara öğün: 1 kase yoğurt + 1 bardak süt + 10 badem içi

Öğlen: 1 Tabak Dolusu Lapa Pilav Yada Markarna + Yanına 1 konserve ton balığı yada 100 gr. haşlama göğüs + 2 bardak ayran + 1 tam buğday ekmeği

Ara öğün2: 1 meyve

Akşam : Çorba +100 Gr Göğüs Haşlama + Salata + Sebze Yemeği Varsa + 1 tam buğday ekmeği

Gece Yatmadan 30 dk önce : 1,5 bardak süt

yeterli midir ? :)

9. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Anladığım kadarıyla yağ yakmaya çalışıyoruz ;)

Yağ yakımı için beslenmeniz fazla; birincisi kalori olarak fazla oturup hesaplamadım ama aşinalıkla söyleyebilirim ki rahat 2500cal var...
    2.si öğün fazla, yağlar düşük metabolizma hızında yakılır, öyle 5-6 tane ufak öğünle kalorinin düşük metabolizma hızının yüksek tutulmaya çalışıldığı diyet önerileri 5 sene önce tarihe gömüldü... Canan Karatay insülinin terbiye edildiği düşük metabolizma hızında daha iyi yağ yakılacağını herkese kanıtlamıştır!

Kahvaltı iyi kahvaltı aynen kalsın.
    Ara öğünleri kaldırın.
    Öğlen pilav makarna gibi Kh depolarını kaldırın sadece tavuk, balık, salata şeklinde olsun.
    Süt kullanımını çıkartın, bunun yerine mayalanmış süt yani yoğurt, ayran peynir tercih edin, ara öğünden vazgeçemiyorsanız ara öğünlerde bunları tercih edin...
    Akşam yemeği çok iyi aynen kalsın.
    Gece yatmadan önce de yine süt yerine yoğurt ayran olabilir aslında en iyisi peynirde... sütden illa vazgeçmem diyorsanız laktozsuz süt kullanın.
    Son bir rötüş, her öğüne 2 dilim ekmek verin günlük 6 dilim ekmeği geçmeyin, kepek yada tam tahıl daha iyi olacaktır ama uğraşamam diyorsanız beyaz da olabilir o kadar fark yaratmaz...

Son tavsiye: salatayı bol tutun lifçe zengin olanları tercih edin yada tercihen öğle yemeğine opsiyon verip bol lifli bir sebze yemeği ile dönüşümlü gidin ;)

Bu şekilde şekilendirin farkı göreceksiniz :)

werewolves bunu beğendi.
  10. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Hocam sütü neden kaldır dedin? Ben yatmadan önce 2 bardak süt içiyorum boyumun uzaması için. Süt yerine yoğurt veya ayran mı tüketleliyim?

Control, Carier ve (silinen üye bunu beğendi.
  11. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Sütde laktoz dediğimiz insan vücudu tarafından çok zor sindirilen ve hazımsızlık yaratan bir şeker türü var, aynı zamanda incebağırsakta zor sindirilirken uzun süre balçık gibi durup diğer besinlerin emilmesinide azaltıyor... Süt mayalandığı zaman yararlı bakteriler bu şekeri yerler ve sütü kullanılabilir sağlıklı bir besin haline getirirler, ör: yoğurt vb.

Werewolf a asıl tercih etme dememin sebebi yağ yakımı diyetinde olması, kaçınabildiği kadar Kh lardan yani şekerlerden kaçınması lazım!

Sporcular için durum böyle değil; bölgesel çalışan ağırlık antremanında belirli bir seviyeye gelmiş olan sporcular günlük 300-400gr Kh korkmadan alabilirler, ki almalıdırlar! Yoksa ağırlıkların altında kalırlar...
    Ayrıca yine sporcuların yağ yakan arkadaşa önerdiğimin tam tersi olarak 5-6 öğün yapıp metabolizmayı hızlı tutmaları gerekir, düşük metabolizma hızında iyi kas inşası olmaz...
    Ve ayrıca yağ yakanlardan farklı olarak insülini kontrol edeceğim diye o kadar çaba sarfetmemeleri lazım insülin olmadan kas inşası olmaz!

Eğer sütden beklediğiniz yarar Kh alımı değilde sadece Ca alımı boy amaçlama ise, süt zannedildiği kadar Ca zengini değil, kuru fasülye bile çok daha zengin bir Ca kaynağı :)

Kolay gelsin :)

12. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Zeus çok teşekkür ederim :) boyum 177 kilom 76 3 kg yağ yakmak istiyorum bende o zaman 3 öğün besleniyim kas kaybı olmaması için öğünler arasında lor peyniri tüketsem sorun olur mu hocam?

Control ve Carier bunu beğendi.
  13. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Lor 10 numara tercih olur; zengin protein olması sebebiyle vücutçuların zaten favorisidr ;)

3 öğüne düşürdüm metabolizmam yavaş diye kastan kaybederim zannetmeyin! Yavaş metabolizma yağdan kaybettirir, kasdan kesinlikle kaybettirmez, kas alımını yavaşlatır sadece :)

Kas kaybına sebep olan asıl şey kortizol dediğimiz lanet hormondur, çok şiddetli ağırlık antremanlarından sonra yada abartıya kaçılan kardio antremanından sonra vücutta salgılanır ve kas yıkımına sebep olur...
    Ama durdurması kolay bu şekilde ağır antremanlardan sonra hızlı şeker içeren bir meyva (muz, elma) yada portakal suyu, yada hiç bir şey yapamadın bakkala gir bir çikolata gofret al ye, kortizol salgılanmasını engeller :)

14. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Hocam lor tek başına gitmiyor domates biber ile harmanlayıp yiyorum ana öğünler arasında. Hocam antreman programım şu : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/3-ay-mday-m-program-t45721.html zahmet olmazsa anlamadıgım bir olay var da konuyu okuyup bilgilendirirmisin o konunun altında?

Control ve Carier bunu beğendi.
  15. werewolves

werewolves Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tavsiyeye uygun olarak programı yeniden düzenledim :) amacım fazla olan yağları eritip daha sonra kas inşaasına başlamak. bunun içinde kardiyo + beslenme programı şart :) yani günde 2 saat kardiyo ile birlikte yapıcam bu programı

Sabah:
    400 Gr Tam Yağlı Süt.
    3 Tam Yumurta
    3 Kibrit Kutusu Kadar ''Beyaz Peynir''
    1 Tane Domates.
    4 Dilim Tam Buğday Ekmeği.

Ara öğün: 1 bardak ayran

Öğlen: 1 konserve ton balığı yada 100 gr. haşlama göğüs + salata + 1bardak ayran + 2 tam buğday ekmeği

Ara öğün2: yarım kase yoğurt

Akşam : Çorba +100 Gr Göğüs Haşlama + Salata + Sebze Yemeği Varsa + 1 tam buğday ekmeği

Gece Yatmadan 30 dk önce : Lor peyniri

ZeusS_ bunu beğendi.
  16. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Güzel olmuş programın werewolf fayda görürsün ;)

Sadece akşam öğününü opsiyonlu vermen daha iyi olur, akşam fazla yememek lazım, yani;

çorba+100gr tavuk göğüs+salata yada çorba+sebze yemeği+salata şeklinde :)

Kolay gelsin :)

werewolves bunu beğendi.
  17. werewolves

werewolves Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yardımlar için teşekkür akşamı da düzenledim :)

Sayfayı Paylaş