Yağmı yoksa sarkmamı ?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve SinanYksl tarafından 5 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. SinanYksl

SinanYksl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam özür diliyorum. Birkaç sorum olacak tek başlık altından. 5-6 aylık bir diyetten çıktım ve 35 kilo verdim. 110 dan 75 e düştüm ve boyum 1.77. Sorularıma gelince ;

1- Diyet bitti ama bacaklarım neredeyse hiç incelmedi acaba bacaklarımda kalan yağlardanmı yoksa kas dokusumu fazla ?

2- Hafif bir göbeğim kaldı ve şınav çekerken dikkat ettim sarkıyor ve onu toplamak için six pack hareketleri yapıyorum faydası olurmu ? (Buradaki hareketler https://www.youtube.com/watch?v=44mgUselcDU)

3- Diyet sonrasında kiloluyken çatlamış derilerim içerideki yağlar eridiğinden daha fazla görünür oldu. Özellikle karın ve kollarımdaki çatlaklar beni rahatsız ediyor kurtulmanın bir yolu varmı ?

4- Yatmadan önce metabolizma hızlandırmak için 15-20 şınav çekiyorum tarzı yorumlar okudum bende ondan sonra yatmadan önce 25 şınav çekip, yayla yine 25 kez kol çalıştırıp 50 tanede üst karın kası için mekik çekip yatıyorum bunların normal spordan bir farkı oluyormu (yani yatmadan önce metabolizmayı hızlandırınca ne oluyor ?)

5- Yukarıdaki videodaki hareketlerin hepsini 3 kez yapıyorum günde tabi sadece onları değil ekstra hareketlerde var yanında vücut dinlenmeli 1 gün filan diyorlar ama ben hergün yapıyorum bunları bir zararı olurmu ?

6- Bu bacakların incelmemesi ve karnımın hafif kalması bana acaba kaslardanmı verdim sorusunu sordurtuyor kendime ama bu kadar sıkı spor yaparken kaslardan gitmiş olması mümkünmü ?

2. burakby

burakby Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    6 ayda 35 kg? Hızlı vermişsin.. Hızlı verincede sarkan derilerden dolayı şikayetler oluyor. Ayda 2 ile 4 kg arası verseydin sarkmalar olmazdı neyse olan olmuş. Bi yandan bakılırsa iraden güçlü :) Tebrik ediyorum. Sarkan deriler zamanla toparlayacaktır kendini. Aceleye gelmiyor. 35.ci haftaya geldim 27 kg kayıptayım kısacası 9 ayda verdim ve sarkmalar olmadı millet şaşırıyor. Yaz geldiğine göre bol bol yüzmelisin. o zaman derilerin toparlar ama 1 hafta değil 1-2 ay yapmalısın.

çatlak konusuna gelirsek bendede var. koltuk altlarında ve yan karında minik çatlaklar mevcut. onlar hakkında yapabilecek pek bişi yok. zamanlar kaybolacagını sçylüyorlar kimileri salyangoz yağı ile düzelebileceği söylüyorlar ama önemsemiyorum çünkü bizler erkeğiz :) çatlaklar anca geridirince ve yarım metreden yaklaşınca parlak ışık altında anca belli oluyor.

Yatmadan once metabolizma hızlandırmak gereksiz. Uyku duzenini bozar. Zaten vucudumuzda bazal metabolizma var. uyusanda yakar yağları. Hem spordayken hızlandırılan metabloizma kolay kolay yavaşlamaz emin ol son 1 hafta 3 gun kardiyosuz ve sporsuz geçti ve o gunlerde pizza bira cips götürdüm ona rağmen kilo kaybım ve iincelme var. Demekki metabolizma yavaşlamamış bu yuzden kafan rahat etsin :) tabiki 3 gunun sonunda kardiyo ve spora başladım yoksa devamını getirirsen elbet metabolizma yavaşlamaya başlar o tehlikeli :D

Videoyu izlemedim zaman kısıtlı oldugundan dolayı ve diger soruları arkadaşlar yanıtlasın biraz fazla sormuşsun :D

3. SinanYksl

SinanYksl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Evet haklısın bayaa bir hızlı verdim ama sarkmalar belli değil bende yani ayakta dikilirken filan sarkma filan yok sadece şınav çekerken karın sarkıyo yani görüntü açısından pekbir problem oluşturmuyor ama yinede toplu olsun istiyorum işte :D Çatlaklarda kollarımdakiler iç tarafta kaldığından belli olmuyor karındakilerde sadece plajda problem ama o kadar da değil şortu hafif yukarı çekersem pekbi problem kalmıyor ama benim görmem gereken önemli olduğu için yoketmek istiyorum :) Konuyla ilgilendiğin içinde teşekkürler bu arada.

4. terkiflimak

terkiflimak Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    aynı durum bendede mevcut. bende 6 aylık dönemde yaklaşık 30 kilo verdim ve o sarkmalarda çatlaklarda oldu. sarkmalar yavaş yavaş toparlıyor kendini. çatlaklara gelincede onlar benim gururum. gururla taşıyorum. rahatsızlık bir kenara o kilolu dönemlerim aklıma geldikçe motivasyon kaynağı oluyor bende.

5. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    sinan kardeşim aynı durumdayız , ne yazdıysan aynısı .bende 4ayda 40 kg verdim 120 den 80 e şuan 80-81 arasıyım benim göbekte az bişe yağ kaldı ama çoğunluğu sarkmalar, göbekte ve göğüste aşırı sarkma var bendede. Ama şu 2 aydır yoğun mide çalışması ve katı ketojenik diet sayesinde üstteki 2 tanesini gördim , alttakilerin gitmesi için , adonis abdominal ve göğüs kaslarımın adamaakıllı meydana çıkması için derinin kendisini çekmesi gferekiyor. ben geçen mayısta başladımeylüle yakın 80 e indiğimde şimdikikin 2 katı sarkma vardı, ama zamanla çekiyomuş demekki , biraz sabır, benim aklımda önümüzdeki kış sırf yoğun kas çalışacam ve ketojenik gidecem 1 yıl inş. eğer bunlara rağmende gitmiyorsa 1-2 yıl içinde ameliyat olacam bakalım hayırlısı.
    bu arada benimde bacaklar neredeyse hiç incelmedi 220 kg 230 kg ye kadar çıktım bacak çalışırken , az kilo ile çok tekrar yapmalısın diyolar eritmek için orayı ama bakalım

6. SinanYksl

SinanYksl Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Vallahi 3 haftadır hergün günde 3 defa 45 er dakikalık partlar halinde spor yapıyorum. Toplanır diye ümit ediyorum. Ama sanırım benim göğüste bi hastalık var adını okumuştum şimdi aklıma gelmiyor dokunulduğunda eline pütürlü bir yapı geldiğinde anlaşılıyormuş bende pütürlü bir yapı geliyor göğüse dokununca toparlanmazsa bende ameliyat olmayı düşünüyorum. Tek korkum kiloları geri almamak günde 2-3 defa tartılıyorum psikolojik sanırım. hamur işi veya kola filan pek istemiyorum ama tatlıya karşı aşırı bir zaafım var yani oturup tatlı olarak ne bulursam yiyebiliyorum diyeti filan unutup işin tuhafı şekerimde yükselmiyor o kadar şeker yememe rağmen. Ramazanda kilo alıcam diyede korkmaya başladım sonuçta birden yiyoruz ve yedikten sonra yatıyoruz. Eğer bilen birisi varsa yazabilirmi kilomu nasıl koruyabilirim Ramazanda ?

7. canberkdinc

canberkdinc Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sınan bende yaklaşık 6 ayda bı 15 20 kg yag verdım benımde bel ve baldırımlarda çatlaklıklar vardı ilk 5 kg verdıkden sorna catlaklıklarım kapanmaya başladı tavsiyem burakby katılıyorum yüzmekde yararı vardır kapatmaya yönelık başarılar.

Sayfayı Paylaş