Yağlanmanıza Veda edin! (Karatay Beslenmesi ile Sağlıklı Beslenmenin Abc si)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve ZeusS_ tarafından 6 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 77 üye.
  1. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Programın tamamını ızledımde canan hocadan sonra gelen bi diyetisyen bayan vardı beni benden aaldı gorsmeye gitsemmi acaba :p

Bakınız hal tavır hareketler aman allahım diyyete giresim var. 1:00:18 dne sonra

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=QX1ApB5Sl_g[/YOUTUBE]

Bu tabi işin bahanesi onemlı olan burdan programın tamamnı ızleyınız çok değerli bilgiler var :)

Efrahim ve ZeusS_ bunu beğendi.
  2. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    İlk sayfamda ki yazımda var hepsi yazılı...
    Sıkıcı bir yazı değil, videolarla zevkli kılmaya çalıştım ;)

Arkadaşlar benim arkadaşın okulda yememesini takdir etme sebebim kanstrojen gıdaları yememekde dirayet göstermesinden dolayı...

Aç kalarak yağ yakımı olmaz!
    Sağlıklı gıdalar yeme şansınız varsa yiyin.
    Okula kendi beslenmenize uygun yiyecek taşımayı deneyin...
    Bahsettiğim olaylar 1 aydan fazla süredir insülin direncini tedavi etmiş insanlar için geçerli...

Sonra bizim adımızı çıkartmayın burada aç kalarak yağ yakımı öneriyor diye :D

Var kastan kilo almanız lazım, ağırlık çalışmanızı, hacim programına başlamanızı öneririm ;)

Evet kibrit kutusu diyetçisi bir bayan çıkıyor, diksiyonu filan müthiş, yani insanı yağ yakmayı bıraktım, yağdan kilo almaya bile ikna edebilecek bir bayan :D

Evet bu program da mercimek anne de çıkıyor, tamamını izleyin tabi ki de, işine gelen kısmını kullanıyor diye bir düşünce sakın oluşmasın, bu beslenmeyi anlatırken bu başlığı açmadan önce mutelif 3 başlıkda bu programın tamamını link olarak gösterdim...

Tamamının izlenmesinde fayda var, bilimselliği artık çürümüş az ama sık yiyin tavsiyesi veren postmodern kibrit kutusu diyetçiler ile Sn Canan hocamızın arasında ki farkı daha iyi görmenizi sağlar ;)

3. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    karatay beslenmesi fun club bile kurulabilir :)

4. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    zeuss haftalardır anlaşamadığımız konu bu zaten. insanlarla çitaları bir tutuyorsunuz.

bak ben kısaca tekrar özetleyeyim; şekerin ve rafine gıdaların her türlüsüne karşıyım. sadece kaliteli karbonhidratların ölçülü miktarda alınmasını savunuyorum. ta en başından beri bunu söylüyorum.

neyse yukarıdaki yazdıklarına cevaben:

insan etobur bir varlık değildir. hele avcı hiç değildir. buna en güzel kanıt insanın yaradılışı veya evrimsel noktada geldiği süreçtir. (inanan yaradılışı örnek alsın, inanmayan evrimi)

-insan avlanmak için gerekli hıza sahip değildir. doğadaki en yavaş canlılardan biridir. örneğin çita saatte 120 km hıza çıkabilmektedir.

-insanın avlanmak için gerekli duyuları gelişmemiştir. görme, duyma ve koku duyularımız olmakla birlikte doğadaki avcı hayvanlara kıyasla bu duyularımız oldukça zayıftır. örneğin bir kartal yüzlerce metre yükseklikten avını kestirebilir, bir yırtıcı onlarca metre ötedeki avının nefes alış verişini veya ayak sesini duyabilir veya bir köpekbalığı kilometrelerce öteden kanın kokusunu alabilir. biz bunların hiçbirine sahip değiliz.

-insan leşçil-etobur da olamaz. değil kokmuş leşleri yemek, biraz bayatlamış bir eti bile yediğimizde hastanelik oluruz hatta ölürüz.

-insan avcı içgüdülerine sahip değildir. ayrıca acvı reflekslerine de sahip değildir. doğadaki en beceriksiz avcılarız. (eğer avcıysak)

-insan kamufle olma özelliğine de sahip değildir. örneğin aslan, çita gibi hayvanlar savanların arasında mükemmel kamufle olurlar.

-insanın avlanmak için gerekli yırtıcı dişleri ve pençeleri yoktur. dişlerimiz yeterince keskin ve parçalayıcı değildir. kolayca kırılır ve yerine yenisi çıkmaz. tırnaklarımız ise anca mandalina soymaya yarar.

bu gibi örnekleri çoğaltabiliriz.

kısacası insan avcı-etobur bir canlı değildir. bu yüzden yazdığınız herşey baştan çürütülmüş oluyor. yazdıklarınız ancak çitaları, kurtları, aslanları falan bağlar. insanları değil.

ayrıca insanların doğal ortamlarında yüksek yağlı beslenmeleri mümkün değildir. doğada zeytinyağı, tereyağı ağaçları falan yoktur. insanlar bunları elde etmeyi yakın geçmişte öğrenmişlerdir. ayrıca doğada avlanan hayvanların yağ oranları da oldukça düşüktür. kasaptan aldığınız koyun etleri gibi löpür löpür yağ içermezler. dolayısıyla hayvansal yağ alımı da çok düşüktür. taş devri insanları sizin 1 ayda aldığınız yağ miktarını 1 senede zor alıyorlardı.

neresinden bakılırsa bakılsın tutarsızlıklarla, mantık hatalarıyla, yanlışlarla dolu ve insanın doğasına aykırı bir beslenme sistemini savunuyorsunuz.

kolay gelsin.

Son düzenleme: 17 Şubat 2012
    Danny Boy bunu beğendi.
  5. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Abi yazmak için zahmet etmişsin sağolasın hürmeten sonuna kadar okudumda...
    Ben insan ile çita aynıdır diye bir şey iddia etmedim, yani boşuna yazmışsın :D

Normal de offtopic (konudışı) mesajları direkt moderatörlere şikayet ediyorum ama sen yabancı değilsin ;)
    Konumuz yağ yakımı bu başlığı tamamen yağ yakımı ile uğreşan kilolu arkadaşlara yardımcı olmak için açtım :)
    Konu ilgili sende benimle berebar yardımcı olmak istiyorsan buyur tecrübelerini ve bilgilerini paylaş başlığımız herkese sonuna kadar açık :)

6. Tamerbrs

Tamerbrs Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Cok ozur dilerim ama fazlaca merak ettigim bir soru var.
    Ben nerdeyse haftada 3-4 aksam 5-6 tane kucuk serce parmagim kadar olan aci biberlerden yerim.
    Uzun zamandir yedigim icinde artik midemde alisti hic rahatsizlik vermiyor.
    Sormak istedigim soru ise; aci biberin yag yakimindaki rolu ne derece olmasi?
    Vg yapanlar icinse zararli olabilirmi?

7. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba sevgili tamerbrs :)

Acıların bir çoğunun metabolizma hızını arttırdığı ve yağ yakımına yardımcı olduğu ile ilgili yoğun bir görüş ve bir çok da makale var...

Hiç bir zaman her şeyi bileceğim diye bir kasıntım olmadı, acılar konusu hakkında yeterli bilgim yok, bilmediğim bir şey için hakim olmadığım bir şey için yanlış yönlendirme yapmak istemem açıkcası...

Ben henüz kontrollü bir deneyini görmedim, ama bir çok bilimsel makale var yağ yakımı yardımcı olduğu ile ilgili :)

Tamerbrs bunu beğendi.
  8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    ben buna sole bır acıklık getırmek ıstıyorum buna tamamen katılıyorum gunluk 0.8-1.5 gr arası ıdealdır proteın olarak bunun fazlası tamamen ısraftır

bununla ılgılı bır cok acıklmam oldu forumda ısteyn okuyabılır

aynen ole sabah ta olsa spor sonrasıda olsa bencede ole baıst seker alımına pek gerke yok yanı kımse antrenmnada glıkojen dpolarını 0 layamaz a ole bır durum varsa lın zaten bısey dıyen yok :)

bunu ben acıklım kımse acıklmadı sanırım

bu 3 ogun mantıgıyla beslenen yok mu naısl yok sergıo olıvıa-arnold - mıke mentzer-ray mentzer ne gune duyor ve daha nıcesı

pırınc lapası zaten ole sart degıl onun yerıne baklagıller daha mantıklı kı g.i daha dusuk

aslında su var eger ıkı ogun arası 6 saatse 50 gr alınabılır cunku vucut aclık durumunda normalden kat kat daha cok sınıdrım yapar yanı sen ogunde 25 gr alırsın adam 8 satte bır 50 gr alır yıen aynı sınıdrır

gun ıcıne yaysan nolur kı porteını proteın sentezını arttıran asıl olay sureklı proteın almak degıldır kı asıl olay pozıtıf nıtrojen dngesını saglayabılmektır

dunaynın en ıyı anabolızanı bıle alınsa bır gunde tas catalasa oda maks belkı 20 gr kas kutlesı ya snetezlenır ya sentezlenmez

bılgısz cahılce konusmanın anlamı yok
    ozman ben uzman olarak bır antronorluk ogrencısı olarak cevap verım hayır dostum kas kaybına nedne olmaz pozıtıf nıtrojen dnegen tamamsa yeterlı kalorıyı alıyorsan ıstersen 3 ogunde al ıstersen 2 aynıdır

3 ogunle bır cok kısı musabakaya hazırlanmıs yanı 3 ogunun mantıksal sorunu yok

burda bır duzeltme yapmak ıstıyorum laktozsuz sutte laktoz var :(

normaldne tek farkı laktozu sınıdremeyenler ıcın ek olarak laktaz enzımı var :(

yanı eger k.h kesılcekse laktozsuz sut ıyı bır secım degıl

ole bır durum yok alsında belırlı oranda proteınıde kas sokar whey ıle antrenman sonrası alınabılır 500mg

duzelme yapım makarna basıt degıldır nedne degıldır cunku undan dgeıl durum bugdayı ırmıgınden uretılır yanı komplekstır g.i si 55 tır

yıne yanlıs bılgı metfrormın alımındakı amac fazla ınsulın salgılatmak degıl keısnlıkle !!!!

asıl amac aynı bırımdekı ınsulınle kasa daha cok seker ve proteın sokmaktır

metformının ınsulın uzeınde bır etkısı yoktur

aslında ketosıse gırmek ıcın mukemmel bır urun metformın dusunun kı ınsulın dusuk ama aynı ınsulınle kasa daha cok seker sokabılırsınız e bu nedemk ketosıten cıkmadan anternman sonrası 20 gr vıtargo almak ama hala ketsıste olmak dmektır tabı 20 gr vıtargo ıcın 1 gr metformın alırsanız

yada k.h yukledınız o gun her ogunde 500mg alırsınız hem aldıgınza dger hemde daha cabuk ketosıse donersınız

sallamayalım sofa ne yazsan sallama :)

9. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili Danny eline emeğine sağlık baştan sona dikkatle ve zevkle okudum ;)

Bende eksik yada yanlış olduğum pek çok şey öğrendim yazından :)
    Böyle eksik olduğum bir şeyi öğrendikçe nasıl haz duyuyorum anlatamam :)

Aslında bu başlık da Vg kapsamında tartışmalara elimden geldiğine girmemek ve girdirmemek için çok uğraştım...
    Çünkü isteğim sadece yağ yakımı ile uğraşan aşırı kilolu arkadaşlara yardımcı olup kafalarının karışmayacağı düzgün bir bilgi birikimi sunabilmekdi :)
    Ama doğal olarak Vg forumundayız, illa ki soruların ardı arkası kesilmedi.

Gerçekten Vg kapsamında ki soruların bir çoğunu bir güzel toparlayıp tek iletide yanıtını vermişsin.
    Yani şu yazından sonra, bu saat den sonra daha artık Vg kapsamında soru gelemez diye düşünüyorum :D

Emeğine sağlık tekrar kardeşim, güzel yazı olmuş :)

Dn: Sevgili dynamonun makarnadan kaçınmasının sebebi fazla rafine bulmasından dolayıdır, katojenik adamlarda bu çekince bolca oluyor.
    Bende de vardır aynı şekilde bir korku, söz konusu Kh olduğu zaman bizde heme daha iri taneli olsun, daha az rafine olsun, çok daha uzun sindirilen olsun şeklinde bir hassasiyet söz konusu!
    Çünkü mantık şu yani, glisemik indeks olayı bize sadece besinin şekerini ne hızda verdiğini temsil ediyor!
    Yavaş verse bile o rafine bir besin ise 1,5 saatde sindirimi bitiyorsa ve ben bunun yanında sindirimi 2 saatden fazla süren et türevi bir şey yersem, etin daha sindirimi daha bitmeden Khınki biteceği için mideden beyine sindirim bitti komutu gidecek endişesi oluyor.
    Canan hoca bu konuyu mutelif video larında anlatmıştı, dynamonun söylemleri ona dayanıyor yani ;)

Danny Boy bunu beğendi.
  10. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    sadece gi ye takili kalmamak lazim tahilarin insan vucuduna baska zararlarida var

11. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Değerli üyemiz;

Lütfen mesajlarınızda Türkçeyi doğru kullanmaya dikkat ediniz.
    Yazım dili ile ilgili kuralları okumak için lütfen buraya tıklayınız
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

12. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    Ara tatilde memlekete gittim 1 ay annem tabi kerevizdir,enginardır böle güzel güzel sebze yemekleri yaptı kırmızı ette bol yedim,kilomda bir kayıp söz konusu olmadı belki 1 kg daha almıştım,baktım karın kaslarım daha once gormediğim gibi şekil olmaya başlamış ben şaşırdım sporada ara vermiştim tahıl ürünleri çok nadir yedim genelde sebze ve et ağırlıklıydı ama tatlılarıda götürdüm valla gece 10 da 11 de yemişimdir,aksam yemeğini ise 8 den önce hep yemiş oluyorduk.Tatlılara rağmen karın kaslarının belirmesinde acaba şu sorularımdan hangisi önplana çıkmış olabilir

1-Sebze ve et ağırlıklı ama tatlıda hergün olmasa bile 2 günde 1 yemişimdir

2-Tahıl ürünleri yemedim hiç sadece pirinç pilavı yediğimi hatırlıyorum oda 2-3 gün anca
    yemişimdir.

3-Eve gittiğimde omega 3 kullanımına başladım sizce omega 3ün böle yağ yakma gibi bir etkisi söz konusu olabilir mi ?

ZeusS_ bunu beğendi.
  13. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    @Rasant

Bence 1 olmuştur, çünkü yaptığım araştırmalar proteinin sentezi için insülinden çok kaliteli Kh ın eşlik etmesi gerektiğini gösteriyor.
    Sende yediğin etin yanına hem vitamin-mineralce zengin (et yenirken yanında vitamin alınması gerektiğini hatırlatmama gerek yok sanırım) hemde çok kaliteli bir Kh olan sebzeyi almışsın!

Mekiğinide çektiysen bu 3lü illa ki hipertrofi sağlamıştır ;)

Cattleya bunu beğendi.
  14. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Ben antreman günleri öğlenleri genelde 3 yumurta kaynatıp üstüne yoğurt ve sarımsak koyup yiyorum. Sarımsakla ilgili bir yorum bulamadım konuda, Sarımsağı tavsiye edermisiniz ?

ZeusS_ bunu beğendi.
  15. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Sarımsak ve soğan karatay beslenmesinde kullanılan sağlıklı Kh lardan, kesinlikle kullanılmalı :)

Sarımsak zaten doğal testesteron üreten unsurlardan bir tanesi, kas inşası için önemli :)

Kasımpaşa34 bunu beğendi.
  16. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Coyotenin konusuna bakabilirsin sarımsakla ilgili. Hergün 4-5 diş yuttuğunu yazmış.

Tabi sosyal biriysen bu çevreni olumsuz etkiliyebilir yuttuktan 1 saat sonra fırçalamak gerek bence

Kasımpaşa34 bunu beğendi.
  17. Kasımpaşa34

Kasımpaşa34 Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kadıköy
    Dışarı çıkmadan genelde naneli sakız atarım ağzıma ve günde 2 kere fırçalarım zaten.

18. mustafautku

mustafautku Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    zeus ağırlık çalışmalarına ve hacimlenmeye başlamamı tavsiye etmişsin peki antremanlardan önce beli inceltmek için hacimlenme çalışmama ek olarak antremandan önce 20 veya 25 dk kardio yapmalımıyım ?

19. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Diş Fırçalamakla Sarımsak Kokusu Geçmez, Zira Sarımsak Kokusu Ağızdan Değil Mideden Gelir. Bunun Çözümünü Araştırmışlar, Yağlı Süt Öneriyorlar. Ben Yağlı Süt Ürünleri Tüketiyorum, Aç Karnına 3 Tane Yutuyorum Sonra Yağlı Süt Ürünlerine Yöneliyorum. Kanımca Tereyağı Da Kokuyu Azaltıyor. Ama Eğer Etkili Çözüm İstiyorsanız Karanfil :D Kuru Karanfili Emiyoruz O Kokusunu Alıyor. Geçiçi Ama Doğru Zamanda Kullanıldığında Hayat Kurtarır :D

Dexter_Morgan ve ZeusS_ bunu beğendi.
  20. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş