Yağlanmadan kas kütlesi edinmede Karbonhidratların etkisi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Hurbie33 tarafından 31 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Hurbie33

Hurbie33 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba, aklımı uzun süredir karıştıran ve her kafadan bir ses çıkan bir konu bu.
    Karbonhidratlar(gainerlar) yağlanmadan kas kütlesi edinmede gerçekten yararlı mı? Bazı gainerların açıklamalarında yağlanmadan kas kütlesi olarak kilo almak için formüle edildiği yazıyor.Ne kadar inandırıcı bu duruum? Ben 1.80 boyunda 80 kg biriyim.6 aydır spor yapıyorum.Kollarımda ve omuzlarımda yağ çok az var ama göbekte daha fazla var.Depo edilmiş yağ zaten mevcut, protein de kullanıyorum ama antrenmanlarda istediğim performansı gösterememekle birlikte gelişim de olması gerekenin çok altında.E bu durumda kullanacağım gainerlar bana kas yapımında mı yardımcı olacak, yağ depolarımı mı arttıracak ?

2. dalgarome

dalgarome Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    up, bende merak ediyorum

3. Disturbed58

Disturbed58 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    daha önce yağlandırmayan bir gainer kullanmadım görmedim.

4. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    ya arkadaşlar yağlandıran gainer değil içindeki karbonhidrat! gainerlarda avuç avuç yağ koymuyorlar içine sorun gainer kullanırken vücuda gerekenden fazla karbonhidrat aldıgınız için bir an önce hacim almak için ,fazla gelen karbonhidratı vücut yağa dönüştürüp depo ediyor.yani gainerdan aldıgın karbo yu yiyeceklerden aldıgındada aynı sorunla karşı karşıyasın gerekenden fazlasını aldıgın surece buna mahkumsun

Sayfayı Paylaş