Yağlanmadan hem doymak,hemde kas kütlesi ve kuvvet kazanmak

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve godzilla tarafından 6 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. godzilla

godzilla Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Düşük glisemikli karbonhidratları tüketmek daha yağsız bir vücut demek.peki bu tür beslenme antrenman gücünü ve kas kütlesi kazanımını nasıl etkiliyor?antrenman sırasında yakıt olarak glikoz kullanıyoruz.ama glikoz aynı zamanda kilo alımından da sorumlu.düşük glisemiklerde glikoz çok daha az.bu yüzden yağ yakımında etkili.peki yağlanmayalım diye yediğimiz düşük glisemikli karbonhidratlar antrenman performansını eksi yönde etkiler mi?
    Mesela kendimden örnek vermem gerekirse,ekmek gibi yüksek glisemik tüketmediğim sürece ne yersem yiyeyim doyduğumu hissetmiyorum ve gücüm yerinde olmuyor.
    bol ekmekli veya pilavlı bir yemek kendimi çok iyi ve güçlü hissetmeme sebep oluyor.karbonhidratı kısma girişimlerimde başarısızlıkla sonuçlandı.tabii bu süre içinde daha fazla yağ depoladım.
    Sonuç olarak kepekli,yulaflı karbonhidratları tüketerek basit karbonhidratlardan sağladığımız performansı alabilirmiyiz?

Son düzenleme: 6 Mart 2012
  2. cmgnş

cmgnş Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    ben aylarca karbonhidratı kısarak yağsız kas kütlesi yapmanın hayalini kurdum ama kaldırdığım kiloları kaldıramaz oldum şu aralar karbonhidratları kısmadan kas kütlemi arttırıyorum daha sonra düzenli bir beslenme programı(karatay ı düşünüyorum)yla yağlarımdan kurtulmayı planlıyorum ve beslenme programına hayatım boyunca sadık kalıcam inşallah sanada öneririm

Sayfayı Paylaş