Yağlanma olmaması için tavuk göğsünü nasıl tüketmeliyim?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Dt.Kinq tarafından 19 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Dt.Kinq

Dt.Kinq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 1.84 boyunda 75 kiloyum. Almam gereken günlük protein miktarı 150 gram. günde 300 gram tavuk göğsü tüketerek bunun bi bölümünü karşılıyorum. Yalnız spor çıkış saatim akşam 22.00 ı buluyor. Spor çıkışında 4 tane amino alıyorum eve geliyorum 30 dakika sonra da 300 gram tavuk göğsü yiyorum, sizce bu yağlanma yapar mı? tavuk göğsünün 100-150 gramlık kısmını öğlen yemeğine mi alayım? Cevap veren herkese teşekkürler, herkese iyi bodyler

2. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    haftada bir gün sahilde, ormanda, yolda, yolakta koşmak zor olmasa gerek biraz yağdan obez olmasınız bir gün koşu tempolu yürüyüş tamamdır. iyi sporlar...

3. Dt.Kinq

Dt.Kinq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Mesele sadece yağlanma değil kardiyo yapıyorum, maksat günlük aldığım protein yağa dönüşerek boşa gitmesin onun derdindeyim.

Son düzenleme: 19 Eylül 2012
  4. yiğit1357

yiğit1357 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Bence 300 gram tüketme 100 150 gram tüketsen yeter fazlasını vücudunun sindirip kullanıcağını sanmıyorum o saatten sonra.

Dt.Kinq bunu beğendi.
  5. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Günlük almam gereken protein miktarının 150 gr olduğunu söylemişsin.Eğer spora yeni başladıysan çok fazla bir miktar.90-100 gr protein yeterli.Ben şahsen vg yapan birinin vücut ağırlığının iki katı kadar potein alması gerekliliğinin palavra olduğunu düşünüyorum.

Soruna gelince 300 gr tavuk göğsünde yaklaşık 60 gr protein bulunur.Vücudun bunu bir kere de sentezlemesi nerdeyse imkansız.Evet bu miktarı parça parça değişik öğünlerde almalısın.Başarılar.

Dt.Kinq ve letsev bunu beğendi.
  6. brhmcr

brhmcr Guest

Proteinlerin yag donusum isi baya zahmetli is. Sizin en mantikli yapacaginiz is oglen 150 aksam 150 gram yemek. Kolay gelsin.

7. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123

300 gram tavuk göğüsünde 60 değil yaklaşık 90 gram protein var. düzeltelim :)

Dt.Kinq ve mr_dblue bunu beğendi.
  8. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    ewt kırmızı etle karıştırmışım düzetlme için sağol.

9. Dt.Kinq

Dt.Kinq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bir de son olarak forumlarda spordan önce karbonhidrat spordan sonra karbonhidrat+ protein alın diyor. spora gitmeden 2 saat önce glisemik indeksi düşük olan makarna,burgul gibi besinler tüketiyorum. spordan sonra tavuk göğsünün yanında gene aynı şekilde makarna veya burgul tüketiyorum doğru mu yapıyorum?

10. brhmcr

brhmcr Guest

Gayet dogru yapiyorsunuz.

11. Dt.Kinq

Dt.Kinq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Spordan önce aldığım karbonhidrat miktarı spordan sonra aldığım karbonhidrat miktarından fazla mı olmalı? Sonuçta sporda baya enerji harcanıyor. Haliyle spordan önce alınan karbonhidratı yüksek tutmamız gerektiği kanaatindeyim. Spordan sonraki öğünde biraz daha az tüketiyorum o makarna ve türevlerini bu konuda doğru düşünüyor muyum? Bir de son olarak antrenman olmayan günlerde bu karbonhidrat alınımını daha mı az tutayım verdiğiniz bütün cevaplar için tekrar çok çok çok teşekkür ederim :)

12. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    spor esnasında eğer sıkı çalışıyorsan ve çok ter kaybediyorsan ki kaybediyor olman lazım özellikle yaz aylarında spor esnasında maden suyu çok toparlayıcı iş görüyor. her 15 dk bir ufak ufak yudumlarla takviye iyi gider veya spordan sonra bir muzda sizi toplarlayacaktır; gerisi aynı zaten. hatta spor öncesi karbonun yanınada proteinli bir şeyler eklenirse fena olmaz.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:07 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:05 ----------

entreman saatinle alakalı çok geç bir saate ise karboyu fazla kaçırmadan alırsan kas yıkımı olmaması için yeterli olur. ama erken saatlerde ise günün geri kalanındada sana enerji gerekeceğinden bol tutabilirsin. tabi öğünlere bölerek.

Dt.Kinq bunu beğendi.
  13. Dt.Kinq

Dt.Kinq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Makarna ve bulgurda çok az da olsa protein var bi de arada makarna yaparsam üstüne peynir falan koyuyorum. Spordan sonra da 1 tane muz mutlaka yiyorum. Maden suyu tavsiyenizi de dikkate alacam çok teşekkürler. Bi de bu kandaki protein 1 saat 15 dakika sonunda tükeniyor mu? yani antrenman surelerımızı 1 saat 15 dakıkadan daha kısa surede mı tutalım? Sizin gibi bilgili insanları gördükçe aklıma takılan soruları sorasım geliyor kusra bakmayın :)

14. brhmcr

brhmcr Guest

Idmanin suresi 45-60 dakika olmali bu protein ile alakali degil kortizol hormonu salgisi ve laktik asit ile alakalidir. Protein havuzu dolu oldugunda uzun sure idare edecektir.

Bitkisel proteinler genelde protein hesaplarimiza katilmaz, farkli dusunceler olsa da hayvansal protein kaynakalarini ana ogunlerde almaya gayret gostermelisiniz.

15. Dt.Kinq

Dt.Kinq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sporu 4 aydır yapıyorum. Kilo başına kaç gram protein almalıyım?

16. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    iyi olur. hayvansal protein kas gelişimi için daha önemlidir hayvansal olmayan proteini protein miktarına katman için kendi aralarında çeşitli ve iyi bir kombin yapman gerek.

17. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Söylediğim gibi bu aşamada 90-100 gr protein yeterli olacaktır.Başarılar!!!

18. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    sanayazmıştım protein ile ilgili ama neden gitmemiş farkında değilim. her neyse sevgili brhmcr dediği gibi hayvansal olmayan proteini güzel bir kombin yapmadan protein hesabına katmak doğru olmaz. çok ince hesaplamalar yapmana gerek yok 4 öğün yesen 25-30 gram proteinden hesap et yeterde artar bile. iyi çalışmalar.

Dt.Kinq bunu beğendi.
  19. Dt.Kinq

Dt.Kinq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap için teşekkürler size de iyi çalışmalar.

20. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Bende araya sıkıştırayım; antreman 1 saati geçerse ne olur? Mesela omuz çalıştık, arkasından triceps çalışacağız. 5-6 omuz hareketi yapınca zaten süre kaybediliyor.
    1 saati geçtikten sonra çalıştırılan kaslarda gelişme yerine gerilememi olur?

Sayfayı Paylaş