Yağlanma gereklimidir ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Menendez tarafından 12 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Menendez

Menendez Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bulk dönemlerinde hacim almak adına vucudun yağlanması kas gelişimi için gereklimidir kas gelişimine katkısı nedir arkadaşlar ?

Yani diyeceğim şudur ki yağlanmadan beslenmeye dikkat ederek çalışmak kas gelişimini ne yönde etkiler ?

2. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Bulk dönemi denilince akla canavar gibi ne var ne yok yenilip, tostoparlak bir şey olunması gerektiği gibi bir düşünceye giriyor bazıları. Bu yanlıştır. Amaç yoğun ve ağır antrenmanlarda güç düşüklüğüne neden olmayacak kadar yeyip, antrenmanları maksimumu performansla tamamlamak olmalıdır. Yine sağlıklı şeylerden yine kararınca yiyerek. Bunun sonuncunda yağlanma illaki bir miktar olacaktır ve sakatlıklardan korunmak için de gereklidir.

Kararında bir beslenmeyle geçirilen bulk dönemiden sonra definisyona daha rahat girilebilir.

kerem191 bunu beğendi.
  3. Capoeira Almanya

Capoeira Almanya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    vücudunun yakacagi kaloriden 10-15% fazla yemek yersen, hem fazla yaglanmayi önlersin hemde kas gelisiminde yardimi olur.
    Önemli olan ne tür yemekler yedigindir. Saglikli bir sekilde yemek yersen kiloyu gene alirisin fakat fazla yag olusmaz.
    Yasaklar ve Iyiler olarak yemekleri siraladigin zaman is daha kolaylasir

4. Menendez

Menendez Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Wrestler bende dedigin gibi dusunuyorum ama etrafımda cok fazla yanlıs bilen oldugu icin tereddute dusmuyor degilim..
    Zayıf ve yagsız bir vucuda sahibim herkes yaglanmam gerektigini soyluyor o yuzden boyle bir tereddute dustum.
    Ben yaglanmanın kas gelişimine cok fazla bir etkisi olmadıgını biliyorum yanlıs mı biliyorum ?

Sayfayı Paylaş