Yağlandıran karbonhidrat mı ? Kalori fazlası mı ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve elite35 tarafından 18 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
  2. M3CSL

M3CSL Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Dedıgınde haklısın ama doxuxun dedıgı senın bahsettıgını de kapsıyor sanırsam, yanı baklavayı goturdun vucut yaglandı ama sonrakı attım 8 saat ac kalacagın ıcın ve tekrar enerjı bulamııcagı ıcın vucut o yagı yakıcak ve aynı yere gelıcektır.

doxux bunu beğendi.
  3. Taarruz

Taarruz Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Konuyu açan arkadaşın sorusu sanırım yanıtsız kalmış, tüm mesajları okudum ama cevabı atladıysam özür dilerim.

Protein doğrudur enerji de verir eğer yeterli karbonhidrat almazsak, günde 5 öğün protein tüketirseniz hem protein hem enerji yanı kalori almış olursunuz, insülin fırlamaz :D

Fakaaaaaat bu şekilde beslenme bir süre sonra karaciğer rahatsızlığına sebep olur. Bir daha salona gitmek hayal olur. Çünkü karaciğer proteini enerjiye çevirmek için tüm gün çalışır, al sonunda karaciğer yetmezliği.

Vücut kas yaparken enerjiye ihtiyaç duyar, fabrika gibi, karbonhidratla enerji verip, proteinle kas inşa etmek gerekir, doğru miktarı bulmak zaman içinde vücudumuzu tanımakla olur.

Çok protein tozu alıp karbonhidrat almazsak sonuç aynı olacaktır, o yüzden protein alımı hep belli miktarlarla sınırlıdır, karaciğer bitmesin diye.

İnşaata sürekli tuğla verip kum vermeyip, işçilere tuğlayı ufalatıp kum yaptırmaya benzer bir durum. :)

Saygılar.

Son düzenleme: 23 Kasım 2014
    M3CSL ve elite35 bunu beğendi.
  4. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    kalri fazlası; her gün 2 baklava yiyerek zayıfayabilirsiniz ama beslenmeniz hatalı olur sağlığınız bozulur.

5. Dugi

Dugi Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Öglen: dışardaysam yemiyorum ve akşam 5-7 arası eve geldigimde 200-250 gr tavuk-hindi yağsız tuzsuz tabiki.. Veya ton balığı salatası yapıyorum.. Yada Yanında 2-3 dilim bugday ekmegi.. Antreman sonrası protein tozundan sonra nerdeyse her zaman diyebilirim yine tavuk hindi ton balıgı seçeneklerinden birini kullanıyorum..
    Bu arada spora genelde akşam gidiyorum yani 9 dan sonra gelmemde 11-11.30 buluyor bazen 12.. Yemek yediğim zaman daha geç uyuyorum direk yemek yiyip yatmıyım diye.. Ve spor salonunda ayrıntılı ölçüm yapıyorlar toplam 54 kilo kas, kollarımda bacaklarımda yağ oranları %14 ama gövdemde %19 .. 7.6 kg yağ var gövdemde gövdem dışımda bi sıkıntı yok yani vucuttta.. Bu ay sonunda ölçüme giricem mutlaka yine yazarım sonuçları.. Hedefim yağ oranını %12 ye indirmek ve 4-5 kilo kadar kas kazanmak sizce bu mümkünmü 6 ay gibi sürem var... Boy 1.68..
    --- Mesaj birleştirildi, 23 Kasım 2014 ---
    Ve sabahları 6 yumurta beyazını omlet yapıp yiyorum bi kaç saat sonrada sütlü yulaf ezmesi ...

6. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    kalri fazlası; her gün 2 baklava yiyerek zayıfayabilirsiniz ama beslenmeniz hatalı olur sağlığınız bozulur.

7. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Peki doxux hocam dediklerine yüzde 100 katılıyorum. Kalori hesabı en önemlisi fakat burda adam junk food beslenerek bile sadece 1.3 kg kas kaybetmiş. Ben definasyonda kg x2 şeklinde proteinde bile kas kaybı yaşadığımı düşünüyorum bunu nasıl halledicex

Sayfayı Paylaş