Yağlı Yoğurt vs Yağsız Yoğurt

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Sail tarafından 14 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Sail

Sail Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba Arkadaşlar ben 4 ay evde , 6 ay fitness da vg yapan birisiyim kafamda bir soru var
    akşamları yatmadan önce casein protein için yoğurt veya lor yiyoruz veya casein toz alıyoruz ben yoğurttan yanayım içindeki minerallerden(potasyum vs) dolayı neyse konuya gelelim..
    Şimdi biz akşam yatarken yediğimiz besinlerin uzun sürede sindirilmesini ve uzun süre vücudumuzu beslemesini istiyoruz değil mi? Evet.
    neden o zaman herkes yağsız yoğurt tercih ediyor bence yağlı yoğurt tercih edilmesi lazım sonuçta bu iş sadece proteinle olmuyor aynı zaman yağlı bir besinin yağsız bir besine oranla sindirimi baya uzun sürer...
    sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Teşekkürler....
    ;

2. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    Genel olarak yağsız tercih edilmesinin nedeni Fitness dediğin zaman daha çok fazlalıklarından kurtulmak isteyen insanlar geliyor akla, ve bu insanları sayısı bir hayli fazla.
    Onun için her diyette yağ ve carb oranı düşüktür, diyet denince akla bu gelir. Ama saadece zayıflama diyeti diye birşey olucak değil.
    Herkesin genel problemi fazlalıklarından kurtulma, ve iyi bir görünüm olduğu için yağsız tercih ediliyor.
    Eğer hacime yönelik çalışmalar ve beslenme yapıyor isen (daha doğrusu bu süreçte biraz yağlanmak senin için sıkıntı değil ise)yağlı yoğurt yiyebilir, sütü de içebilirsin.

3. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Sindirim konusunda dediğin doğru ama türkiyede yıllardır yağ insanlara öcü olarak anlatıldığı için herkes yağsız ürünleri tercih etmeye başladı, üreticinin de işine geldi koca koca yazmaya başladılar "yağı azaltılmış" "yağsız!" "%0.01 yağ" ve aynı ürünü iki üç katına satmayı da becerdiler.

Günlük aldığın kaloriyi geçmedikten sonra yağlı tüketebilirsin yağ sadece kalorisini biraz daha yüksek yapar başka bir zararı olmaz.

Sail bunu beğendi.
  4. Buchdich

Buchdich Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    43
    Uc dort gram yagin lafini yapma huple gitsin

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

5. Sail

Sail Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    yaptıkları en büyük yanılgılardan biride bu bence protein hesaplayıp yağı az bırakmak bunun zararları bence şöyle
    1)eğer yeterli yağı ve karb alamazsak vücudumuz enerji açığını proteinden kapatacaktır ve böylece yediğimiz boşa gidecektir.
    2)vücudumuza yeterli miktarda sağlıklı yağ(kızartılmamış olan yağlar) sokmaz isek vücud yağ yakmaz aksine depolar gibime geliyor hatta ''sanırsam'' cla doymamış bir yağ asididir.

hiçde öyle 3-4 gr değil yoğurdu ve sütü hatta loru yağsız yiyen biri ile yağlı yiyen biri arasında nerden baksan 30-35 gr yağ farkı var şöyle düşünebilirsin 400 ml süt (4x3=12) 400gr yoğurt (4x4=16) al sana 28 gr etti

ABEKAYNANA ve Buchdich bunu beğendi.
  6. Oqi

Oqi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Öyle diyorsunda kardeşim bu adam kaliteli yağlardan yağ ihtiyacını almış kalitesiz yağ olsa tamam sen haklısın diyecem ama burda olumsuz bir durum yok bence ince ayrıntısına kadar giripte hesaplarsan bir müddet sonra balataları yakarsın ondan sonra iflah olmazsın ...

7. Fitmale

Fitmale Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    3
    Gunde uc bardak ayran icen biri olarak yagsiz tercih ederim hergun bu miktarda yag aldigini dusun bunu sut ve peynirdende alacaksin..o yuzden oradan alacagim yag yerine dogal kuruyemisleri yerim icerigi tamamen dogal yaglardan olusuyor badem ceviz vs

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. volvol3434

volvol3434 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Vucutta kalan o kalıp kalıp yağlar abur cuburun ayciceğinin yağıdır süt yağından zarar gelmez tercihim yoğurdu yarım yağlı. Yağsız çok pahalı enayi değilim 2 kilo yoğurt 5 lira yarım yağlı yağsız 500 gram 3 lira alacagm 3'5 gram yağ oda faydalı vardır faydası

Sail bunu beğendi.
  9. Fitmale

Fitmale Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    3
    Hayvansal yagi azaltmadigin surece bel cevresi yaglarindan kurtulamazsin saglam diyet yapmis biri olarak deneyip gordum

mehmet2576 ve thekinger bunu beğendi.
  10. volvol3434

volvol3434 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0

11. Fitmale

Fitmale Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    3
    Kaslarin belirginligi artmasi ve yag oranini dusurmek kisacasi definisyon yapanlar her zaman yagsiz beslenir amac sadece normal seviyede kilo vermekse dedigine katiliyorum yogurdu sutu yagsiz tuketmeye gerek yok

Sail bunu beğendi.
  12. Sail

Sail Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Ben sütü her zaman yarım yağlı almaya dikkat ediyorum.
    Ben 17 yaşındayım açıkçası 30-35 yaşına gelmeden yağsız ürünler kullanmak çok saçma geliyor.Özellikle erkekler için,Kadınların yağ oranı her zaman fazla ne kadar diyet yaparlarsa yapsınlar.
    Bence piyasadaki light,veya yağı azaltılmış ürünler kadınlar için.
    Amacım kadınları erkeklerden ayırmak değil,ama gerçekçi olmak gerekirse yukarıda yazdıklarım doğru.

13. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Hayvansal yağlar en iyi yağ kaynaklarıdır, zararsız diye tükkettiğiniz kuruyemişlerde aşırı halde bulunan omega-6 yağ asidinin kardiyovaskuler sistem üzerindeki zararlarını araştırın. ve yine kuruyemişlerde bolca bulunan polyunsaturated yağ asitleri, vücutta en kolay yağa dönüşen ve geri vücuttan atılması en zor olan yağ türüdür.

Yapılan bu araştırmada yağ dokusu incelenmiş, sonuç olarak insanlarda bulunan yağ dokusunun içeriğinin çoğunlukla trans yağlardan ve polyunsaturated yağlardan oluştuğu ortaya konmuş.
    Adipose tissue biomarkers of fatty acid intake. [Am J Clin Nutr. 2002] - PubMed - NCBI

thekinger bunu beğendi.
  14. Fitmale

Fitmale Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    3
    Yaziniz icin tesekurler ama yanlis anlasildim sanirim ben kuruyemisleri sayiyla tuketiyorum vede onun disinda hicbir tatli dondurma vb seyleri asla yemiyorum dediginiz durum cayin yaninda bir tabak dolusu kuruyemis yiyen insanlar icin olsa gerek tabikide cok kilolu bir insan cok kuruyemis yiyecegine yagli ayran sut vb tuketmesi daha saglikli olacaktir

15. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    işlenmiş rafine yağlardan uzak durulduğu ve düzenli idman beslenme oldugu sürece vücudun yağlanma oranı yok denecek kadar azdır

Sayfayı Paylaş