yağlı ve kalın bacak inceltmede doğru yol?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve Badmotorfinger tarafından 11 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Badmotorfinger

Badmotorfinger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba,
    174 boyundayım ve 62 kiloyum. ince kemik yapısına sahibim ama bacaklarım oldukça problemli, özellikle baldırlarım. inanılmaz yağlı ve kalınlar. önden bakılınca ise üst bacağımdaki yağlar bacak içlerime doğru çıkıntı oluşturmuş gibi, yani yamuk olmadığı halde yamuk gibi duruyor.
    şimdi çalıştığım yerin spor salonunda spora başladım. 45 dk yürüyorum. sonrasında ise hoca bana yer hareketleri yaptırıyor ya da disklerle bacakları germe ya da ağırlıkla çömelme/kalkma vs. gibi hareketler yaptırıyor. -henüz yeni olduğum için kullandığım dil spora çok uzaksa kusra bakmayın-
    En büyük korkum bacaklarımın bu haldeyken kaslanıp öyle kalması. sizce bu sistem doğru mu? yoksa buna bir dur deyip eliptik bisiklete mi başlasam?
    bacaklarımı inceltmeye yönelik her türlü öneriye açığım lütfen yardım edin!

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle burayı okuyun, https://www.bodyforumtr.com/vbforum...man/bayanlar-kaslanmaktan-korkmayin-8135.html Kaslanıp kalmadiye bir şey olmaz.

Sonra, bacak eritmek diye bir şey yoktur. Kadınlarda yağlar alt vücutta toplanmaya daha meyillidir. Yağ yaktıkça yavaş yavaş her yerdeki yağ kütlesi azalacaktır. Bunun için de amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok, az yiyeceksiniz. Günlük kalori ihtiyacının %20-25 altıyla beslenirseniz yağ yakımı başlayacaktır, spor da kas kütlesini koruyarak verilen kilonun yağlardan olmasını sağlayacak.

wrestler bunu beğendi.
  3. Badmotorfinger

Badmotorfinger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    anlıyorum ancak kastettiğim daha ince görünümlü bir bacak, bacak şeklini düzeltmek idi, sanırım düzgün ifade edememişim. şimdi 1 saat eliptik bisikletle çalışıyorum. umarım faydasını görürüm.

4. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    doxux senin istediğin cevabı vermiş aslında. yağlardan kurtuldukça bacağın incelecek. yağlardan kurtulmak içinse kalori azaltımına giderek sağlıklı beslenme ve cardio ağırlıklı çalışma gerekli.

Bodyforumtr kullanım kılavuzu | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

linkte yağ yakımı ve beslenmeyle ilgili başlıklar mevcut. yağ yakımı için EN ÇOK SORULAN SORULAR ve CEVAPLARI bölümünü incelemelisin.

5. Badmotorfinger

Badmotorfinger Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    cardio olarak eliptik bisikletle çalışmaktayım 2 aydır ama henüz bir etki görebilmiş değilim ama sabır gerek sanırım. teşekkürler yine de yarıdmlarınız için!

Sayfayı Paylaş