Yağ Yemek Ne Kadar Doğru ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve CageFighter tarafından 18 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. CageFighter

CageFighter Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Merhaba arkadaşlar deri sarkması yaşayan insaların çoğunda deri esnekliğini kaybetmesi sonucu oluşur bendede olduğu gibi peki yağlar deriye esneklik kazandırır diyorlar bu internettede var olan bir bilgi yani demek istediğim sarkma yaşayanlar için ve en önemlisi sağlık için yağ tüketimi ne kadar doğrudur ? (tereyağ,zeytinyağ vb..)

2. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  3. CageFighter

CageFighter Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    internette araştırırsan bulursun deriye esneklik verdiğini ve daha önce forumdada açıldı konusu

4. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yağlar deriye esneklik kazandırır derken kastettiğin ne onu anlamadım ? Birde bu yağ nasıl kullanılacak benim bildiğim bazı yağlar lavanta zeytinyağ falan cilde iyi geliyorda bunları vücuda sürüp masaj yapılıyor öyle kullanılıyor. Sen yağ tüketiyim deri sarkması geçer yada azaltır mı onu mu sordun ? Sağlık için yağ tabiikide tüketeceksin tükettiğin yağ vücudda yağ olarak depolanmıyor. Kalori fazlası olan herşey yağ olarak depolanır besin olan yağ ile vücudda depolanan yağı karıştırmayalım. Günlük 3000 kalori beslen ama hepsini proteinden al mesela yine yağ olarak depolanır yağ depolanması için yağ tüketmen gerekmez sadece yağlar daha çok kalori içerir diğer besinlere göre. Ama amacın kilo vermekse tabiikide yağ tüketeceksin aşırıya kaçmadan . Ben mesela yağ yakıımı dönemindeyim yağlara çok yükleniyorum

5. CageFighter

CageFighter Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Haklısınız tabiki ama şunu kast etmeye çalışıyorum sağlık açısından iyi onu farklı bir yere atalım şimdilik bir insan kilo kaybı sonucu deri sarkması yaşıyorsa ve bu deri sarkmasının nedeni cildin esnekliğini kaybetmesi durumu bu insan beslenmesine yağ eklerse derinin toparlanma şanşı biraz daha artarmı bilirsinizki bu çok zor bi durum dur toparlanma süreci özellikle yani yediğimizi sağlıklı yağlar tereyağ zeytinyağ gibi esneklik kazandırır derken de kast ettiğim ise buydu yani deri sonrası sarkan vücudun tekrar canlı ve diri olması sıkı olması

6. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Deri sarkması konusunda pek bilgim yok ama sabır işi diye biliyorum zor toparlanıyor karın idmanlarına yüklen kardioları aksatma. Yağ tüketiminin doğrudan böyle bişeye yardımı olmaz ama kilo verme döneminde karboyu azaltıp yağ tüketimini arttırmak kilo vermene yardımcı olacaktır

7. CageFighter

CageFighter Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    kilo verme dönemi bittide :) düzeltme dönemi başlıyor şimdi o sıkıntılı geçicek sanırım

Sayfayı Paylaş