Yağ yakmaya başlama süresi

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve pravij tarafından 21 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. pravij

pravij Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selam çok araştırdım ama kesin bi süre bulamadım bu konuyla alakalı 12 dk diyen var 22 dk diyen var 30dk diyen var en iyisi burda sorayım dedim sorunun tam hali şöyle ; kardiyo yaparken vucut kaç dk dan sonra yağ yakmaya başlar ??

2. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Bence bu bünyeyle alakalı birşey.Örnek vermem gerekirse, benim bir arkadaşım vardı ünüversitede yurtta ufak çaplı bir spor salonu vardı ben koşu bandına çıkıyodum yarım saatte tek damla ter çıkmıyordu o bir çıkıyordu 5 dakika sonra altına neredeyse kova koymak gerekiyordu o kadar terliyordu.Ha ter dökmek yağ yakmak değil derler o doğru ama bunu vucuda göre değiştiğini örneklemek amacıyla söyledim.Hatta tıp diyetisyenleri şunu der, herkesin metabolizması farklıdır, metabolizma parma izi gibidir kişiye özeldir der.

3. murtezacan

murtezacan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Çok fazla değişkeni olan bir konu. Örneğin mideniz dolu mu boş mu? Temponuz nasıl? Nabzınız kaç? Kilonuz kaç? Yaşınız kaç? Hangi kardiyo çeşidi?

Yani kafadan x dakika sonra yağ yakmaya başlarsınız demek yanlış olur.

HTC One cihazımdan gönderildi

4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Kardio esnasinda cok yada az terlemenin yag yakimiyla bir alakasi yoktur,kondüsyonunuzla alakalidir.kondüsyonunuz cok iyiyse kalbiniz o tempoda cok calismak zorunda kalmaz fakat kondüsyonunuz kötüyse kalbiniz daha cok calisir buda daha cok terleme demektir.
    yag yakimi icin kardiovasküer nabzinizin 220-yasiniz ve bu cikan degerin %80 i olmalidir bu yag yakimi icin max degerdir.yani 40 yasinda birini alirsniz 220-40=180 bunun %180 i 144 dür yani 40 yasindaki birisinin yag yakimi icin max nabiz 144 dür.minimumda 110-120 dir yani kardio yaparken nabziniz bu atis degerlerinde olmalidir,fakat burda yine kondüsyon devreye girer kondüsyonu iyi olan bir kisi dakikada 100 pedal cevirerek bu nabza ulasirken kondüsyonu kötü olan bir kisi dakikada 50 pedal cevirmeden daha nabzi maximuma ulasicaktir.normal sartlarda bu yasa göre nabiz araliginda yapilan kardiovusküer calismalarda 20 dakika sonrasinda yag yakiminin basladigi söylenir o yüzdende kardio en az yarim saat sürmelidir.

Kolay Gelsin!

Sayfayı Paylaş