Yağ yakmanin en basit ve ucuz yolu..

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve smert62 tarafından 24 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    ben 1,5 tatlı kaşığı nescafe+1000 mg Vitamin C alıyorum,
    sormak istediğim kafeini salona çıkmadan 30-40 dk önce alıyorum C vitaminini ise sabah kahvaltıdan hemen sonra alıyorum.C vitaminini spordan 30dk,1 saat falan önce almak mı gerekir?Spordan önce herhangi bi zaman alındığında etkisi aynı olur mu?

2. jees

jees Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    her gün birisi birsey söylüyor ,ben kilo vericem diyosan dengeli besleniceksin YAG ŞEKER UN VE TUZ kullanmıyacaksın kardio yapıcaksın sen bunları yapmazsan istedigini takviyeyi al hava civa bunları yaparsan istedigin herseye ulasırsın .

3. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    383
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul

Arkadaşım, doğru söylüyosun ama bunları genelde kilo vermek isteyen herkes zaten bilir " YAG ŞEKER UN VE TUZ kullanmıyacaksın " benim amacım daha hızlı ve biraz daha kolay yağ yakmak!

4. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Eğer gerçekten söylenildiği gibi yağ yakımına ve carnitine oluşumuna olumlu etkisi varsa antremandan önce almak yeterli olmaz. Antremandan önce aldığımız yoğun miktardan hariç günlük ihtiyacımızı gün içinde diğer vakitlerde de almalıyız. Yağ yakımının bütün gün gerçekleşmesini istediğimiz için gün içinde diğer vakitlerde de almak mantıklı. Çünkü bilindiği gibi C vitaminin fazlası depo edilmek yerine vücuttan atılıyor, bu nedenle süreklilik önemli.

5. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Ben günde 3 gr C vitamini alıyorum tablet olarak..3 ana öğün ile birlikte 1000mg lık tabletler halinde 3 sefer alıyorum..

6. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Vitamin ve mineral takviyeleri yaparken dikkat edilecek en buyuk husus bence alacağınız vitamin komplekslerinin doğal olanlardan karşılanmaya çalışılması.

Zaten aşşağı yukarı yediğimiz içtiğimiz besinler mineral ve vitaminleri içeriyor.

C vitamini ise en kolay alınan vitamin Bu gun bir tane kivi yediğinizde gunluk c vitamin ihtiyacının iki katını karsılamanıza yeter

Limon, kuşburnu ve diğer narenciye urunleri yogun c vitamini içerirler.

En cok tercih ettiğim ise kivi limon ve kuş burnudur.

Bunlar c vitamini yönünden fazlasıyla zengindirler.

7. berbes

berbes Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    ben şunu anlamıyorum..nette kişinin günlük alması gereken c vitamini miktarı 75-100 mg yazıyor..Ama bu sporu yapan kimle konuştuysam günlük en az 2000 mg alınması gerek diyorlar..Hangisi doğrudur nedir belli değil..Herkes bir kafadan birşey söylüyor..2 adet kivide 300 mg civarı c vitamini var ancak 2 adet kivi yemekle günlük c vitamini ihtiyacının karşılanacağını şahsen ben düşünmüyorum

Coyote bunu beğendi.
  8. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Buradaki kast, vitamin ve mineral ihtiyacını doğal yoldan karsılaşamaktır sayın berbes.

Siz 2000 mg askorbik asiti bunyenize soktugunuzda bunun hepsinin vücut tarafından kullanıldıgını dusunmemelisiniz.

Tabiki illa ek c vitamini kullanıcam diyorsanız kullanın, ama doğal besinlerle alınan vitaminler benim dusunceme göre, supplement şeklinde alınan vitaminlere göre daha kullanılabilir daha etkin ve aynı zamanda bunyeye besin kaynağı olarak girecektir.

Ama emin olunki, alınan hiç bir supplement doğal besin kaynaklarının yerini tutmuyor.

saygılar.

9. ReaL_WorlD

ReaL_WorlD Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara

Vallaha kardeşim :) Denemekten zarar gelmez bunlar yararlı meyve ve sebzeler C vitamini gerekli bu konuyu paylaşan arkadaşada çok teşekkür ediyorum.. Ben bundan baya bi önce ilk göbeğim çıkmaya başladığı zamanlar nerdeyse yemek yemiyordum alıyordum 1 kasa portakal acıktığımda onu yiyordum spor olarakda sadece mahallede futbol oynuyorduk o kadar göbek felan erimişti ama sonradan eve kapandık okuldu pc oyunlarıydı derken göbek çıktı şimdide vermeye çalışıyorum:)

Ayrıca C vitamini soğuk algınlıgınada iyi yani bişey kaybetmezsiniz aksine kazanırsınız ilaçda kullanmayın bol bol portakal yiyin;)

Son düzenleme: 31 Mayıs 2009
  10. sertac01

sertac01 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar bende yeni basliyorum ve yardimlarinizi bekliyorum.birkac sorum olacak oncelikle Yasim 29.Boy 1.77 Kilom 215 pound yani bir yanlisim yoksa eger 97.5 kiloyum.20 kilo versem ideal kilomu bulmus olurmuyum? Bacaklar ince ama gobek haddini cok asmis durumda kafa_ Kafaya bu sefer kesinlikle koymus bulunmaktayim bu gobekten kurtulup guzel bir vucut yapmak istiyorum.Eskiden yuzucuydum cok yuzdum kucukken o yuzden vucut yaparsam guzel birseyler ortaya cikacagini zannediyorum.Ozellikle su yaglanmis olan goguslerimin guzel bir calismayla iyi biseler olacagini saniyorum birde omuzlar.Bu ne kadar sure alir bilmiyorum ama bayagi bi sikacam.Ben yapacagim programi assagi yukari belirledim fakat sizlerin degerli yorumlarinizi almak istiyorum.Once su gobekten kurtulup yani sadece kardiyomu yapim yoksa 2 sini birliktemi yapim? Sabah 6 da kalkip 1 saat aksamda is den geldikten sonra 1 saat seklinde calismayi dusunuyorum.Sizlerin de onerilerinize acigim.Sabahlari sadece kardiyo yapip aksamlari da kaslarimi calistirsam? Mutlaka dinlenin diyorsunuz peki bu yuzme icinde gecerlimidir.hergun yuzsem bise olurmu yoksa yine dinlendirmemmi lazim? ayrica simdlik hicbir urun kullanmayi dusunmuyorum.sabahlari uyanir uyanmaz salona gececem.gecmeden once bir elma ya da muz mu tavsiye edersiniz yoksa muz kilo yaparmi bunlari ogrenmek istiyorum.bir sorum daha olacak setler arasinda 2dk dinlenmyei dusunuyorum ve bu her arada kossam olurmu band uzerinde?daha sanirim sorularim var ama simdilik bu kadar tesekkur ederim simdiden.

Coyote bunu beğendi.
  11. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sayın sertac, öncelikle ilk gunlerde ve aylarda çok buyuk bir değişim olacağını dusunmeyerek başlamalısın. Yani amacını iyi belirlemen gerekiyor.

Açıkçası bu zorlu bir süreç. senın durumundaydım inan bana. 118 cm bel çevresinden 90 cm e kadar indim. Buda tam olarak 11 ayımı aldı ve su an 12. aydayım.

benden ortalama 5 yıl ilerdesin yani yaş olarak. Bu bir sorun değil.

Kesinlikle yanlış beslenme alıskanlıklarını terketmek gerekiyor. Öncelikle çok doğru yerdesin. Yani yaptıkların ve yapacakların gerçekten sizi istediğiniz foruma sokucak.

Öncelikli ve nihayi olarak tabiki 1 1.30 saat yürüyüş ve bisiklet idmanları ile başlamalısınız.

Ben böyle baslamıstım.

Özellikle mutlaka evinize kondüsyon bisikleti alın.

İkincisi yağdan ve şekeri kısıtlandırın ve protein alımını arttırın. Ancak enerji ihtiyacınızı

sitede belirtildiği gibi bunlarla ilgili geniş bilgiler var.

Karbonhidrat, Protein ve yağ, mineraller, vitaminler hakkında geniş bilgi sahibi olun. Özellikle bu konu çok önemli.

Gerisi ise sizin azminize ve çalışmanıza kalır.

sertac01 bunu beğendi.
  12. sertac01

sertac01 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ilginiz icin cok tsk ederim.biliyorum bu surecte bayagi bir yol katetmem gerektigini.dedigim gibi kafaya koymus bulunmaktayim.Siziinde azminizi kutluyorum bu arada.Siki bir diet e basliyorum yarin.Bir onceki mesajimdaki sorularimin yanitlarini alamadim yalniz.Ayrica arkadaslarim biraz kilolu oldugum icin su an senin protein e ihtiyacin yok diyorlar.Biraz kafam karisti acikcasi.Aksam hatmadan once 1 saat spor yapacam ve yatmadan once acaba sut icsem kilo yaparmi?

13. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Sıkı bir diyete baslamanızı önermem. Cunku aldıgınız kiloyu 1 yada 2 ayda almadınız.

Eskisi gibi beslenmeye devam etmeyin tabiki ancak alıskanlıklarınızı değiştirin.

Bağırsak hareketlerini arttırmak açısından çiğ sebzeler ve lifli gıdalara yonelmeniz gerekiyor.

Şu anda bence bir doktora gidersiniz bence daha iyi olur.

Kesinlikle atlanılan en buyuk konu budur. Gerekli testler ve efor testi kardiyoloji muayenelerinizi yaptırın bence.

1 sefer para harcarsınız ancak eğer bir sağlık sorununuz varsa şayet spor esnasında buyuk bir sorun yaşamadan ortaya çıkar.

Ayrıca gunluk almanız gereken enerji miktarı nedir troit bezlerinizde sorun var mı şeker hastalıgına yatkınlıgınız varmı. Bunların hepsini öğrenmeniz lazım.

14. Orinafore

Orinafore Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    çeşme
    coyote günlük almamız gereken enerji miktarını hangi test belirliyor? küçük kentlerdeki hastaneler yapabilir mi?

Sayfayı Paylaş