Yağ Yakmak ve İncelmek Nasıl Olur?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve masteer tarafından 25 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 164 üye.
  1. keyto

keyto Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    masteer hocam ,öncelikle yaptığın çalışmalar için seni tebrik ederim sana bi sorum olcak, yağ yakımı için fazla tekrar yerine güç antremanı yapmak lazım die üstüne basa basa söyledin.acaba bu karın bölgesi içinde geçerlimi yani ben 4*75 mekik yapacağıma daha dik bir açıda yani daha çok vücudu zorlayacak bi şekilde 4*20 mekik yapsam daha etkili olurmu

2. eudomania

eudomania Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    selamlar ben forumdaki yağ yakımı ile olan makalelerin nerdeyse hepsini okudum gibi aralıklarla 1 aylık çalışmlarım da oldu ama bir faydasını göremedim yeterli şekilde motive olamıyorum galiba..Kısacası
    artık düzenli bir yapıya geçmek istiyorum ve bu işi çok profesyonelce yapan İSTANBULDA OLAN bir fitness merkezi arıyorum.. Onlardan isteyeceğim benim için tam anlamıyla benim için olan bir diyet+fitness+ağırlık programı Tavsiyeleriniz bekliyorum..(Bu arada ölçülerimi de gittiğim merkez de yaptırmayı düşünüyorum)
    boy:176
    kilo:81-82(yağlanma çok fazla)

3. tifozi

tifozi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    forumu okumaktan kafam karışmaya başladı artık.. ben 1.71 boyundayım ve 62 kiloyum.. yağ oranını düşürmek istiyorum vücudumda ama bunu kilo kaybetmeden yapmak istiyorum bu mümkün değil mi? optimum %100 whey protein, yumurta beyazı tavuk, yağsız süt vs. protein alıyorum, yani genel beslenme kurallarına uyuyorum diyelim.. haftada 4 gün salonda çalışıyorum.. 5er dakika başta ve sonda ağır tempoda olmak üzere geri kalan 30 dakikası orta tempoda toplam 40 da koşu bandında koşuyorum. bunun ardından ayrıntısını yazmayayım mekiktir, ağırlıkdır çalışmamı yapıyorum..diğer günlerde de evde yaptığım bazı çalışmalar var..

lafı daha fazla bulandırmadan sormak istediğim şu: kilo mu koruyarak vücudumdaki yağ oranını düşüremez miyim? koşarak ve diğer çalışmalarla yaktığım yağların yerine sağlam protein içerikli beslenme tarzı ve programla kas koyamaz mıyım?

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

S- Göbek yapmadan kilo alınabilir mi?

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/g_bek_yapmadan_kilo_al-t10729.html?t=10729
    C- Göbek yapmaktan kasıt yağlanmak olduğu için yağlanmadan kilo almaya çalışacaksınız yani kaslarınızı artırarak kilo alacaksınız demektir.
    - öğün sayısını artırın ve gün içine eşit aralıklara yaymaya çalışın.Her 2-3 saatte bir yemeye çalışın
    - kan şekerinin hızlı yükselttiğinden ötürü basit şekerden ve işlenmiş karbonhidrattan uzak durun, kompleks karbonhidrat tüketin
    - rafine unlu gıdalardan uzak durun , kepekli ve tam buğday ürünlerine yönelin
    - yemeklerinizi haşlanmış yada ızgara yemeye çalışın, kızartmalar bol miktarda yağ içerir
    - süt ürünlerinden yağı azaltılmış olanları tercih edin
    - yağlı kuruyemişler tüketmemeye özen gösterin
    - sosu bol yağ içeren yemeklerden uzak durun
    - mümkün olduğu kadar beyaz et yiyin, kırmızı eti azaltın
    - bol bol vitamin ve mineral kaynağı olan taze sebze, meyve tüketin
    - vücuttaki kas kütlesini artırmaya çalışmak için düzenli olarak ağırlık çalışın
    - günde enaz 3 lt su tüketin
    - yağ oranınızı kontrol altında tutmak için haftada 3-4 gün antreman sonlarında 30 dk. kadar kardio vasküler hareket yapın

5. tifozi

tifozi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    soruma tam cevap alamadım maalesef.. o zaman sunu sorayım, gittiğim salondaki hoca cardio egzersizden sonra aletlerle calısma, eger kosacaksan o gun sadece koş, aletlerle calısacağında 5 dakika ısın sonra da sadece programını yap dedi.. cardio ardından çalışmak gerçekten zararlı mı?

6. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    arama yaptım ama bulamadım diyorsunuz ama ben "cardio" anahtar kelimesi ile sadece başlıklarda arama yapıyorum ve aşağıdaki konuları buluyorum..hepside ağzına kadar yorum dolu..lütfen daha dikkatli arama yapınız..

https://www.bodyforumtr.com/vbforum...e-mi-yoksa-t2718.html?t=2718&highlight=cardio
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum...ntremanlar-t3941.html?t=3941&highlight=cardio
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/cardio-hakk-nda-bir-soru-t6350.html?t=6350&highlight=cardio
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum...y-building-t2890.html?t=2890&highlight=cardio
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/cardio-alismasi-t51.html?t=51&highlight=cardio

7. Ferhat AYDIN

Ferhat AYDIN Yeni Üye

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    0
    Bende 1.70 e 58 kiloyum. Yağ yakmaktan çok kilo almaya çalışıyorum.

8. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Merhaba arkadaşlar
    1.80 74 kg
    90kg kas kütleli kilo almak istiyorum şu şekilde 2 aylık bir bakım uyguluyorum.
    hafatada bir primabolan pomat 100mg
    creatine monohydrate günde 4
    bcaa's günde 4
    weight gainer 1850-750ml sütle iki ölçek
    günde
    multivitamin 1
    c vitamini 1
    fish body oil 1
    herbal supplement (nar) 1
    çinko 1
    biotin
    +
    iştah açıcı
    bol bol yemek
    bu işin uzmanı arkadaşların yorumlarını merak ediyorum...

9. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    neden yağ yakma başlığında soruyorsunuz bu nu!! ?

10. castorpollux

castorpollux Üye

Beğenileri:
    411
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    hiçbiryerde cevap alamadığım için neyse yoksay sorumu cevabı doktor kontrolünde alıyorum teşekkürler alakasızda olsa cevap gelmiş, 2 hafta sonra!

11. cherry83

cherry83 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba,ben yaklasık 3 hafta önce spora ve beraberinde diyete basladım.kilo kaybı sadece 1,5-2 kilo olmasına ragmen neredeyse 1 bedene varan bir incelme oldu. haftada max. 3kere spora gidiyorum. yarım saat hızlı tempo yürüyüş, 20 dakika bisiklet ve min. 4*10 kol, karın, bel ve bacak hereketleri yapıyorum. toplam 1,5 saatlik bir calısma. diyet programına gelince asla atlamadıgım sadece bir kahvaltı,min. 5 öğün ( öğlen salata ve ızgara / aksam 8 den sonra hiçbirsey yemiyorum)ve beyaz ekmek, seker,mesrubat tüketimini neredeyse sıfıra indirdim. sanırım dogru yoldayım, yorum ve önerilerinizi bekliyorum

12. Pain&Gain

Pain&Gain Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Diyet döneminde, basit şekeri antremanlardan sonra da almamalı mıyız hocam ?

13. arslandede

arslandede Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hocam merhabalr ben yag yakmak icin haftada 2 gun kosuyorum antrenman basinda ve sonunda.. Diyet yapmaya basliyacagim fakat omuz ve kol kaslarima hacim kazandirmak istiyorum. bunun icin ilk olarak omuzve kol calisip hacim kazandirdiktan sonra mi diyet yapiyim fakat bu uzun surer mi yardimci olabilirmiisniz..
    Tesekkurler..

14. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Yetıskın bır erkek ıcın ıdeal uyku suresı takrıbı 7-7.5 saattır, kısısıne gore tabıı kı degısır ancak bu cıvarlardadır.

Az uyudugunuzda vucut gereklı restorasyon calısmasını tamamlayacak sureyı bulamadıgı ıcın yag stokluyor seklınde dusunebılırsınız, en basıt halıyle budur. Tabıı burada uyku kalıtesı de onemlı bır nokta, ayrıca uzun uzun konusulabılecek bır konu, genel olarak bır ıkı ufak tuyo verebılırım, yataga yattıgınızda az veya cok yorgun olursanız, uyku saatınden yaklasık 1-2 saat once bulundugunuz ortamı los hale getırmıssenız, son bır ıkı saatte agır seyler yememıssenız, ve en onemlısı bınlerce yıldır ınsan metabolızmasının alıstıgı sekılde aksam hava karardıktan 1-2 saat sonra- bu mesela yazın en gec 11 gıbı olur- yatarsanız, karadenızde de batık gemınız yoksa uyku kalıtenız ıyı olur

ulaire, noobs ve Mgg bunu beğendi.
  15. onurhan34

onurhan34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Saol master hocam bende body e başlıyalı 2 ün oldu 16 yaşındayım boyum 1.62 kilom 83 bende bacak kemiklerim kalın ve çok kalıplı bi vücudum var haftada 5 gün gidiyorum hem yağ hemde vücut geliştirmek için ilk 3 haftalık programımda
    10 bisiklet(vücut bu sayede ısınıyo)
    mekik 3*25
    legraises 3*15
    bench press 4*8
    polaris 4*8
    lat machine 4*8
    omuz press 4*8
    barbell curl 4*8
    push down 4*8
    leg extensions (bacak)
    leg press(bacak)
    leg curl(bacak)
    kalf(bacak)
    bacaklarım kalın ama fazla yağlı o yüzden bacak çalışmıyorum şimdilik çıkarkende koşu bandında 30 dk. yürüyorum daha diyet programını vermedi abi ama onuda vericek sonra

16. Overlord

Overlord Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    polaris nedir ? ilk defa duydum, karnı en sona atarsan daha iyi olur çünkü yaptığın çoğu harekette karın kasını kullanıyorsun, bu yüzden önceden yorman başlangıçta çok iyi değildir. Haftada 5 gün antreman, istasyon program için fazla geldi bana, bir gün çalışıp bir gün dinlenirsen daha iyi olur diye düşünüyorum.

17. onurhan34

onurhan34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    polaris nedir?
    diğer ismi Butterfly(koları öne kapatış)
    haftada 5 gün çünkü fazla yağ yakma amgerekiyo kilom fazlaymış onu oranlama gerekiyomuş bide fazla diğil ama 3 cm felan göbeğim var bide yanlarda da yağlar var galiba onun için öyle verdiler biraz yoruluyorum ama yatıp kalktığım zman kendime geliyorum peki bu yaptıklarımla yağlardan kurtulup kas yapabilirmiyim?

18. yucerxx

yucerxx Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
  19. infinity001

infinity001 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Karmasık gibi görünen ama herkesin bilmesi gereken konular bunlar tabi ki. Benim de vurgulamak istediğim bir konu var. interval kosu, kosunun yapıldığı süre içersinde düşük tempolu uzun süre yapılan bir kosuya göre daha fazla yağ yakımı sağladığı gibi, bazal metabolizma hızını büyük ölçüde artırdığı için yapılabilecek en iyi cardio şeklidir. bazal metabolizma hızını artırmanız demek sadece kosarken değil günlük işlerinizi yaparken de harcadığınız kalori miktarının artması demektir.

Örneğin;

10 dk: Düşük tempo sabit hızla kosuyla ısınma

10 dk: 1dk sprint - 1dk yürüme - 1dk sprint - 1dk yürüme

10 dk: Soğuma için düşük tempo ve yavaş yavaş düşürülerek yürüme şeklinde bırakılır.

* Belli bir seviyeye geldikten sonra 2dk sprint 1 dk yürüme şeklinde yapılablir

20. mehmetumz

mehmetumz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    verdiğin bilgiler çok iyi ama ben body e 2 aydır başladım ve danıştığım body hocaları yiyebildiğin kadar yemek ye, ilk başta yağ yaparsın sonra eritirsin dediler.kas kütlemde 2 aydaartış oldu gerçekten ama aşırı yemekten yağ kütlemde arttı.bu dediklerinizi uygularsam(diyet vs) kas kütlemde gelişme azalmazmı?
    ÖZETLEYEYİM: kas kütlemin artıp yağ kütlemin azalmasını istiyorum ne yapmalıyım?

Sayfayı Paylaş