Yağ yakmak için nabız aralığı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve pelias tarafından 17 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. pelias

pelias Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar merhaba..
    Dün polar ft7 model kalp ritim saati aldım.Saati kullanıyorum iyi güzel ama fat burn ( yağ yakımı) kısmında bir türlü duramıyorum..saate göre nabız aralığım 136 civarlarında olması gerekiyomuş.ben bunu koşu bandında 2. seviyedeki hızla yürüdüğümde yakalaya bildim..bu sistem ne kadar doğrudur ? 1 saatlik yürümemin karşılığındada 880 kalori yaktığımı hesaplamış..saat doğru gösteriyor mu yoksa bi yanlışlık mı var ?

2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Bi yanlislik felan yok sadece kondüsyonun cok düsük,bu tip kardio ve yürüyüslere devam ettikce bu kalp atisina daha hizli yürüme kosma seviyelerundede ulasicaksiniz,yani Cabuk yoruluyorsunuz,yoruluncada nabiz yükseliyor,bu tip kardiolara devam ettikce belli bir süre sonra(3-5 ay misal)kondüsyon articak daha gec yorulucak,nabziniz daha düsük olucak nabzi 139 a getirebilmek icinde daha hizli yürümek yada kosmak zorunda kalicaksiniz,bunu aciklamasi budur:)

Balboa7 bunu beğendi.
  3. rund3v1l

rund3v1l Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Erzurum
    şöylede diyebiliriz ilk başlarda kilo vermek kolaydır daha sonraları durur bunun sebebi budur.
    ilk aylarda hamlık dönemin yağtıgın her harekette zorlanıcaksın.sonraları daha az kalori yakmaya başlıyacaksın

4. pelias

pelias Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    yani ben şuan yağ yakarmıyım nabız a göre hareket etsem ?
    şuan için sadece koşu yapıcam.eylül başı gibi yazılıcam spora. vucudumdan yağ atmam lazım biraz

5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Düzenli beslenirseniz ve günlük ihtiyacinizin altinda kaloride alirsaniz evet yag yakarsiniz,
    söyle acikliyim,hergün kardioyu yapiyor ve bunun karsiliginda 500 kalori yakiyorsunuz,fakat siz gün icinde 500 kalorilik fazla besin tüketirseniz kardio ile vermis oldugunuz kalori acigi sifira iner ve yaptiginiz kardioya ragmen hic yag yakamazsiniz.yaptiginiz kardio sadece kondisyonunuzun artmasina faydasi olur.
    hergün kardio yapar 500 kalori harcarsaniz,ve yediklerinize dikkat ederek daha önceki beslenmenize nazaran 200-500 kaloride az beslenirseniz,haftada 1 kg a yakin bir yag yakimi gerceklestirirsiniz.Bosverin nabiz araligini felan bunlar detaylar asil önemli olan gün icinde harcadiginiz ve aldiginiz kalori dengesidir,ihtiyacinizin altinda zayiflar fazlasinda kilolanirsiniz.

pelias bunu beğendi.
  6. pelias

pelias Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    peki ihtiyacım olanı nasıl öğrene bilirim ? bi kan testi falan ile mi ?

7. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    forumda biraz arastirma yaparak bunu cok kolay ögrenebilirsiniz,imzamdaki kalori hesabida size yol göstericektir.

pelias bunu beğendi.
  8. pelias

pelias Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    çok teşekkür ederim yardım ve ilginiz için..

Bekci bunu beğendi.
  9. Necip alperen tuğan

Necip alperen tuğan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    bende de var polar ft7, nabız olayını çok hassas ölçüyor ama kalori konusunda çok kötü,
    ft7nin gösterdiği kaloriyi 2ye böl. ben 24 saat taktım o saati, 4900kalori harcadığımı iddia etti. diğer nabız saatim 2700 gösteriyordu.

10. pelias

pelias Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    o kadar büyük hata olmaz bence hocam

11. Necip alperen tuğan

Necip alperen tuğan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    ben bir ara çok kafayı takmıştım. 2 tane nabız ölçerim var. salondaki makineler ile de karşılaştırdım 2sini.
    2 kolumda 2 saat 1 tam gün geçirdim . polar biraz abartı hocam, yine de sen bilirsin.
    aşağıda linki de veriim. bnm açtığım konu.

8 saatlik uykuda bile 1400 kalori yaktığımı göstermişti. bu hesapla tüm gün uyusam 4200 kalori eder. bi insanın bazal metabolizması 4200 olamaz bence:)

https://www.bodyforumtr.com/threads...li-bir-soru-termojenikler-ve-polar-ft7.89025/

12. pelias

pelias Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    hocam okudum yazınızı..bende kaloriye pek takılmak istemiyorum açıkcası...2 günde 1 , 30 dk yürümekle karışık koşsam yeterli mi değil mi onu çözmek istiyorum :)

13. Necip alperen tuğan

Necip alperen tuğan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    boy kg yaş kaç?

14. pelias

pelias Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    yaş 24
    boy 180
    kilo 77
    ama bel bölgemde yağlanma var..bir zamanlar 101 kg dum

15. Necip alperen tuğan

Necip alperen tuğan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    2. seviyede 136ya çıkman biraz kondisyonsuzluk sanırım. niye 2 günde 1?

16. pelias

pelias Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    hergün yapmak istiyorum ama hergün yapıcak kadar vakit ayıramıyorum mutlaka bir işim çıkıyor.o yüzden en kötü ihtimal olarak 2 günde 1 diyorum..her gün dersem çünkü planımda sapma olucak..ama ben yapabildiğim hergün yapıyorum tabiki...Kondisyon olayınıda hızlı koşma falan yaparak arttırmayı planlıyorum zamanla..Sizin tavsiyelerinizide duymak isterim tabiki.

17. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    yarim Saat yürüyerek yada egzersiz le yakacaginiz kalori miktari assa yukari bu yazdiginiz tempoda 300 kaloridir,iki günde 1 yapacaginiza göre ayda 15 gün egzersiz yapmis olursunuz,buda toplamda 4500 kalori harcadiginiz anlamina gelir.
    1 kg kaybetmeniz icin 7700 kalori harcamaiz gerektigine göre bir ayda 600-700 gr yag yakar Kilo kaybedersiniz.Moralinizi bozmak istemem fakat bu böyle ve kalori hesabina girmeden bu isin icinden de cikmak biraz zor.ayrica bu hesabi herrgün ayni kaloriyi almaniza göre hesap ettim yani bir gün bir davette pastalari börekleri götürmeniz fazladan 1000 kalori almaniz bukadarda yag yakamayacaginiz nlamina gelir.Kilo vermede kalori cok önemlidir es gecemezsiniz.

18. Necip alperen tuğan

Necip alperen tuğan Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    ben de 136dan 90a indim. boy 185. her gün yapmazsam rahat edemiyorum ben.
    koşu bandında direk koşuya başlayıp tıkanınca yürüyüş. dinlenip tekrar koşma ardından tıkanınca tekrar yürüyüş. ben bunun faydasını gördüm ama san uyar mı bilemem.
    bu arada o göbek çok zor gidio, diyeti de iyi yapman lazım. bendeki de gitmio aylardır.

19. pelias

pelias Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Evet bende onun için şuan diyet yapıyorum.Yağsız beslenmeye çalışıyorum, beyaz ekmek vb yemiyorum.pasta tatlı kola cips abur cubur sürmüyorum ağzıma.eylül başı gibi spor salonunada gitmeyi planlıyorum. En azından bi gelişme görürsem vucudumla ilgili sonuna kadar devam ederim.Nerede nasıl ne yapmam gerektiğinle ilgili devamlı farklı yazılar okumaktan gerçekten usandım..hangisine inanıp inanmıcağımıda şaşırmış durumdayım. Artık bu işi yapmış,başarıya ulaşmış insanlardan dinlemek istiyorum.. Makale ile karşıma gelen insanlardan değil..
    Bu sefer kafaya taktım yani gidicek bu göbek ve bel :) yazın sahilde tshirtsüz gezemedim ve aşırı koydu yani :/

20. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Pardon tam anlayamadim,yada yanlis algilamisda olabilirim,Makale ile karsima gelen insanlar derken,benim yazdiklarimimi kastediyorsunuz?

Sayfayı Paylaş