yağ yakmak için diyet programım, bi okuyun lütfen

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve damnboy tarafından 30 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. damnboy

damnboy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meraba arkadaşlar, 20 yaşındayım. Boyum 1.83 metre ve kilom eskiden 103 idi. Bol bol yürüyüş yaparak ve diyet yaparak 76 kiloya kadar düşmüştüm.;)ağırlık hiç çalışmazdım. Bilinçsiz bir şekilde sadece yürüdüm ve çok az yemek yemiştim. Ne yazık ki bunları dünyalar tatlısı ve güzeli bir kız için yapmıştım…. :( karnım sarkmış ve hala hatrı sayılır göbeğim vardı. En çok can sıkan kısmı ise göğüslerim hala epeyce yağlıydı.kafa_ Yani şöyle tarif edeyim. benim kilomda olan başka insanlarınkine göre kat kat büyük bir göğsüm vardı. Mesela t-shirt giymek benim için büyük rahatsızlık sebebi idi. İlerleyen zamanlarda , üniversitede sınav ve final döneminde 87 kg ye kadar çıktım. :(hala göğüslerim beni çok rahatsız edecek kadar yağlı. Ha bu arada 78 kg felanken kızla konuştum ve duygularımızın karşılıklı olduğunu öğrendim ve artık dünyanın en mutlu insanıydım. Artık birlikteydik. Ve ben bu kızı ciddi olarak düşünüyordum. Neyse zamanla işte 87 kg ye vardım. Bu dönemde kz arkadaşım tarafından tekmeyi yedim acı bir şekilde :evil: :evil:(aldatma sayılır... fiilen olmasa da fikirsel olarak aldatma, amaaaan, başkasını seviyomuş artık işte anlayın), kız şimdi pişman ama ne çare, bi kere gururumla oynandı ve kendime güvenimi yitirdim. :( bunu derken yüzü kızarması gereken ben değilim, hain olan utansın !!! neyse şimdi cinlerim tepeme çıkmış durumda…:confused:
    Ben bütün suçu kilolarıma atmak istiyorum ki motivasyonumu hiç kaybetmeyeyim. Spor yaparken nasıl kandırıldığımı düşünüyorum, içimden küfür ediyorum L motivasyon bir artıyor bir düşüyor, garip bişi oluyor yani, ona ayrıca çözüm bulucam artık…:confused:
    bu siteyle tanıştım ve bağımlısı oldum adeta. Şuan 83.5 kg’ye tekrar düştüm. amacım 73 kg’ye düşmek Ve ölene dek ne sevgi ne samimiyet ne hoşlanma ne evlilik olsun hiçbir kadınla ilgi alaka kurmamaktır. Onurum ve gururum artık fazlasıyla kırıldı, hayallerimle oynandı.dumbellllsa32
    Şimdi konu çok dağılmadan, sizinle uygulayacağım diyet programımı paylaşayım
    Kahvaltı:
    3 dilim kızarmış ekmek
    2-3 yumurta (sadece bir tanesinin sarısını katıyorum omlete)
    1 kibrit kutusundan biraz fazla lor peyniri.
    4-5 zeytin
    1-2 kuru kasısı
    3-4 fındık
    --1.5 saat ara—
    Koyu bir kahve
    --30 dak. ara—
    Spor
    --spordan sonra—
    Bir küçük su bardağı kakolu süt (şekersiz)
    Bir meyve
    4-5 fındık
    --2.5 saat ara—
    Öğlen yemeği
    4 dilim ekmek (genelde kızartılmış daha doğrusu tost makinesinde kurutulmuş)
    5 kaşık sebze yemeği üzerine bir çay bardağı yoğurt
    2 köfte kadar tavuk yada balık(tavuk ızgara yada haşlama; balıksa zaten genelde ton balığı ;) )
    Salata
    --2.5 saat ara—
    2 tane Meyve+ bir çay bardağı süt
    --1.5 saat ara—
    Koyu bir kahve daha
    --30 dak ara—
    Hiit koşu ile cebelleşme vakti gelmiş oluyor.
    Spor dönüşünde küçük bir su bardağı kakaolu süt.(şekersiz)
    Eğer canım tatlı istiyorsa meyve ve genelde bir iki fincan yeşil çay içiyorum.

önemli hususlar
    *gün boyunca 3-4 fincan yeşil çay içmeye özen gösteriyorum.
    İ*içtiğim sütler yarım yağlı yada yağsız oluyor.
    *Yoğurtlar hep yarım yağlı (%1.5 yağ felan)
    *hiçbir zaman beyaz ekmek yemiyorum(belediyenin sattığı köy ekmeği veya light tost ekmeği veya çavdar veya kepekli yiyorum)
    *bazı öğünlerde ekmek yemek artık baydığı için onu çıkarıp, yerine nohut, barbunya, mercimek vb. baklagiller koyuyorum
    *Ekmeklerin kızartıyorum (tost makinesinde kurutuyorum) ki kalorisi iyice azalsın.
    *Öğünler arasına 2.5 saat koyarak kan şekerimi dengede tutmaya çalışıyorum.
    *Belki aldığım proteinler yetersiz diyebilirsiniz. O yüzden daha fazla süt, lor veya eğer gerekliyse Whey protein alabilirim.
    *koşu ve spor yapmadan en geç 1.5 saat önce yemeğimi yemediysem spor sırasında gücüm ve motivasyonum düşük oluyor. Verimli bir antrenman geçiremiyorum. Programı onu düşünerek yaptım.
    *gördüğünüz gibi yediğim şeyler genelde glisemik indeksi düşük besinler.
    *hadtada bir defa olmak üzere, gemelde misafirliğe felan gitmişsem eğer, yemeğin ve tatlının ucunu kaçırıyorum. Ama bundan sonra söz! Dikkat edicem ve yemeyeceğim fazlalıları ve zararlıları
    *birkaç günde bir canım tatlıyı çok isteyebiliyor, adeta kudurmuşa dönüyorum. O vakit puding yiyorum veya eti light çikolata bisküvi felan indiriyorum mideye.

**yaptığım ağırlık antrenmanları, süper set şeklinde, bol tekrarlı ve genelde düşük ağırlıklı oluyor. Yanlış yaptığım bir şey ise, hergün her bölgemi çalıştırıyor olmam. İzolasyon ve parçalı çalışma diye bişey duydum şimdi onları araştırıcam.

Bu kadar yazıyla yorduğum için gerçekten üzgünüm. Değerlendirmenin bekliyorum

2. marsfield

marsfield Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    bence 7 dilim ekmek cok, bana diyetisyenin soyledigi gunde 5 dilim ekmem yememdi, ustelik verdigi diyet de kilo vermek icin degildi. ayrica yedigin light tatlilarin da hic bir espirisi yok cunku genelde en fazla 35% daha az kalorili oluyor yani verdigin onca emege yazik. tatli ihtiyacini gunde 3 porsiyon meyvayla gider, unutma ki her meyva da ayni degil, misal yarim muz, bir orta boy elmaya esit (zamaninda bir diyetisyenin verdigi listeden aklimda kalmis). sporda gucunu arttirmak icin enerji verici supplementler kullanabilirsin. unutma ki diyetinde istedigin kadar domates, salatalik, biber yiyebilirsin. ayrica diuretic bilesenli yag yakicilari da kullanabilirsin, vucuttaki fazla suyu atmak icin.

3. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    ben artık 1 dilim dahi yemiyorum kimsede yediremez .:)

alıyom yulafımı light sütle iciyom :)

4. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    ekmekleri kızartmak kalorisini düsürmez ole bi kanı yok die biliyorum

5. marsfield

marsfield Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
  6. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Ekmeği cok tüketiyorsun azaltmalısın.Ayrıca aynı kaderi paylaşıyoruz diyebilirim . :)

7. damnboy

damnboy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kepekli ekmeği bugün itibari ile 2 dilime düşürdüm. birini sabah birini akşam yiyorum. ekmek yerine küçük bir fincan yağsız süt ekledim kahvaltıya. bi de ara öğünlerde yediğim meyvelerin sayısını 1 e indirdim. akşam 22.30 gibi yaptığım ara öğünün meyvesini tamamen çıkardım sadece yağsız süt içicem. :( günde yaklaşık 1650 kaloriye ulaşıyorum. yaptığım sporlar epeyce ağır. weightlifter bir haftaya bayılmazsam :D bu diyete devam edicem. a32 thums:

8. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Akşam aldığın ekmeği öğlene al.Ayrıca yeşil çay,mate çayı,papatya çayı,meyve çayını gün içinde bol bol iç.Ayrıca listeni okudum 1-2 kişisel fikrimi söylüyeyim.

1-Kızarmış ekmekle kızarmamış ekmek arasında fark yoktur.
    2-Sürekli kepekli ekmek değil zaman zaman çok tahıllı ekmek tüketmeni de tavsiye ederim.
    3-Kahvaltında "1-2 kuru kasısı 3-4 fındık" biraz azalt ve 1 adet domates 1 adet salatalık koy.
    4-1.5 saat sonra aldığın koyu kahve hiç iyi değil.Ödem tutar ayrıca diyet anında insan streslidir iyice stresini arttırır.Unutma pisikoloji kilo vermeyi çok etkiler o yüzden gergin olmaman çok önemli.Onu çıkar 2 fincan papatya çayı ekle.
    5-"Bir küçük su bardağı kakolu süt (şekersiz)" bunuda çıkar light süt ekle.
    6-Öğlen yemeğindeki ekmekleri çıkart napmışsın öyle kilo almak için o kadar ekmek yenir vermek için değil.Yukarıda da söyledim 1 dilim sabah 1 dilim öğlen yeter.Veya 2 dilim sabah 1 dilim öğlen.
    6-Koyu kahveyi gene çıkar.Yerine Mate çayı ekle.
    7-Sürekli süt ekliyorsun olmaz light de olsa belli miktar süt almalısın sonuçta onda da şeker var üstüne birde kakao hiç olmaz çıkar bunu diyetten.
    8-Gün boyunda 3 fincandan fazla yeşil çay içme.
    9-Yoğurdu light yap.
    10-Aldığın proteini az buluyorsan sütle değil tavuk göğüsüyle destekle.
    11-Bütün bölgeleri çalıştır ama gün aşırı.Örneğin pazartesi-çarşamba-cuma.

Sayfayı Paylaş