Yağ yakma ve kas kaybı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve aloneman5 tarafından 18 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. aloneman5

aloneman5 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben 15 yaşındayım boy 1.67 kilo 85 aşırı kiloluyum.Kilo vermek ve kas yapmak için bb ye başladım.
    Forumda kimi konularda aynı anda kas yapılıp kilo verilemeyeceği kimi konularda olabileceği yazıyor.
    Bazıları protein diyeti öneriyor,bazıları yağ+protein,bazıları karbonhidrat vs. vs.
    Tamam kilo verecekken kas kaybı olacaksa olsun ama bunu nasıl minumum a indiririz.Zaten yeni başladığımdan pek de bi kasım yok ama çevremdekilere göre iyi genede.Bazıları hiç birşey yeme ne karbonhidrat ne yağ ne şeker sadece aç kalma yeter sonra kas yaparsın ama çok kas kaybın olur diyorlar o zamanda kolar zaten dümdüz olur.
    Bazıları kas yap daha sonra zaten zayıflarsın diyor.Herkez dediğini savunup işe yaradı diyor ama birbirinin zıttı hepsi kimi sadece protein diyor kimi yağ ağırlıklı diyor.
    Öncelikli amacım zayıflamak ve kaslarımı korumak en azından azalacaksada minimum derecede azalmasını sağlamak istiyorum.
    Ne ağırlıklı ve ne tür yiyeceklerle beslenmeliyim?
    Forumdaki bilgili arkadaşların yardımlarını bekliyorum...
    İyi forumlar...

2. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    sen antremanına bak. bunlara şimdilik çok takılma. proteinin eksik kalmasın, onun dışında makul bir diyet yap. olabildiği kadar sebze meyve ağırlıklı. az yağlı yemekler filan, gerisi gelir... bir de bol bol beslenme bölümünü okumanı tavsiye ederim.

3. Sfaction

Sfaction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    aynı duruma bende düştüm kardeşim. ağırlık kaldırmaya devam ettiğin sürece kısa zamanda çok kilo vermeyi bekleme. ayda 1 kilo verebilirsen senin yararınadır. kaldı ki kilo alma ihtimalin yüksek tabi bunuda kas olarak alırsın lakin basküle çıktığında gördüğün rakamlar yüzünden tribe girme ihtimalinde var. o yüzden ben ilk önce kilo vermek için diyete başladım ve sadece cardio yapıyorum. bb ve cardio aynı zamanda yaptığında psikolijik olarak antremandan sonra acayip acıkıyorsun ve kendini engelleyemiyorsun. diyette olduğunda en azından frene basabilirsin.

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    öncelikli amacın hangisi?

kas kaybı ister istemez oluyor ölçüler azalıyor ama göbek ve belde buna oranla azaldığı için fark olmuyor ideal kilona inince bodye ağırlık verirsin

5. aloneman5

aloneman5 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlar için teşekkürler öncelikli amacım zayıflamak çünkü kolları istediğim kadar şişirsemde bendeki göbekle pek bi işe yaramaz :)

6. anatomie

anatomie Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İstanbul
    1.85 boy 80 kiloyum dar bir vücut tipim var yalnız göbekte yağlanma var çıktıntılı biraz haliyle az da olsa kötü görüntü 10 gündür ağırlık çalışmaya başladım açıkçası şuan eritmek gibi bir niyetim yok çünkü göbeği eritmek için çalışsam tartıda 70 kiloyu görünce psikolojik olarak çökebilirim yıllarca cılız gezmiş biri olarak.Amacım üst tarafı güzel bir şekilde geliştirip özellikle enine şişirmem lazım çok dar ama dolgun bir yapıdayım,daha sonra yağları atmak için çalışmayı düşünüyorum acaba doğru mu yapıyorum ?

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    boyunuza gore kılonuz normal gozukuyor az gobek varsa o body ıyaparak bıle belkı erır üst vucut sekıllendıkce hacım aldıkca o gobek goze batmaz mekık ve bel hareketlerıde o bolgede sıkılasmaya neden olur ve daha toplu gozukur aksatmayın

anatomie bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş