Yağ yakma programım konusunda tavsiye lütfen

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Heacuva tarafından 13 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Heacuva

Heacuva Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar,

Özet bir şekilde anlatmaya çalışacağım.
    Amaç : Yağ oranını 8%'in altına indirmek

Günlük hayat: 09:00-17:00 Ofis'te çalışıyorum. 17:45-19:30 Spor. 19:30 Akşam yemeği ve istirahat ediyorum.

Spor aktivitem:
    Pzt: Program 1 -> Omuz + sırt + bacak çalışması + 15 dk yoğun karın antremanı. 3 setten oluşan toplam 10 hareket. 2'li gruplar halinde aralarda 30 saniye dinlenerek istasyon şeklinde 12 tekrarlı çalışıyorum. (Omuz hareketi hemen arkasından bacak hareketi vb.)

Salı : Program 2 -> Göğüs + Kol + İç bacak + kanat/boyun + 15 dk yoğun karın antremanı

Çrş : Program 1

Perş : Program 2

Cuma : Program 1

Cmt: Program 2

Pzr : Program 1

15 günde 1 gün dinleniyorum.

Her programın sonunda 36 dk HIIT antreamanı (high intensity interval training) Bunu da şu şekilde yapıyorum. 1 dk 94% HR ile koşu + 2 dk 60 HR% ile yürüyüş X 12 tekrar. Toplam 400 kalori yakıyor koşu antremanım.

Diyet: Protein ağırlıklı, günde 3 ana 2 ara öğün, toplam 1400-1600 kalori. Mümkün olduğunca yağsız yemeye çalışıyorum ama tabi işyerinde katering firmasına bunu anlatmak mümkün değil :) :) yine de yağsız olanlardan seçmeye çalışıyorum.

Gelelim benim soruma. yaklaşık 1 aydır yukarıda belirttiğim programı uygulamaktayım.

Toplamda 2 kg verdim. Bir miktar da kas kütlesi kazandım fakat ölçüm yaptırmadığım için yağ ne kadar yandı, kas ne kadar arttı bilemiyorum malesef. Günde yaklaşık 3-4 Lt su tüketiyorum. Supplement olarak sadece antreman başında aldığım Hardline'ın L-Carnetinin sıvısı var.

Amacım yağ yakımını biraz daha hızlandırmak. Antreman sonrası yaptığım kardiyo çalışmasını sabahları da yapıp günlük kardiyomu 2 katına çıkartsam fayda görür müyüm? Ya da bana ne gibi tavsiyelerde bulunabilirsiniz ?

Abiler bi el atın da yaz bitmeden şu baklavaları biraz belirginleştireyim hyper_

Not: Yukarıda yazdığım programı internette ve bu sitede okuduğum bilgiler ışığında kendim yaptım. Tamamen yanlış, amacına uygun olmayan bir program olabilir o yüzden lütfen dilediğiniz gibi eleştiriniz :)

Şimdiden teşekkür ediyorum yardımcı olan tüm arkadaşlara ve zahmet edip okuyan kardeşlerime :)

Sayfayı Paylaş