Yağ Yakma / Kilo Verme / Vücüt Yapma Önerileriniz [ Zor Durumdayım ]

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Kinks tarafından 26 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Kinks

Kinks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yağ Yakma / Kilo Verme / Vücüt Yapma Önerileriniz [ Zor Durumdayım ]

Arkadaşlar 17 Yaşındayım ve 100-105 kilo arasındayım.
    Kilolarımın nedeni 14 Yaşımda aşırı derece meyve suyu tüketmem üzerine 70 kiloya çıkmam daha sonradan.
    16 Yaşımda kıl dönmesi ameliyatını 3 ay arayla 2 kere olunca fazla hareket sağlayamadım ve 100 kiloya kadar çıktım.Vücüdumda göbek bölümünde çok yağ var.

Bu yağları eritip kilo verip

En azından 70-80 kiloya inip Hafiften vücüt yapmak istiyorum.

Lütfen Tavsiye vermekten kaçınmayın.

Ayrıca Yağ yakıcı ve kilo verdirici haplardan tavsiyeleriniz nelerdir teşekkürler.

2. Kinks

Kinks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ayrıca Boyum 1.75 , nasil bir diyet programı olması lazım?

3. sh0ck

sh0ck Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya
    Herşeyden önce düzenli bir diyete başlamalısın.. Yağı, şekeri, hamur işlerini kesinlikle kesip hiç tüketmemen lazım.. Buna göre kendin bir diyet şekli oluşturabilirsin forumda çokça diyet şekilleri var tek ana kural diyet içinde çok karbonhidrat , yağ şeker hamur işleride olmayacak..

diyetini oluşturduktan sonra düzenli bir şekilde diyet ine uymalısın..

diyet işini çözdükten sonra bir spor salonuna yazılıp cardio yapmaya başlamalısın cardio nun yanında yağ olan bölgelere az ağırlık çok tekrar şeklindeki setlerle hareketler yapmalısın..

örnek olarak;

ilk 30 40 dk yürüyüş/koşu
    25 30 dk bisiklet
    10 15 dk twiss veya sopa hareketleri
    ve mekik hareketleri.. daha sonrada ağırlıklara geçip az ağırlık cok tekrar şeklinde setler yapabilirsin..

diyet olarak ise;

bunu sen kendinde karar verebilirsin ama ben yine basit olanından bişeyler söyliyeyim..

sabah 3 4 yumurta beyazı 50 60 gr lor peyniri yeşil çay 1 dilim kepekli ekmek

ara öğün meyve

öğlen haşlama ve ya ızgara 100 200 gr et 100 gr yoğurt yeşil çay ( balık tavuk kırmızı et farketmez )

ara öğün yine meyve

akşam da az zeytinyağlı sebze yemekleri ve ya öğle yemeğini tekrarlayabilirsin.. 2 yemek kaşığı yoğurt yeşil çay....

gibi basit bir diyet de yapabilir sıkıldıkça diyet ini değiştirebilirsin..

yağ yakıcı alabilecek durumun varsa kesinlikle alman şart.. çünkü diyet e başlayınca vücut herzaman yediği şeyleri tüketemiyo ve biraz halsizlik cabuk yorulma gibi faktörler göz önüne çıkabiliyor.. Bu nedenle L-carnitine gibi bir yağ yakıcı alabilirsin.. bu hem süreyi kısaltır ( 3 ayda 10 kilo vericeksen 1 1.5 ayda verebilirsin ) hemde l-carnitine yağları enerjiye çevirerek yakmayı sağladığı için sana enerji sağlar ve antreman esnasında yorulma halsizleşme yaşamazsın..

forumu biraz kurcalayarak yazdığım şeyler hakkında daha detaylı bilgiler elde edebilirsin... kolay gelsin..

Kinks bunu beğendi.
  4. Kinks

Kinks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Gerçekten çok teşekkür ederim tüm sorularıma yanıtlarımı buldum

Umarım başarılı bir spor sonucu yaşayıcam Hayırlı olması dileğiyle :)

5. Kinks

Kinks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam yanlız bir sürü modeli var l-carnitine diye başlayan :(

hangisini öneririsiniz ayrıca nerelerden daha güvenli olarak alabilirim.

6. hknmtn

hknmtn Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Balıkesir
    Multipower alabilirsin. Fiyatı da uygundur. Şu anda kullanıyorum. Yalnız eğer gerçekten iyi bir diyet ve sağlam spor yapmayacaksan boşuna almış olursun.

Yağ, şeker mümkün olduğunca az, hamurişi hiç yok. Protein ağırlıklı beslenmelisin. Ve mucize beklememelisin. Supplementler sadece destekleyicidir. İş sende bitiyor.

Sayfayı Paylaş