Yağ yakma günlüğüm ReaL_WorlD

Konusu 'Yağ Yakıcılar ve Yağ Yakımı' forumundadır ve ReaL_WorlD tarafından 6 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. ReaL_WorlD

ReaL_WorlD Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    1.69 boyundayım 87 kiloyum 22 kilo gibi fazlam var esasında benim arkadaş 90 kilo ve benden 2, 3 cm uzun o kilosunu fazla göstermiyor çünkü onda yağ fazla değil ben 87 kilo olmama rağman bende yağ fazla o yüzden kilo vermeye karar verdim. Bu 3. kararım oluyor aslında bu yaza formda girmeyi planlıyordum ama olmadı birtürlü iradem yetmedi ama bu sefer iradeliyim ne olursa olsun dayanıcam. Ben kendime ne diyet listesi yaptım ne spor listesi canım ne zaman isterse o zaman yapıyorum liste felan yaparsam şu zamanda bunu şu kadar ye şu zamanda bu kadar spor yap felan o zaman şevkim kaçıyor ve işim çıktıgında aksıyor o yüzden canım ne zmn isterse onu yapıyorum o zaman.

Sabah saat 7 de kalkıyorum;

1. Her sabah(Haftaiçi,Haftasonu) bol ağacın,çimenin ve oksijenin olduğu yerde yürüyüş yapıyorum(nefesimi ve kilomu biraz dengeledikden sonra koşuya başlayacağım).
    2. Yürüyüşden geldikden sonra kahvaltı yapıyorum kahvaltıyı kendim hazırlıyorum ya haşlanmış 1 veya 2 yumurta,3 adet zeytin,light beyaz peynir,domates(bazende salatalık) yiyorum yada 2 dilim kepek ekmeğinin arasına light beyaz peynir sürüp tost yapıyorum, bazende 2 veya 3 dilim kepek ekmeği arasına light beyaz peynir ve domates,marul vs. sandwich yapıyorum. Kahvaltıda %0 yağlı sek süt veya %0.1 yağlı pınar süt veya cappy portakal,karışık vs. çeşitlerinden içiyorum.
    3. Kahvaltıdan sonra dinleniyorum yada işim varsa onla ugraşıyorum pc başında olsun,dışarıda olsun,yatarak olsun.
    4. Diilim damağım kurudukça bol bol su içiyorum. Canım soğuk birşeyler çektiği zaman veya öğlen,akşam içimin yağlı ayranını içiyorum yağ oranı hafif fazla ama çok sık değil günde 1 veya 2 kez maximum veya cappy nin portakal suyunu içinyorum ama genelde meyveli soda içiyorum yağ oranı %0.
    5. Öğlen ve akşam yemeği ne zaman yiceğimin saati belli olmaz ama zamanlarını aksatmam öğle yemeğini öğlen akşamıda akşam yerim kısacası karnım ne zaman acıkırsa o zaman yerim. Evde zeytinyağı ile yapılan yemekleri yerim.Diğer yağlardan yapılan yemekleri yemekden kaçınırım. Genelde bulgur veya pirinç pilavı, kızarmış tavuk(Derisinden ve yağından kaçınırım beyaz etini yerim), bazen marketten dardaneltonun hazır balıklarını alırım light veya normal ton balığı, hamsi,sardalya vs. yanında kavun veya karpuz ve 1 veya 2 dilim kepek ekmeği ile beraber yerim.
    Yediklerimi saydım haa sakın bunların hepsini bir anda yiyorum sanmayın bunlar Diyet listemin içindeki yiyecekler neler yediğimi kısaca anlatım sırada spor olarak neler yaptığımı anlatayım.

1. Yukarıda bahsettiğim sabah yürüyüşümden sonra spor olarak gün içerisinde(belirli zamanı yok canım ne zaman isterse),
    2. Isınma hareketleri ile vücudumu ısıtırım iyice,
    3. Sonra Mekik çekerim yorulunca bırakırım dinlenir tekrar çekerim,
    4. Biraz şınav çekerim,
    5. Eliptik bisiklet var evde ona binerim,
    6. Evde olduğum yerde hızlı veya yavaş yerimde koşarım,
    7. Müzik açar müzik eşliğinde dans ederim :=),
    8. Kickbox hareketleri yaparım,
    9. Kendi çapımda dambıl yaptım su şişelerinden evde onun ile çalışıyorum ve sopa ile sırttaki çukurları düzleştirmek için hareketler yapıyorum ve su şişeleriyle Bench ve Bench Press yapıyorum:) Eve ağırlık almaya gerek duymadım spora başlıyacağım biraz kilo verdikden sonra.
    Yani elimden geldiğince fazla hareketli olmaya çalışırım, spor salonuna gidiyordum sürekli 94 den 87 ye düştüm sonra bırakmak zorunda kaldım sınavlardan dolayı 2 kere başladım bıraktım ve tekrar başlamayım diyorum biraz kilo vereyim üzerimdeki yağları felan biraz atayım 75 veya 80 civarında tekrar salona başlayım diyorum çünkü göbek ve göğüs sarkmasın diye gerçi evde hafif ağırlıklar kaldırıyorum sırtımı sıklaştırarak felan spor salonunda öğrendiğim şekilde. 22 Kilo fazlamı vermem için tahmini sürem 7 8 ay gibi sürede ilk 4 ayı evde 2. 4 ayı Salonda çalışabilrim. Spor salonuna gidiyorken 1 kere L-Carnitine almışdım Kullanmıştım şurup gibi olanından etkisini hissettim gerçekten kendim evde üzerimdeki yağları biraz attıktan sonra tekrar L-Carnitine ve Spor Salonuna başlıyacağım.

Yorumlarınızı,Önerilerinizi,Eleştirilerinizi alayım. Şunu yapsan daha iyi olur gibi:D

2. ReaL_WorlD

ReaL_WorlD Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    soran öldü konu iptal :mad:

3. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Nasıl yani açık konuşur musun?

4. ReaL_WorlD

ReaL_WorlD Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bişey danışmadım farzedin silebilirsiniz konuyu.

5. army1010

army1010 Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    kardeşim aynen 87 kiloydum 22 kilo verdim ve hiç yemei kesmedim.Sadece içtiği kolaları diyete döndürdüm,çaya şeker yerine tatlandırı koydum ve hergün 30-45 dk koşu yaptım aralıksız.6 ayda 22 kiloyu verdim.Sen eğer diyetle birlikte yaparsan çok daha kısa bir sürede verebilirsin rahat ol.Hedefden şaşma. Kolay gelsin sana...

6. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    378
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    zaten konu yanlış yere açılmış sadece bu konuya özel Yağ Yakıcı Günlüğübölümü var,bu tür günlükleri oraya açmanız daha doğru olur....

7. Zorro31

Zorro31 Yeni Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaş heralde kimse yardımcı olmadı diye tepki verdi

8. ReaL_WorlD

ReaL_WorlD Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara

yaf kardeşim dalgamı geçiyorsunuz zaten konumu oraya açtmıştım buraya taşımışlar bu foruma üye oldum olalı bişey sormaya korkuyorum doğru bölüme açıyorum taşıyorlar yanlış bölüme açıyorum taşıyorlar oyuncak ettiniz ha insanın sorcağı bişey varsada hevesi kaçıyo o yüzden sormadım farzedin :)

canavar ve mad_dog bunu beğendi.
  9. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    378
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    ReaL_WorlD, amacım yardımcı olmakdı konuyla alakalı cevap veren olmayınca başlığada bakarak bu konunun burda değil Yağ Yakıcı Günlüğü'nde olması gerektiğini düşündüm,fakat konu o başlıktan Yağ Yakıcılar ve Yağ Yakımı başlığına taşındıysa yönetimin bileceği iştir benim bundan haberim olmadığı için düşündüğümü yazdım...

10. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar konunun nerde açıldığından size ne bunu yöneticiler belirliyor siz sadece tavsiyeniz varsa onu yazın yada eliştirileriniz arkadşım ben başlayım demişsin meyve suyu içiyorum diye senin kilonda bi insanın uzak durması gereken bi besin meyve suyu glisemik indeksi yüksek içmesen de çok bi sorun yaşamassın bunun yerine meyveleri posası ile ye

11. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Ayıptır söylemesi benimde kola sorunum var yani bir gün içmeden duramıyorum içmemem mi gerekiyor yani?

12. yalnızkovboy_89

yalnızkovboy_89 Üye

Beğenileri:
    378
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Endüstriyel Otomasyon
    Yer:
    İstanbul
    xlygan kola içmemen herşeyden önce sağlık açısından çok önemli.Bu yüzden kolayı bırakamıyosanız bile azaltmanız yararınıza olur...

xlygan bunu beğendi.
  13. CEW!Q

CEW!Q Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0

İlerde sağlam kemikli olmak istemiyorum dersen içebilirsin tabiki, niye içmeyesin. :D

xlygan bunu beğendi.
  14. lazmataz5

lazmataz5 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yardım istemen yada bişeyler danışman konusunda korkmana veya çekinmene gerek yok ilk önce forumu araştırırsın gerekli bilgileri bulamayınca sorarsın bundan doğal bişey yok.Ama yinede konuya yazı yazmışken şunuda belirteyim beslenmen bana yetersiz gibi geldi yağ yakımının yanında kas kaybınada uğrarsın gibime geliyor.Yağda çözünen vitaminler var bundan dolayı yağ alımını komple kesmen yanlış.Ayrıca karbonhidrat alımıda yapman gerekiyor bunun için kepekli makarna öneririm.Bide meyve tüketetimini erken saatlerde yaparsan gün içinde yakarsın gece tüketimde ise kilo alımına sebep olabilir

15. ReaL_WorlD

ReaL_WorlD Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle teşekkürler tavsiyen için meyve suyunu spor salonunda hocamın önermesi ile çok sık olmaması halinde kahvaltılarda ve yemeklerin yanında içiyordum ama tavsiyenizi uygulayacağım zaten farkını gösteriyor meyve suyu içtiğimde belli bir süre sonra tekrar acıkıyorum bu yüzden kesicem. Peki şeker ihtiyacımı meyveler dışında neden karşılayabilirim başka?

Sanada teşekkür ederim korkuyorum derken aslında orda nasılsa tekrar cevap alamıyacağım yada tekrar silincek anlamında dedim zaten topu topu 3 konu açtım onlarında 2 sinide çöpe attılar herneyse forumu araştır demişsinde kardeşim her kafadan bir ses çıkıyor insanın aklının bulanmaması elde değil spor salonundaki antrenör başka birşey söylüyor forumda başka birşey yazıyor internette aradığımda başka birşey uzmanlar felan farklı şeyler diyorlar bende en iyisini bulmaya çalışıyorum çünkü bu sefer kesin azim ettim bundan 2 yıl önceki kiloma dönmeye hem vücut görünüşü hemde sağlık açısından. Fazla hareketsiz yaşamak kötü oluyor insan hayattan soğutuyor.. Meyve tavsiyenide uygulayacağım haklısın..

16. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    şekeri bence sadece meyveden karşıla çünkü vücut basit şekersiz de yapıyor yediğin kompleksler(makarna-pirinç) bunlardan da şeker sentezlebiliyor yani sadece şekeri bana göre meyveden al yediğin meyvelerde posalı olsun bağırsakların açısından mesela ben futbolcuyum ama şekeri bile bazen almadığım oluyor şekeri vücut sadece patlamalı idmanlarda yakar yani 100 metre 50 metre sürat çalışmaların varsa bir miktar meyve suyu iyi olur fakat bb de şeker yani basit karbonhidratlar yerine kompleks leri seç onlardan da şeker sentezliyorsun zaten kafana koyduktan sonra yapamayacağın hiç bişey yok önemli olan irade

17. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.910
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Londra
    Yağ yakıcı günlüğünde başlık açma kuralları bellidir.
    Kurallara uygun olmayan başlıklar daha genel ve esnek bölüm olan yağ yakımı forumuna taşınır.
    Olay bu kadar basittir.
    Neden başlıkların taşındığı hakkında fikir almak isteyen kuralları okuyabilir:
    http://www.bodyforumtr.com/vbforum/ya-yak-m-g-nl-t15704.html

Daha önce başlık açtığınızı ve hepsinin çöp kutusuna taşındığını belirtmişsiniz sitemle.

Taşınan başlıklarınızdan birinin başlığı şu:
    " Hocalarım, Ustalarım Bakarmısın Kilo Verme [Beslenmek]"
    http://www.bodyforumtr.com/vbforum/hocalar-m-ustalar-m-bakarm-t19334.html?t=19334

Forum kuralları ne diyor?
    5- Açıklayıcı Bir Konu Başlığı Seçin :
    “Yardım”, “Şuna Bir Bakın”, “Böyle Yapsam mı?”, “Nasıl?”, “Birkaç Soru”, “Acil Yardım” ve bunların benzerleri, hiçbir açıklayıcılığı olmayan konular açmak yasaktır. Unutmayın ki, düzgün ve açıklayıcı konu başlığına sahip olmayan konular, hem arama işleminin etkinliğini azaltacak, hem de mesajınızın çok daha az kişi tarafından okunmasına neden olacaktır.

Eleştiride bulunmadan önce biraz kendinizi sorgulayınız.
    Forum kuralları meydandadır.
    Kimseye ayrıcalık tanınmaz.

Açmış olduğunuz başlıklara üyelerin yorum yazıp yazmaması ise tamamen üyelerin insiyatifine bağlı olup bu durumu yönetim bağlamında eleştirmeniz mantıksızdır.

Halen başlığınızı kilitlenip kaldırılmasını arzu ediyorsanız bunu yapabilirim.
    Tercih sizindir.

saydam bunu beğendi.
  18. ReaL_WorlD

ReaL_WorlD Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Teşekkürler bundan sonra çok dikkatli olacağım .

bonatschi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş