Yağ yakma günlüğüm: Animal Cuts, Süre: 105gün. Hedef: 12cm

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve residente_calle tarafından 2 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Dediğim gibi dün omuz çalıştım, daha önce omuz antrenmanlarından sonraki günler kaslarda agrı - acı hissetmediğimden mutlu olmazdım ama bundan önceki antrenmanların aksine bugun omuz başlarım hafiften yanıyo ve antrenmanın verimli geçtiğine dair bi işaret alabildim sonunda omuzlardan :) Bundan sonra omuz için agır calısacagım.

Bugun kardio yapamadım ama gün içinde 2 saat yürümüşümdür, yağ yakmak için olmasa da en azından boş oturmaktan iyi olsa gerek.

Beslenme:
    Sabah:
    whey + elma sirkesi + 4+1 yumurtalı omlet.

Ögle
    4 köfte mümkün oldugunca az yaglı+ salata

Arada Yesil cay + 100 gr kiraz

Akşam
    200gr tavuk gögüs haslanmış ve tuzsuz + bol salata

Yatmadan önce
    300 ml yagsız süt.

2. Kim_Kaphwan

Kim_Kaphwan Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    34
    Bence bu sporda hedef koymak çok yanlış bir yöntem. Çünkü olmadığını görünce moralin inanılmaz bozulacak. Tecrübeyle sabittir. Çünkü hiçbir şey hiçbir zaman hayalindeki gibi olmuyor. Vücudundaki kas oranı düşük olduğu için kilo vermen belli olmuyor.

Bence olabildiğince ağır kaldır. Öyle ağır çalış ki cardio yapamayacak duruma gelesin, şorul şorul terle.

5*5 deadlift yap bakim nasıl terliyosun, squat da yok programında squat da eklemelisin. Gerekirse nizamilikten biraz sıyrıl yeter ki daha ağır kaldır.

residente_calle bunu beğendi.
  3. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Yorum için teşekkürler öncelikle Kaphwan.
    Çok haklısın kas kütlesi fazla olmadığı için kilo vermek çok belli olmuyor, bu aralar diyeti kesip hacim mi çalıssam diye düşündüm ama sonuçta midedeki yağlar beni oldukça rahatsız ediyo, onlardan olabildiğince kurtulduktan sonra başlamak en iyisi gibi.

88 cm gibi bir hedef koymam aslında biraz sembolikti çünkü 90'a geldiğinde dediğim gibi hacime başlayacagım, genel hedefi tutturmak önemli benim için, yoksa 2-3 cm sorun değil.

Squat ve deatlift'e gelince, salondaki hocam o konuda cok hassas, ben programda ne yazdıysam onu uygula en eksik ne fazla diyor. Ben de ekstradan bir şey düşünmedim o yüzden ama hacim dönemine gelince zaten program değişecek elbette olur o zaman diye düşünüyorum.

----
    Dün gögüs + biceps calıstım, bu sabah kalktıgımda inanılmaz agrı ve gerilme hissettim bu da iyi haber :)

Dünkü beslenme:
    Sabah
    4+1li omlet.

Ögle (ant öncesi)
    2 x 80 gr lık light ton + 50-60 gr yulaf + twinlab liquit amino (ant hemen öncesinde)

Akşam: (ant sonrası)
    whey (hemen sonrası) + 150gr tavuk gögüs haslanmış ve tuzsuz + 4 kaşık kepekli makarna + 100 gr light yogurt

Yatmadan önce
    300 ml yagsız süt.

Bugun kardio günüm, akşam ormanda 10 km civarı koşacagım.

4. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Tekrar merhabalar residente. Dostum her zaman ne demişimdir. Diyette 0 şeker 0 şeker 0 şeker. Üzüm suyunu tek kelimeyle direk sil hayatından. Protein tozu kullanıyorsan su ile iç.

Spordan sonra 300 ml su içsen 50 gr karbonhidrat eder. Bunun yerine spordan önceki kompleks karbonhidratını 15 gram spordan sonrakini de 15 gr karbonhidrat olacak şekilde arttır.

Ha canın çok istiyor üzüm suyunu. 1 çay bardağı falan iç. Ama sadece body günlerinde. Cardio gününde şeker 0 olmalı. Bodyde çok fazla karb harcanır. Cardioda ise karb da çok düşüş olmaz. Yağ ve karb yarı yarıya gider.

Light sütlerde hep yağa bakıyorsun değil mi? Tıpkı eski jimraynor gibi. Bu hatayı sürekli spor hayatımda yaptım. Gece yatmadan önce karbonhidrat yağdan daha tehlikelidir. Yağlanma ve gh açısından. Light ürünlere bakarsan yağın düşmesine paralel karbonhidrat artmaktadır. Gece casein fikrini de yorumlamışsın. Bu 2 konu hakkında tek bir önerim olacak.

Yatmadan önce suyla 1 ölçek casein protein alman. Gece kalkıp bişey içme. İyice manyaklaştın şampiyon musun sen :) Küfürüm samimiyetimdendir :)
    Bana çok benziyorsun büyük bir hırsla diyet yapıyosun. Adım gibi eminim ki başarıya ulaşacaksın.

Yatmadan önce 400 ml yağsız süt içsen. Tahminim 12 gr protein 25 gr karb. almış olacaksın. Yani toplamda 150 kalori alırken bunun yarısından çoğu karb olmuş oluyor.

Onun yerine casein protein alırsan toplamda yaklaşık 120 kalori almış olacaksın ve bunun 1 gramı karbonhidrat 25 gramı protein olacak.

Maddi olarak da hesaplarsan casein proteinin sütten pek farkı olmadığını da göreceksin.

Cardio tarzın iyi. Bazıları gibi çok fazla nabızı arttırmıyorsun.

Haftanın kaç günü cardio kaç günü body yapıyorsun? Cardioyu ne zamanlarda yapıyorsun?

Sabah yapılan cardionun 2 kat fazla yağ yaktıığını söylerler. Bunu eski türkiye şampiyonu hocam söyledi. Spordan 1 saat önce de whey protein metabolizmayı %9 hızlandırdığını biliyor musun? (Mens health nisan ayından öğrenmiştim)Yani spordan 1 saat önce alınan protein takviyesi günde 100 gramı 109'a çıkarsa. Aylık 270 gram daha fazla yağ yakmanı sağlar.

Aynı şeyi hocamda önerdi aç karna whey + su aldıktan 1 saat sonra cardio.

Akşam yemeğinden 1.5 saat sonra kiraz yemişsin. Vay terbiyesiz vay. Bunları spordan önce ,sonra ya da kuşluk vaktinde yap.

HEp köfte hep köfte yiyorsun. Umarım besin değerlerini biliyorsundur.

2 dilim pizza mı: Güldürme beni. Ben diyetimde bir gün pasaport pizzadan 25 tl lik jumbo pizzayı yemiştim :D yanında patates kızartması ve 1 büyük bardak kolayla :D:D

Şimdi anlat bakalım? Durum nasıl yağ ölçümü yaptırdın mı? Sabah kalktığında vücudun daha yağsız duruyor mu?

Kilo vermen durdu mu? Haftanın 1 günü kompleks karbonhidratı çok arttır. Hiç tırsma. Örneğin benim en sevdiğim yağsız kompl. karb. pirinçtir.

Yağsız 1 tencere pişir gün boyu ton balığıyla tüket. Evet gün içinde 1 tencere esmer pirinç ye diyorum sana. O gün mutlaka body yapmaya dikkat et.

Metabolizmanı uçurman lazım arada

Başarılar.

5. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Jimraynor süpersin :)

Madde madde gideyim,

1- Üzüm suyunu antrenmandan sonra glikojen depolarını doldursun diye alıyorum, yoksa hastası değilim :) Ondan hemen sonra whey alıyorum zaten, o yüzden üzüm suyu gereksiz diyorsun?

2- Light Süt meselesinde, haklısın gece alınan karb. durumunu aslında takip ediyorum, akşam 7den sonra senin tavsiyen üzerine karb almıyorum ama su an caseine 145 tl vercek bütcem yok aslında ve aldıgım light sütün litresi 1 lira :D bi akıl ver yine napsam?

3 gün body + 3 gün cardio yapıyorum. Ama bazen arada 1 gün üşendiğimden haftada 5 güne düşüyo.

Cardio maalesef akşama kalıyo (19.50 - 21.00) gibi. Sabah 8'de uyanmayı bir türlü beceremiyorum, okul tatilde malum. Aslında bu diyet sürecinde yaptıgım en yanlış şey gece geç yatmam. 01.00 - 02.00'den önce uyuyamıyorum, haliyle sabah yapılması gereken cardio yalan oluyo ankara sıcaklarında bi de.

Kiraz miraz yok artık, akşam yemeginden sonra hiç bi şey bogazımdan geçmiyo süt hariç.

Köftenin besin değeri 100 gr da 18-19 gr protein var diye biliyorum, ama sen yağından falan bahsediyorsun sanırım haklısın ama evde yalnız kalınca hele bi de annem köfteleri hazırlayıp buzluga atmış olunca yapcak bişi kalmıyo :)

Durumu şöyle anlatayım, evet kendi gözümle biraz daha az yaglı duruyorum ama hala hedefe uzak uzak uzak. Belim 95.5, yaklaşık 6 cm inceldi ama ben bunu giydiğim şortlardan pantolonlardan anlayabiliyorum. Onun haricinde popo küçüldü :D Yağ ölçümünü nasıl yaptıracagımı dahi bilmiyorum aslında :/ Kan tahliliyle mi oluyor bu iş?

Kilo vermem durmadı gibi, yarın ögrenecegim tartıda, 70.9 gelmiştim geçen hafta. Body antrenmanlarından önce 50 gr yulafı, sonrasında 50 gr kepekli yagsız tuzsuz makarnayı götürüyorum. 1 tencere esmer pirinç :D tamam alayım marketten. Nasıl yapıcaz bi de onu söylesen pls :)

Not: %10 yağ oranıyla gerçekten çok iyi hale gelmişsin, gerçi sen onu %8'e cekmişsindir simdi :) Gerçekten yağlar vücudu vıcık vıcık gösteriyor aynı kas oranında olsan da.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:55 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:42 ----------

Jimraynor öyle bi anda yazdın ki tam da bugunkü cardioyu sallama düzeyine gelmişken tekrar motive oldum :)

Şimdi ormanda 10 km beni bekler :)

6. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    1. Ben body yaptığım 5-6 aylık dönemde sabah kalkınca ve spor sonrası 300 ml üzüm suyu tükettim. Aslında üzüm suyu olmasının şartı da yok. Vişne suyu şeftali suyu vs. hep olur. Sonuçta hepsinin içine bildiğimiz şekerden atıyorlar.

Cardio zaten çok fazla karbonhidrat harcayan bir egzersiz değil. İngilizce bir yazı okumuştum facebookla ilgili büyük bir fitness grubundaydı. Orada kompleks karbonhidratları gerektiği kadar tüketirseniz ant. sonrası basit karbonhidrata ihtiyacınzı olmaz diyordu.

Özellikle anaerobik yani cardio egzersizlerinden sonra bunun gereksiz olduğunu savunuyordu. Benim aklımda şu şekillendi.

Kan şekerimiz 100 olması gerekiyor diyelim. Body sırasında bu 50'ye düşüyor ama cardioda 75'e düşüyor. Biz cardio sonrası body sonrasındaki kadar şeker alıp kan şekerimizi 100-110'lara çıkarırsak. Egzersiz sornası yediğimz kompleks karbonhidratlar sonuçta yavaşça da olsa kan şekerimzi arttıracaktır. veya sabit kalacaktır. İki durumda da olması gereken şekerimizden üstlerde bir yerde olacağımız için karaciğer yine yağ depolayacaktır.

Biz yağları yakıp ardından yağ yapmak için uğraşmış oluyoruz.

En basitinden benim kafamdaki şeker döngüsü bu şekilde oluşuyor. O yüzden şekeri tamamen kestim.

corn flakesin içindeki 8 gram şeker hep aklımdadır. Cardio antrenmanından sonra sabahları 1 büyük kase corn flakes + süt yaparım. 50 gram falan ediyor. Onunda 4 gramı şeker yapıyor. O 4 gram çok az da olsa kan şekerimi tehlikeden çıkarır diye düşünüyorum.

Kompleks karbonhidratlarda kan şekerini yavaşça arttırır kan şekerim düşer dersen spor sonrası üzüm suyu yerine meyve de yiyebilirsin. Sonuçta komplekslerden daha hızlı ama üzüm suyundaki şekerden daha yavaş kan şekerini yükseltiyor. Arada birşey oluyor yani :)

Dediğim gibi üzüm suyunu tamamen kes farkı göreceksin. Bir de şu var. Kestin baktın birkaç gün sonra antrenmandan yarım saat sonra baş dönmesi vs. oldu. O zaman 100-150 ml falan içmeyi dene.

2. Light sütü hesap edelim her akşam caseindeki proteini alman için gereken light süt yaklaşık 1 lt. 1 lira. Casein proteinin içerisinden 75 ölçek çıksa 145/75=1,8lt civarı. 2 katı gibi birşey.

Şöyle de hesaplayabilirz.Sen her gece 400 ml ye yakın süt içsen alacağın protein miktarı 14 gram civarı. Neredeyse yarım ölçek casein eder. Her gece süt yerine yarım ölçek casein içsen 0,9 tl de o ediyor.Sütten karşılayınca 0.4tl ediyor .

Yani 1 ay boyunca 400 ml süt içersen 12 TL, Yarım ölçek casein içersen 27 TL ediyor. 1 ay boyunca yatarken 1 litre süt içsen 30 Lira, Casein içsen 54 TL.

İki koşulda da arada 25 tl fark oluyor. Sence değmez mi?

145 tl ye casein alsan 2-3 ay gider. Zaten bu süreç sonunda diyetin bitecektir.

Sabah süt içebilirsin sonuçta o sütün karbonhidratından zarar gelmez.

3- Cardioyu illa 8 de yapacaksın demiyorum okulun işin vs. yoksa 10-11 gibi kalktığında spor salonuna gidip yapabilirsin. Hatta motivasyon kaybı yaşıyorsan koşu bandı yerine bisiklet veya eliptikle takıl.

4- O köftede yağ ne kadar az tartışılır. Onun yerine tavuk göğsünü marketten alıp 130'ar grama ayırabilirsin. 130 gram çiğ tavuk pişince 100 gram ediyor. O da 25 gr civarı protein eder. Ben öyle yapıyorum. Hem çok da ucuz oluyor.

Şu da var. 0 yağ yapmak da pek iyi değil aslnda. O köfteyi kepekli şeylerle yemen çok önemli. Malum kepek yağ emilimini azaltıyor ;) Düşünsene 20 gram yağ barındıran bir öğünü yiyorsun ve tam tahıllık ekmekle yediğin için ya da bol sebzeyle yediğin için 10 gram yağlı bir öğün yemiş gibi oluyorsun. Şimdi sorarım sana lifi niye sevmeyelim :)

Yağ ölçümü için bazı merkezlere ya da spor salonlarına gidip yağ ölçümü yaptıracağım dersen seni bir tartıya alıp ölçüyorlar. Aslında en iyi tartı ayna ama seni rakamlar motive edebilir. 20 tl civarında bir ücret alıyorlar. Maddi durumun el vermezse hiç gitme aynaya ara ara bak.

Bir de önemli bir önerim var. Tartıdan uzun bir müddet uzak dur. Her gün tartıya çıkmak da saçma oluyor. 2 haftada bir aynı saat ve aynı işlevlerden sonra tartılmaya dikkat et.

Ben eskiden çok sık tartılırdım. Şimdi 2 haftada bir sabah kalktıktan sonra tuvaletimi yapıp 1 bardak 400 ml su içtikten sonra tartılıyorum. İçtiğin suyun bile tartıda önemi var. Birinde su içmez çıkarsın birinde su içer çıkarsın arada ki yarım kilo fark moralini bozabilir.

Hatta bazen tuvaletini iyi yapamadığında bile yüksek kiloda çıkıyorsun. Deneyimlerimden biliyorum :) Geğirdiğimde bile 100 gram düşüyorum tartıda. GAz bile önemli. Neyse fazla iğrençleşmeyeyim.

Bel ölçün önemli.En iyi yer göbek deliği hizası oluyor. Yan yağlar falan da işin içine girince zayıfladığını farkediyorsun.

Esmer pirinci de normal pirinç pilavı mantığıyla yapıyorsun. Çok az yağ ile yalnız. 1 gün yükleme yap yalnız yükleme diyince abartıp yağlı kaçırma. Yağ olarak o gün 1 kase cips bile yiyebilirsin. 2 haftada bir de 1 fast food tarzı birşey ye. Bunu şampiyonlarda yapıyor. Vücuda çok farklı yağ ve karb kaynaklarının girmesi de metabolizmayı canlandırırmış.

Ben diyetimde arada pizza veya iskender yerdim. Psikolojime de iyi gelirdi.

Evet yağ oranım fotodan gördüğün gibi çok iyi durumda ama %8 'e çekemedim.

Son 1 ayda salondaki süper setlerim, ağır diyetim ve kapalı alandaki cardiolar motivasyonumu biraz bozdu. Bir de bize gelen giden çıok misafir olur yazın. Bir de haftanın 1 günü kız arkadaşımın izin günü. Gün boyu birlikte oluyoruz ve boğazım hiç durmuyor. Sevdiğim insanlarla yemek yemeyi çok severim. Özellikle abur cuburu :) Evde su börekleri, pilavlar uçuşunca bende nasibimi aldım :)

Şu anda o son fotodaki formumu koruyorum. Hatta çok az yağlandığımı hissediyorum. Sorun da etmiyorum. Ömür boyu şişmandım 1-2 ay hafif yağlı olsam ne olur.

Senin fotolarını bekliyorum. Sen başarıcaksın eminim.

residente_calle ve emregunes bunu beğendi.
  7. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Tamam o zman, ant öncesi kompleks karboyu biraz fazla tutarak, ant sonrası üzüm suyu icmiyorum artık.

Casein için 2lbslik olanına bakayım bi.

Dün tartıldım 70.9 çıktım yine, yani geçen hafta hiç yağ yakamamışım. (ben de kahvaltı ve tuvaletten sonra tartılırım hep) Ama senin gibi 2 hafta çıkmasaydım tartıya bu hafta hiç kilo veremediğimi fark edemeyecektim?

Fotoları diyet bittikten sonra koycaktım ama şimdi attım 2 tane telefondan çekebildiğim ölcüde, makine gelince daha cok poz koyarım.

8. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Durum gayet iyi. Kaslı bir vücudun yok ama yağsız vir vücudun olmuş gibi. Beklediğimden daha iyi haldesin.

Kiloyu ise kafana takma 70,9 kiloda kalmak yağ yakamadığın anlamına gelmez. Ben bir ara hacim diyeti diye kendime 2500 kalorilik bir diyet yapmıştım.

2 ay çalıştıktan sonra tartıya çıktığımda yine aynı kilodaydım lakin 2 ay arasında görüntü olarak muazzam fark vardı. Msnde despoya da danışmıştım o da yağ yakarken kas kütleni arttırmış olabilirsin veya sıkılaştığın için çok daha iyi görünüyor olabilirsin demişti.

Aynı şeyleri sana söylemek isterim. Her zaman söylediğim gibi.

İnsanın tartısı aynadır..

Aynen devam et Ramazandan sonra 30 eylül gibi hacime başla.

Şu anda üzerinde çalıştığım bir hacim diyeti var. Günlük hangi yağdan ne kadar alacağım, mineraller, vitaminler, lif miktarları, öğün başı optimum karb,yağ ve prıotein oranlarını hesapladığım bir diyet.

30 eylülde seninle birlikte bomba gibi bir hacim diyetine gireriz bomba gibi vücudumuz olur ;)

Bu arada daha önce hacim çalışması ve diyeti yaptın mı? Yaptıysan kaç ay yaptın?

9. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Sanki fotograflarda oldugumdan daha az yaglı cıkmışım jimraynor anlamadım :D Goguste sorun var bende, sanırım jinekomasti ama önce bi yağları %10-11'e indirmek lazım tam karar vermek için.

Aynen ben de kendi kendime 20 eylül diye düşünmüştüm hacim için.
    Çok iyi olur, Çok da güzel olur :D
    Daha önce hacim calısması - diyeti falan yapmadım şekilde görüldüğü üzere , bilinçsiz şekilde salona gidip geliyodum.

10. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Evet yapmadığın belli aslında fotolara bakıp söyleyecektim ama birkaç ay yaptıysan moralini bozarım diye söylemedim. 20 eylüle kadar bu şekilde devam et. Belirttiğim gibi haftanın 1 günü kompleks karbonhidrat yüklemesi yap. O gün bir büyük kas çalışmaya dikkat et. Hatta bacak olmasına dikkat et.

Bir de yağ yakımıyla ilgili bir body antrenmanı önereceğim. Kalp için en iyi body egzersizi omuz ve bacakmış. Muscle and fitness ağustos ayında yazıyordu. Bacak kalbi cidden hoplatıyor :)

1.5 ay daha dişini sık ardından güzel bir vücut yaparsın.

11. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Tamamdır :) Zaten eskiden büyük bir hatayla omuz - bacak calısmasına gereken önemi vermiyordum, şimdi hakkını vere vere yapıyorum ve farkını gördüm diyebilirim (ant 'dan sonraki günlerdeki gerginlik ve agrı - acı bakımından)

Dünkü beslenme:
    Sabah
    4+1li omlet.

Ögle
    2 dilim pizza + 80 gr'Lık light ton

Ara ögün:
    3-4 kayısı

Akşam:
    150gr hindi gögüs haslanmış ve tuzsuz + 4 kaşık kepekli makarna + 100 gr light yogurt

Yatmadan önce
    300 ml yagsız süt.

Kardio olarak 1.5 - 2 saat havuzda amatör olarak su topu oynadık heralde saglam bir kardio olmuştur.

12. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Dün triceps + sırt çalıştım, karın egzersizleriyle devam ettim, ondan sonra 45 dakikalık hafif tempo kardio yaptım.

Sabah
    whey + 4+1li omlet + elma sirkesi + 1 kase yulaf

Ögle
    80 grlık light ton

Ant öncesi
    twinlab amino

Ant sonrası
    whey + 1 saat sonra 80 gr light ton (Üzüm suyu yok :))

Akşam
    150gr hindi gögüs yagsız ve tuzsuz + 4 yemek kaşıgı barbunya + 150 gr light yogurt

Yatmadan önce
    300 ml yagsız süt.

13. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Dün omuz + bacak çalıştım. Jimraynor'un dediği gibi bacak ant. 'nın olduğu gün karboya yüklenecektim ama esmer pirinç bulamadım, ben de sabah yaklaşık 100-120 gr yulaf tükettim, ant sonraki ögünde de yagsız tuzsuz kepekli makarna yedim.

Beslenme.
    Sabah
    whey + 4+1li omlet + elma sirkesi + 1 kase yulaf

Ögle (ant dan 1.5 saat öncesi)
    50 gr tavuk gögüs yagsız tuzsuz.

Ant öncesi
    twinlab amino

Ant sonrası
    whey

Akşam (ant dan 1.5 saat sonrası)
    150 gr tavuk gögüs yagsız tuzsuz + 1 tabak kepekli makarna yagsız tuzsuz

Yatmadan önce
    300 ml yagsız süt.

Ant.'dan sonra üzüm suyunu içmediğimdendi sanırım, 4-5 dakika halsizlik yaşadım kan şekerim düşmüş olmalı. Hatta bacak antrenmanının son hareketinin son setinde kendini biraz belli etti. Whey'i aldıktan sonra düzeldim.

14. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Cumartesi gögüs + biceps çalıştım, ardından karın egzersizleri ve 25 dakika düşük yogunluklu kardio yaptım. Dün fark ettim ki artık bicepslerde antrenmandan sonraki gün/günler agrı, acı oluşmuyor, artık biceps antrenmanını agırlıgı biraz azaltıp setleri artırarak çözmeye calışacagım.

Cumartesi beslenme:
    Sabah:
    whey + 4+1 omlet + 1 kase yulaf + elma sirkesi.

Ant öncesi:
    3 kaşık likit amino

Ant sonrası:
    whey + 3 kaşık likit amino + 1 saat sonra 2x 80 gr light ton.

Aksama dogru:
    4 yemek kaşıgı patates kavurması.

Akşam:
    150 gr yagsız tuzsuz tavuk gögüs + yarım dilim kepekli ekmek.

----
    Pazar beslenme:

Sabah:
    whey + 4+1 omlet + elma sirkesi.

Öglen:
    120 gr yagsız tuzsuz tavuk gögüs + 4 yemek kaşıgı yagsız tuzsuz kepekli makarna

Akşama dogru:
    2 salatalık.

Akşam:
    4 köfte + yarım dilim kepekli ekmek.

Kardio olarak canım koşmak istemediğinden, 9 katlı apartmanımızda 10 kere in çık şekliyle, 90 kat çıktım, 90 kat indim, yaklaşık 60 dakika sürdü ve gerçekten çok yorucuydu, eve gelince 15 dakika da ip atlayarak bitirdim.

-------
    Bugun triceps + sırt günüm, artık diyet performansım düştü aslında verdiğim agırlık %51 body %49 diyet şeklini aldı. Tabiiki yediklerime dikkat ediyorum görüldüğü üzere, kardioları aksatmamaya çalışıyorum ama ant. lara daha cok önem vermeye başladım.

Bugunlerde yağ yakıcı supplement almak istiyorum ama ne yapsam karar veremedim, 7-keto almayı düşünüyorum aslında bilmiyorum kullanan var mı? O olmazsa l-carnitine ya da yine animal cuts başlayacagım sanırım agustos sonuna dogru.

Son olarak, sabahları belimi ölçtüğümde 94cm çıkıyor, bu ölçü akşama dogru 95.5 cm'ye dayanıyor :D
    Bunun neyle ilgisi olabilir, şişkinlik vs? Yoksa akşama kadar yenen ögünlerle midenin büyümesi falan mı?

Son düzenleme: 9 Ağustos 2010
  15. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Dün triceps + sırt çalıştım, iyi bir antrenmandı, twinlab amino kendini göstermeye başladı, her zaman kaldırdıklarımdan biraz daha agır calıstım. Ardından koşu bandında 25 dakika düşük tempo kardio yaptım.

Sabah:
    whey + 4+1 omlet + 1 kase yulaf + elma sirkesi.

Ant öncesi:
    3 kaşık likit amino

Ant sonrası:
    whey + 3 kaşık likit amino + 1.5 saat sonra 80 grlık light ton.

Akşam: (antrenmandan 3.5 saat sonrası)
    150 gr yagsız tuzsuz tavuk gögüs + yarım dilim kepekli ekmek + 200 gr normal yogurt.

Yatmadan önce:
    300 ml light süt.

16. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Yazmayalı tam 1 ay olmuş ama kimse diyeti bırakıp kaçtığımı düşünmesin :)

15 agustosta tatile çıktım 2 eylülde döndüm, bu arada diyete tam devam edemedim doğal olarak. tek kardiom günlük 1 - 1.5 saat yaptıgım yüzmek oldu bu süreçte. 2 eylül itibariyle diyeti esnek tutmaya başladım, aslında şu anda diyet yapmıyorum (beyaz ekmek, yaglı tuzlu yiyecekler, ama tabiiki abartmadan!) tek bırakmadıgım şey ise kardio! haftanın 3 günü orman koşularına tekrar başladım, 80-90 dakika koşuyorum.

Ölçülere gelince sabah bel ölçümü 91.5 - 92 cm civarında çıkıyor, hedefim 88 cm falandı takip edenler bilir. Ama artık 2-3 cmnin önemli olmadıgını ögrenmiş bulunuyorum. Ben öncelikle bu diyetle beraber kilo vermenin çok zor bir şey olmadıgını, benim de istedigimde bunu gayet başardıgımı birebir yaşadım ki aslolan budur artık bence. Yani, fazlalıklarım oldugunu düşündüğüm her an diyete girip başarılı olacagımdan eminim ki bu bence çok önemli.

Fazlalıklarım yok mu, var, belde dediğim gibi 5-6 cmlik yag ile bacaklarda, daha doğrusu baldırlarda pek sevdiğim bir görüntü yok. Ama artık diyete harfiyen uyamayacagım zamana geldim, 3 ay beni yordu açıkçası. Jimraynor'un daha önceden teklif ettiği bulk dönemine eylül 20 gibi başlamayı düşünüyorum, artık hacim istiyorum çünkü bende asıl eksik olan şey kas kütlesi.

Fotoğrafları yükleyecegim, başlangıç ve son halimi paylaşacagım ama keşke 15-20 günde bir yeni fotograflar çekseydim çünkü başlangıç haline dair çok foto yok elimde. Ama gerçek olan şey bel ölçüsünün 101 cm olduğu günler haziran ayının başındaki günler, yani diyete başladıgım günlerdi, buna göre bence iyi yol kat ettim..

Supplement olarak 1 paket animal cuts kullanmıştım onun haricinde yağ yakıcı olarak başka bir supplement kullanmadım. 7 keto falan düşünüyordum ama harekete geçmedim. sabahları içtiğim elma sirkesini ise aksatmadım, hala devam ediyorum.

Body antrenmanlarına ise tatil sebebiyle 14 agustostan beri ara vermiştim, 4 eylülde tekrar başladım. Son kaldırdıgım agırlıkları kaldırabiliyorum, vücut alıştıktan sora artırıma gidecegim. Zaten eylül 20 gibi bulk dönemi başlayacak sanırım benim için.

Şimdilik bu kadar, aklıma geldikçe tekrar yazacagım.

Bu süreçte bana yorumlarıyla,eleştirileriyle, mesajlarıyla destek olan herkese teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş