Yağ yakma döneminde protein alımı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve lug@no tarafından 27 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. lug@no

lug@no Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Bu sıralar yoğun olarak koşu yapıyorum,4-5 kg kadar yağ yakmam gerekiyor.
    Bu sırada ağırlık çalışmalarımı da yapıp protein tozu almam uygun mudur ?
    Yani aldığım proteini de yakar mıyım bu süreçte ?
    O kadar para verdiğim protein tozunu heba etmemek için soruyorum bu soruyu.Yardımcı olursanız sevinirim.

2. mankiller21

mankiller21 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    yağ yakmaya çalışırken diye protein tozu alıyorsunki? Koşu dan sonra proteinli yemekler yemen daha iyi olacaktır

3. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Hayir arkadaş ağirlik çalışması yaptıktan sonra protein tozunu içip cardio yapabilirmiyim demiş eve gidindece yemeğinide yer sanırım.

ki ağirlik ant. sonra proteinimi içip bende cardio yapiyorum.

4. lug@no

lug@no Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci

ben 3 gün ağırlık çalışıp,4 gün de koşu yapsam,ağırlık çalıştığım günlerde protein tozunu gereği kadar kullanıp koşu yaptığım günlerde beslenmemi minimum tutsam nasıl olur ? bir gün önce aldığım proteini bir gün sonra zayıf beslenme ve koşu ile yakar mıyım ?

eğer yakarsam önce kilo veririm,bu süreçte ağırlık da çalışmam,sadece koşarım,istediğim yağ oranını yakalayınca da koşuyu bırakıp ağırlık çalışırım.

5. enantioselectivity

enantioselectivity Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Akademisyen, teknokrat
    Yer:
    Istanbul
    yağ yakarken protein takviyesi almak çok mantıklı. önemli olan nitrojen dengesini bozmamak. protein ihtiyacın kg başına 1.2-2 gr olsun diyelim. 3000 kaloride 150 gr proteini 30/35/35 te alabiliyorken mesela, 1800 cal a düşürünce, 40/40/20 de bile 150 yi tutturamayabilirsin. 2000 e inince gerekli proteini almak için beslenmendeki protein oranını daha da fazla alman , ve öğünü belki de protein tozu ile geçiştirmen gerekiyor. bu yüzden protein tozu gibi takviyeler çok mantıklı.

lug@no bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş