Yağ yakma - Boy uzaması - Koşu bandı

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve francis tarafından 2 Mart 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. francis

francis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 15 yaşındayım ve boyum yaşıtlarıma göre kısa kalıyor. Biraz kiloluyum, boyumu uzatmak için ilk başta kilo vermek istiyorum. Bunuda koşu bandı ile yapmak istiyorum. Ancak araştırmalarıma göre koşu bantları eklemlere baskı yapıyormuş. Eklemlere baskı boy uzamasını engellermi? Yeni sistem koşu bantlarında reflex sistem diye birşey var, eklemlere baskı yapmıyor deniliyor. Eğer eklemlere baskı boyu kısaltıyorsa bu sistemli bantlardan almam bir işe yararmı?

Ayrıca boyumu uzatmak için tavsiyelerinizi bekliyorum...:eek:

2. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    benım boyumda 17 yasıma kadar cok kısaydı ustelık cokda kıloluydum.sürekli basketbol oynuyodum bır anda uzamıstı.koşu bandının boy uzamasıyla alakası olduğunu sanmıyorum.

francis bunu beğendi.
  3. francis

francis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar hadi yorumlarınızı bekliyorum!!!

4. helof

helof Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    -dayak hocası
    Yer:
    çocuk dayak kurumu
    koşu bandında koşmaktan başka yaptığın bir şey yok ki eğer eklemlere baskı yapıyorsa o zaman her koşan kişinin boyu kısa kalır ki bu da mümkün değil... ayrıca benimde boyum kısa bol bol basket oyna eminim iişe yarıycaktır...

francis bunu beğendi.
  5. francis

francis Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Saol.. benım sormak ıstediğim öncelikli olarak şu. Her yerde eklemlere baskı yapılınca boy kısa kalıyor deniliyor. Koşu bandının kataloğundada yeni cıkan reflex system eklemlere baskı yapmaz diyor. İşte bu kafamı karıştırdı.

6. cglrbkts

cglrbkts Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    öncelikle herkese merhaba kpşu bandının boyu kısaltması gibi bir olay olmaz ha beton üzerinde kendin koşmuşsun hada koşu bandında
    koşu bandı eklemlerini baskı yapıyorsa bildigimizi betondada koşunca aynısını yapacaktır..
    bide bu basketball la ilgili bir şey söylemek istiyorum üniversite öğrencisiyim. bir hocamız bize bire konu anlatırken böyle bir konu açıldı basket boy uzatır diye .. adamın cevabı şu olmuştu..

"Basket boy uzatmaz. uzun boylular basket oynar.." buda ayrı bi tez ayrı bir görüş tabi :D

7. HipersoniX

HipersoniX Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Çok doğru.Boy uzaması genetiktir ve beslenmeye bağlıdır.Senin genlerde yoksa istersen sabah akşam oyna,fayda vermez.Beslenme olarak ta günlük ihtiyacın kadar kalsiyum alman şart bu yaşlarda...

Koşu bandı boyun uzamasını engellemez.Ha korkuyorsan,Boş bi arsada koş veya koşabileceğin bir yerde..

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    francis ve saydam bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş