Yağ yakma amaclı setler nasıl olmalı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve smtclk tarafından 6 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. smtclk

smtclk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    kocaeli
    sorum gayet basit amacım %17 olan yağı makul seviyelere düşürmek ve vucudu toplamak bu yüzden 1.cardio 1.gün VG yapıyorum
    şuanki programımda her böle 4*12-12-10-10 şeklinde hocamın okadar tecrübeli olduğunu düşünmüyorum size sorayım dedim ve bana her sette ağırlığı yükseltmemi söyledi yani bir nevi pramit set.
    teşekkürler.

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    841
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Definisyon dönemi için çok tekrar , az ağırlıktır. 12+ tekrar yapman iyi olur.Her bölge 4 hareket girme biceps 3 girsende olur , sporda yeniysen hoca kas kazanımına göre bir program yazmışdır büyük ihtimal çünkü ilk 1.2.aylardan sonra kas kazanımı amaçlanır direk sporculara.

Balboa7 bunu beğendi.
  3. smtclk

smtclk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    kocaeli
    Teşekkurler cevabın icin. sporda yeniyim evet.yeni bir hoca geldi onunla goruşup yeni bir program isticem eger icime sinmezse bu sitedeki endo programı var onu kullanmayı dusunuom nasıldır sizce.bu sporda 2.ayım bu arada agırlıkları her sette yukseltmeye gerek yok herhalde

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    841
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Normalde hacim hedefi olsa yani kas kütlesi ağırlık artırman gereklide.Sen büyük ihtimal yaz geldi , fit görünüm yağ yakma istiyorsun.

smtclk bunu beğendi.
  5. smtclk

smtclk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    kocaeli
    122 kilodan 97 kiloya geldim ilk dönemdeki bilgisizlikle malesef kas kaybım oldu şuan protein ağırlıklı bir diyet yapıyorum.vucut yağını düşürmeden yani zayıflamadan birşey yapmak istemiyorum şuan icin öncelikli amacım zayıflamak ve kasları korumak(şekillendirmek).

bakın programım bu ama değiştirmeyi düşünüyorum

Ekli Dosyalar:

• 11.jpg
      11.jpg
      Dosya Boyutu:
      105,4 KB
      Görüntüleme:
      34
    • 22.jpg
      22.jpg
      Dosya Boyutu:
      104 KB
      Görüntüleme:
      31
  6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    841
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Klasik ilk ay programı ilk ay uygulayın sonra değişir zaten.

7. smtclk

smtclk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    kocaeli
    2 ay olucak bu programla calısıyorum.

8. VolkanAlagoz

VolkanAlagoz Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İstanbul
    Yağ yakmanızı sağlıyan şey yaptığınız tekrarlar değildir diyet dönemındede bulk donemındede tekrar sayısı aynı olmalıdır diyet donemınde ağırlıklar biraz düşer doğru bunun sebebi karbonhidrat kesimi sonucu oluşan güçsüzlük durumudur ilk soruya gelicek olursak yoğun antreman programları tercih edebilirsin set aralarını kısa tutabilirsin ve kesinlikle diyetine sarılmalısın seni sen yapıcak olan şey diyettir

mmayg bunu beğendi.
  9. smtclk

smtclk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    kocaeli
    Evet en saglam konu diyet ve bende diyetime önem veriyorum.

10. Axe

Axe Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Hocanın verdiği tekrarlar gayet iyi bence süperset de deneyebilirsin yağ yakımında o da etkilidir.

11. smtclk

smtclk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    kocaeli
    Peki programa ne diosunuz devam edeyim mi istedigim vucudu yakalayana kadar.yoksa deiştireyim mi? 2 aydır bu programlayım

12. furkan1354

furkan1354 Üye

Beğenileri:
    178
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    Kas kazanımı falan yazmış diğer arkadaşlar fakat Amacın Yağ yakımı ise Cardio ya buradan buyur : Sabah Koşusu ve Maksimum yağ yakımı ! | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Ağırlık çalışmalarınıda Süper set olarak yapmalısın Yine forumda süper set hakkında detaylı bilgi var ama özet geçecek olursak Hareketler sırasında Hiç dinlenmeden öbürüne geçmektir örneğin squad ardından dinlenmeden arnold press vb. Genelde tecrübeli sporcular için uygundur fakat Antrenör eşliğinde bir sorun çıkacağını sanmıyorum Süper Set i bilinçsizce yapman ve kendini aşırı zorlamanda Kalp büyümesi riskini doğurabilir bu yüzden deneyimli sporcular içindir
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Mayıs 2014 ---
    Diyet i de kesinlikle bilinçsizcce yapmaman gerekiyor Sporda diyet denilen şey Birşey yememek yada az yemek değildir Doğru şeyden doğru miktar da yemektir Sonuçta amaç kilo vermek değil yağ yakmak Basitçe bakıcak olursak Kola çikolata gibi ürünlerin tüketimini 0 yapıcaksın Pilav ve ekmek vb. karbonhidratların tüketimini azaltacaksın Çay kahve vb. şekeri kaldıracaksın yemeklerde tuzu azaltacaksın Tatlı yı bir süre için tamamen kaldıracaksın pasta,puding,dondurma,baklava vb yerine tatlı ihtiyacın için 2-3 kuru kayısı yada 2-3 kuru incir yiyeceksin Yağ yakımına yardımcı besin olarak yoğurtu tercih edebilirsin aksi şekilde Herşeyi Az yiyerek veyahut aç gezerek yaptığın diyet bir işe yaramayacak spor ile birlikte kas yakımıda yapıcaktır unutma amacımız kilo vermek değil yağ yakmak :D

Son düzenleme: 8 Mayıs 2014
    HessH bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş