Yağ yakma + Şekillendirme için beslenme önerisi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve sulidin tarafından 30 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. sulidin

sulidin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar foruma yeni üye oldum . Üye olmadan öncede bi çok konuda yardım almıştım . Karın bölgemde yağ var ve uzun bi aradan sonra tekrar antreman yapmaya başladım beslenmeme dikkat etmeye çalışıorum. Antremanda performans sıkıntısı çektiğim için karbonhidrat tüketmem gerektiğini öğrendim ancak karbonhidratın fazla tüketilmesi yağlanmayada sebeb oluyormuş saınırım . Boyum 1.88 kilom 89 . düşündüğüm program şu şekilde forumda bi arkadaşın programından derledim sizce istediğim açısından uygunmu.

09.30 4 tam yumurta,100gr yulaf,50gr lor,100ml meyve suyu
    12.00 150gr makarna, 200gr tavuk göğsü
    13.50 Yeşil Elma - Muz
    14.00 idman
    14.45-15.00 200ml üzüm suyu,2 ölçek optimum whey
    15.30 150gr makarna ,200gr tavuk göğsü
    18.00 100gr makarna ,1 meyve
    21.00 100gr lor 100ml meyve suyu
    23.00 1 ölçek optimum whey
    24.00 -1.00 yatış.

Protein tozunu yarım yağlı süt ile alıyorum bu durumda programdaki tek yağlı ürün o olucak. Ancak onuda almamı sölerseniz yağsız süt yada su ile tüketebilirim.Birde yatmadan önce alınan whey proteinin pek faydalı olmadığını söyleyenler var sizce doğrusu nedir. Tekrar sölemek gerekirse şu an forma girme sürecindeyim . Çok fazla hacim istemiyorum yağ yakıp şekillendirme yeterli. Yardımlarınız için teşekkürler.

2. Profane

Profane Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Almanya
    Öncelikle gayretlerinizde başarılar diliyorum. Beslenme benim işim değil ama bildiğim bi kaç gerçek var. Sabahı suyla başlatmanı ve ilk yulafı yemeni öneririm. Öğle yemeğinde yeşillik hiç yok en azından biraz maydanoz su atmak için iyi gelir. Antreman sonrası protein tozu 2 ölçeğe gerek var mı sence ? Ve 200 ml üzüm suyu kilo verme, yağ yakma için bence fazla çünkü güzel bir karbonhidrat kaynağı. Bu arada antreman sonrası protein tozunu mutlaka suyla içmelisin çünkü asıl amaç zaten proteini bir an önce bünyeye kazandırmak. Süt bu işi hayli yavaşlatacaktır. Akşam 18'deki akşam yemeğin ise eğer karbonhidrat değilde protein alman lazım. Basit kural akşama yaklaştıkça karbonhidratı azaltın.Makarnayı fazla tüketiyorsun. Gece yatmadan öncede kazein almanı öneririm . Geç yatıyorsun ayrıca. Başarılar

3. Ahmetciris

Ahmetciris Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba;
    Beslenme konusunda yardımınıza ihtiyacım var.
    spora 3,5 ay önce başladım 78 kg'idim şuanda 68 kg'yim ve program kas güçlendirmeye yönelik değişti.
    Ben İşim geregi sabah erken saatte gidiyorum.
    antremanda sonra kahvaltı olarak 4 ad. yumurta 3 beyaz 1 tam,yağsız beyaz peynir,yarım yağlı süt ve 2 dilim tam buğday ekmegi.
    öğlen ise bakliyat türü (mercimek çorba,kuru f.,nohut gibi) yiyecekler tüketiyorum
    ara ögün olarak fındık ve tuzsuz badem
    akşam ise tavuk gögsü,balık gibi et ürünleri tüketiyorum.
    Beslenme şeklim ne kadar doğru veya ne yapmalıyım.

4. Ives

Ives Yeni Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    4 tam yumurta mı !
    Zor yağ eritirsin 4 tam yumurta ile

5. silverstar

silverstar Üye

Beğenileri:
    12