Yağ Yakmı ( Ne Yapmalıyım )

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve 21qRam tarafından 1 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. 21qRam

21qRam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Evet arkadaşlar bir sorunumu sizlerle paylasacagım anlayanlar vardır eminim Türkiyenin en kapsamlı body sitesinde :)

7. sınıfta başladıgım bir online oyun öncelikle derslerimi sonrada sosyal hayatımı sonrada sağlığımı alt üst etti.

Benim göğüs yağlarım & göbeğim başıma bela oldu ilk başlarda internetten araştırdım bölgesel yağ yakımı olmuyormuş diye duydum.

Şuan ayağım kırık yürüyüş , koşu vb. yapamıyorum evde belirli hareketler :

Mekik , Dumbell gibi şınav 1 tane bile çıkamıyorum vücut ağırlığı + kolların zayıflıgından.
    Doktorumla görüştüm ortalama 1 Mart'a kadar ayağın spor salonuna gidecek kadar iyileşir dediler zaten 2 ay oldu 1000 kişide 1 kırılan biryer kırılmıs herneyse asıl konumuza gelelim.

Şimdilik hedefim suana kadar yazları göbeğimden & göğüslerimden dolayı utandıgım içni hayatım boyunca 3 kez anca girmişimdir denize ama kafaya koydum bu temmuza kadar 10 KG civarı vermem lazım.

Planım Şu 1 Martta Spor Salonuna Yazılacagım düzenli 1 beslenmeyle 1 Hazıran'a kadar spor salonu 1 hazirandada ortalama göğüs yağım & göbeğimde gözle görülür değişme olur sonrada 1 ay yüzme.Sonra eğer eritebilirsem tatile çıkıcam gelince devam edice m spora.

Araştırdım internetten biraz bilgim var zayıfladıgımda göbeğim sarkmasın diye şimdilik günde 45 Mekik Çekiyorum ;
    Sabah Kalkar Kalmaz 15 Mekik + 25 Dumbell

Akşam 9 Gibi 15 Mekik + 25 Dumbell

Gece Yatarken 15 Mekik + 25 Dumbell

Suan Böyle yapıyorum günde 1,5 Yediğim ekmek oranında Yarıma indirdim ve ara öğünlerde yemek , cips yerine mandalina , elma yiyorum.

Size sorum şu 1 Mart'a kadar spor salonuna yazılana kadar evde nasıl çalismaliyim.

Boy : 1.63
    Kilo : 73

Dumbelller 3 KG Lik & Evde Pufun Üstüne Yatıp Bu Şekil Yapıyorum :

Not : 1 Tane Bile Şınav Çekemiyorum.

Her Türlü Yoruma Açiğim Şimdiden Teşekkürler.
    İyi Forumlar..:)

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Öncelikle dostum geçmiş olsun , dediğin sorunu bende yaşamıştım asosyel bir hayat bazında online oyuna kapanma oldu , şimdi sorunlarını hala yaşıyorum ama kilomu bayağı verdim ve düzelme çok yüksek seviyede , bu yaz istediğim vücuda p90x programıyla kavuşucam..senin ayağın düzelince tavsiyem p90x programını uygulaman çünkü bir yağ yakma programıdır vücudunda 6 baklavayı çıkarmak için ve yağlarını vermen için gerçekten iyi bir program bu arada 1 şınav çekememen önemli olan değil çekersin , bende bu yaz 1 barfiks çekemiyordum şimdi 12 barfiks çekiyorum en az..bunları yaparsın yanlız kendine güzel bir beslenme programı ayarlave cardio yapmaya yüklen her boş gününde cardio yap! p90x'in cardiosunu evde çok rahat yapabilirsin...Sana iyi şanslar bu konuda dediğim gibi youtubedan p90x yapanların videoları var ilk halleri ve son halleri görebilirsin..bu arada dumbell ile 12 tekrardan fazla aynı hareketi yapma 12x4 yap o hareketi yani 12 kez tekrarla sonra bekle 1 dk birdaha tekrarla böyle 4 set yapıcaksın..

Son düzenleme: 1 Ocak 2012
    21qRam bunu beğendi.
  3. 21qRam

21qRam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    çok çok teşekkür ederim dediğiniz p90x'i araştırıcam en kısa zamanda.

4. Duke Nukem

Duke Nukem Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yüzme
    Bence kilo vermeye yönelik Shaun T Insanity tarzı bir program daha uygun olacaktır evde uygulamak için. Bir şınav bile çıkaramayan biri fit test te 30 şınav isteyen bir programı çıkaramaz.

Benim önerim düzgün bir beslenme programı eşliğinde;

Shaun T Insanity(10-12 kg verdirir)
    Asylum(Fitleştirir)
    P90X(Kas gelişimi ve altyapı sağlar)
    P90X2(Dengeyi oturtur)
    P90X 1 on 1(salona hazırlar) programlarını uygulamanız. Hepsi bir buçuk sene filan sürer. Sonra da hacim isterseniz salona yazılırsınız.

21qRam bunu beğendi.
  5. 21qRam

21qRam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Yalnız ben hiçbir ayak hareketini yapamam suan kırık oldugu için tamam hafif hafif basma dönemindeym fakat zorluyamam ?

6. antisteroid

antisteroid Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba bende senın gıbıydım knıght onlıne oynradım:) hayatım yok gıbı bırseydı gece oynardım gunduz uyurdum 105kge kadar cıktım salona yazıldım haftada 3 gun kıckbox antrenmanı yaptım şuan 67ım

21qRam bunu beğendi.
  7. 21qRam

21qRam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18

abicim 1 marttta bende yazılıcam spor salonunada 1 mart'a kadar evde neler yapabilirim temmuz'a kadar göbek & göğüs yağlarından kurtulmam lazım.

8. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    oncelıkle gecmıs olsun...malesef ayagından dolayı kardıyo egzersızı yapman ımkansız..ama yasın kucuk oldugu ıcın cok cabuk kılo verırsın benım tavsıyem yag tuz.seker.bıde ekmek tarzı seylerı kısman bu sekılde bıle kılo verırsın..aygın ıylesınce salon hocan sana progran verıcektır

21qRam bunu beğendi.
  9. 21qRam

21qRam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    günde ortalama 1,5 Ekmek yerdim onu yarıma indirdim o yarımıda sadece kahvaltıda tüketiyorum.
    cips , kola vb. tamamen çıkardım zayıflama dönemi içiersinde.
    Suanlık hafta 1 çikolata felan yiyorum.

Tuz & şekeride nasıl kısabilirim tuzsuz birşey yiyemiyorum.

10. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    seker cabuk yanan kolorıdır doloayııyla saman alevı gıbı bırden enerjı verır belkı tok tutar ama kan skerınde anı ınıs cıkıslar yapıp ınsulın salgıların senın cabuk kılo almanı saglar tuzda vucutta su toplamada bıre bırdır..kısacası fedakarlık yoksa basarıda yok

21qRam bunu beğendi.
  11. 21qRam

21qRam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    hangi besinlerden azaltmalıyım bunları ?

12. murderali

murderali Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle yemeğin tadına bile bakmadan tuz atma :) . Bu arada bende seninle aynı durumdaydım . Metin2 yüzünden hemen hemen aynı herşeyimiz . Abur-cubur kola ekmek tuz ve şekeri kes . İstemeden kilo verirsin . 18 kilo verdim ben . Salona gitmeden evde sadece kendim .

21qRam bunu beğendi.
  13. 21qRam

21qRam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Benimde hayatımı metin2 bitirdi zaten şimdi hiç girmiyorum bile :)

öneriniz için teşekkürler.

sabah kahvaltıda biraz ekmeğe müsade yokmu :D

14. oTanTiK

oTanTiK Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bende aynı sorunu yaşadım 10 yaşında kickboksa başladım 11 yaşında felan sıkıldım bıraktım 11 yaşından sonra oyunlara merak saldım abur cubur derken 14 yaşlarımda 180 boyla 102 kilo oldum belim 117 cm geliyordu sonra yavaş yavaş kestim yemeği cok değil az kestim sonra yeniden hevelendim ve kickboksa başladım suan belim 96 cm kilo 95 boy 191 az daha gayret etmeye calısıyorum sende etmelisin ben cok uğrasmadım ama sende inatcılık var basarırsın dostum :D

21qRam bunu beğendi.
  15. 21qRam

21qRam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    kardeşim ayağım iyileşsin okuldanda çaktık zaten yazılıcam spor salonuna 2000 kalorilik eskiden kalma protein ağırlıklı listemde var onuda devreye sokucam :)

16. oTanTiK

oTanTiK Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bana sorarsan böyle diyete aslında pek gerek yok kendine bunu yemiyeceğim bunu yiyeceğim demelisin ben bunu hiç yapamadım ama şimdi yapmaya calışıcam örneği ben kendime şöyle bir şey yaptım.

ekmeği sadece kahvaltıda yiyecem cok olmamak şartıyla
    çikolata ve kola yok pasta yok hamur işi vb yok

aynı zamanda yoğurt peynir et vb şeyleri yiyecem gibi bunu yaparsan bir nevi rejime adım atmıs olursun ama ben hic bir zaman rejimi sevmedim sevmiyecem ben gercektede belli bir plana göre yaşamayı pek sevmem şu saatte şunu yicen bunu yicen felan ama sen yinede nasıl istersen yap ben böyle yapıcam 1 ay bakalım bir değişme olacak mı :D

Ayrıca sana tavsiyem ayağın iyileştiğinde hemen bir kickboks salonuna yazıl ve evdede ayağın kırık olsun olmasın mekik çek hele ayağın kırık olduğunda daha az hareket ediyorsun bu yüzden daha cok mekik cekmelisin günde 45 tane değil bir cekiste en az 45 tane cekmelisin yani anlatabiliyormuyum bilmem :D

17. 21qRam

21qRam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    KicxBox'a yazılamam nedenini söyliyeyim sanal alemde takılmaktan özgüvenimi kaybettim özgüvenin ö'sü yok bende o yüzden ilk olarak bir spor salonuna yazılmayı planlıyorum.

Planlı programlı yaşamayı bende hiç sevmedim sevmiyeceğim yalnız belli bir dönem bu diyeti uygulamalıyım diye düşünüyorum.
    Bide normalde günde 100 tane mekik çekiyordum birisiyle konustum ilk baslarda oyle çekersen kas sisteminde bozulmalar oluyormus o yüzden günde 45'e düşürdüm.

Sayfayı Paylaş