yağ yakarken size almadan kas yapmak

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve strider tarafından 7 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. strider

strider Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba.
    Yaklaşık 8 9 aydır fitness yapıyorum. Başladığımda kilom 84 yağ oranım 24tü. Başlarda yani 4 5 ayda haftada 4 gün fitness ile 4 kilo verdim, . Yaklaşık 1.2 kg kas yapmışım. Ancak 6 haftadır iki gün 1.5 saat yüzme, 2 3 gün koşu ve 2 gün fitnessa çevirdim ve 5 kg daha verdim. Bu süreçte karaciğerim yağlı olduğundan supplement kullanmadım.
    Şu an Yaş 37, boy 178, kilo 75, yağ oranı 16.
    Göbek çevrem en kalın yerden, yani deliğin iki parmak altından 95cm.
    Fitness ile kollarım göğsüm toparladı ama şu anki görüntüm sporu bırakıp yağlanmış adam görüntüsü. Kardio ve fitnessla düzeleceğini biliyorum.
    Beslenmemde sıkıntı yok. Sabah yumurta, öğlen tavuk balık vs gece de lor ile günlük proteini alıyorum.
    Amacım yağlardan kurtulurken kas koymak. Böylece hem metabolizmayı hızlandırmak hem de amaca hızlı ulaşmak. Ancak bunu yaparken irileşmek istemiyorum. Size yani ölçü olarak memnunum, sadece yağlarımdan kurtulmak istiyorum.
    Tahminim karaciğer düzelmiştir, supplementlere geçebilirim.

Yani amacım irileşmeden fit ve kaslı olmak. Popüler deyimle plaj vücudu. Her ne kadar kısa zamanda olmayacaksa da andırsın yeter.
    Başka bir deyişle şu an giydiğim 48 beden takımın içine daha fit ve kaslı girmek. Yoksa 52 bedene çıkmak değil.

Ancak Cevabını net olarak bulamadığım İki sorum var
    1: daha önce cla ve carnitin haricinde supplement kullanmadım. Onlara da başlayacağım. Bu arada yağ kaybındayken, Kaslar için whey, bcaa vs kullanmayı düşünüyorum. Bunlar irileştirir mi beni bu dönemde? Veya destekler mi? Kombinasyon ne olmalı?
    Veya önce yağlardan kurtulup öyle mi yüklenmeli?
    2: bu supplemeltnler, düşük kcal yüksek proteinlil beslenme, cardio ve ağırlık tarzıyla çok fazla size almadan, yani genişlemeden vücudu fitleştirebili miyim?
    Şimdiden teşekkürler.

Sayfayı Paylaş