Yağ yakarken alınan Whey protein ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve meri jeyn tarafından 10 Mayıs 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. meri jeyn

meri jeyn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler, mesela ağırlık çalışıp büyümek isterken aynı zamanda yağ yakmak istiyoruz. Protein ihtiyacını karşılamak için gün içinde ve akşam yatarken whey protein alsak vücutta gereksiz bi yağlanma olurmu? (özellikle akşam yatarken) Çünkü eğer kasların proteine ihtiyacı olan bi durum söz konusu ise yatarken bile olsa proteinlerin kas yapımında harcanacağı ve yağ oluşumunda herhangi bi etkisi olmayacağını düşünüyorum.

2. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Eğer vücudunu iyice yorduysan ki hissedersin,
    Yatarken alman çok iyi bir zamanlama çünkü vücudun uyku süresince aç kalacaktır..
    Uygularsan gayet yerinde bir iş yapmış olursun...

3. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    buyumek isteyip fazla yaglanmamak olabilir ama buyurken yag yakmak hgh haricinde mumkun degil die biliorum ben

4. Guest

Guest Guest

gece yatarken Whey protein almak kesinlikle yag yapmamaktadir. Fakat whey proteinin yaninda yag yada standart ayari gecmis karbonhidrat alinirsa o zaman gece yatarken yaga dönüsebilir.

Bugün arastirmacilar ve beslenme ile supplement uzmanlari gece yatarken sporcularin Whey Protein almasini tavsiye ediyor.
    Eskiden beri gece yatarken süt icme aliskanligini simdi daha iyi anlayabiliyoruz.

5. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    DaFFy'ye katılıyorum kas kütlesi yaparken yağ yakmak ayakta durupta oturmaya çalışmak gibi bişii ;) İkisinden birini yapabilirsin yada sonuçlar çok minimal olur. Ama büyürken az yağlanma olur.

6. troia

troia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben whey proteinini antremandan 1.5 saat önce
    ve antremandan hemen sonra alıyorum

7. l30n66

l30n66 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    yatmadan once kullandigin wheye dikkat etmekte fayda war nasil yani mi diceksin bi bsn nin syntha-6 sindaki icerigine bak bide muscle tech nitro tech deki ne demek istedigimi anlicaksin...Her arabanin motoru ayni olsada beygiri ayni olmaz 2 si farkli benzin harcarlar...

8. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    yatarken whey değil de casein proteini almakta daha çok fayda var,
    whey çabuk emilime sahip bi protein.siz uykunuzun daha başlarındayken emilmiş bile olabilir.
    o yüzden ya uykunuzu bölüp tekrar whey alacaksınız,ya da yatmadan hemen önce casein proteini alıp uykunuza bakacaksınız.
    tabi iş ince detaylara kaldıysa yine gece uykunuzu bölüp casein almak mümkün

gencebayorhan bunu beğendi.
  9. aartun

aartun Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    peki gece uyanip bi daha casein almaya kalkinca bolunen uykunun gh ye etkisi nedir biliyormusun sen ammun?

10. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    gh normal şartlar altında bir insanda saat 22:00 ile 02:00 arasında salgılanır,bazı makalelerde,kaynaklarda bu saatler 00:00 ile 02:00 arası olarak geçiyor.
    tabi bu saatler dışında da salgılanır ama göze alınmayacak kadar düşüktür bu oran.bu saatler gh nin maksimum salgılandığı saatlerdir.
    yani gece 03:00 gibi kalkıp protein tekrar alıp uykusuna devam eden bi insan gh salgılanması bakımından çok fazla etkilenmez sanırım.
    o yüzden eğer gh yi de çok fazla düşünen bi vg ci iesniz bu saatleri uyuyorken karşılamak en iyisi.
    ama akşam saat 10 da uyuyabilen var mı bilmiyorum :)

murinyo bunu beğendi.
  11. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    ben gece 3 ten once uyuyamıyorum ama cok uzun zamandır bu sekilde uyku saatlerine adapte olmus durumdayım gh hormonu salgılanmıyormu bendede ?

12. Düşünüyorum

Düşünüyorum Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba,

Belki supplementler forumuna uyan bir soru ama konu açılması gereken bir soru olarak belki yeterli olmayabilir... Hazır burada konu açılmışken merak ettiğim bir şeyi sormak istedim...:

Optimum Nutirition Whey Protein kutusunun üzerinde Skim-milk/non-fat milk yani ''yağsız süt'' ile alın diye yazıyor. Neden? daha doğrusu neden altını çizmiş?

Normal süt ile karıştırlınca yağ mı yapıyor? Normal süt ile almamızda bir sakınca mı var?

13. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    body kaynaklarının hemen hemen hiçbiri yağ içeren ürünleri açıkça tavsiye etmez..bundan kaynaklanıyor..whey alırken ekstra kalori alınmasını bi şekilde tavsiye etmek istemiyor..

ekstra yağ almak nekadar işinize gelir bilmem ama tercih kişisel..

Prozac bunu beğendi.
  14. veldek1

veldek1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar whey kullanırken cok kosmak sacmamı yani wheyin etkisini azaltırmı

15. /Bulut\

/Bulut\ Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir ve Muğla
    tabiki azaltmaz

16. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    PROTEİNLERDEN max fayda almak istiyorsan gece yatmadan 2 saat önce protein almalısın. aksi takdirde zararını göreceksin. vucudun max protein ihtiyacı saat 4-5 pm. ve 8-10 pm dir.

17. kezahakeza1

kezahakeza1 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bu her insanda aynı olmaz!Herkes am 6:00 da kalkmıyor ve pm 10:00a yatmıyor ki!
    Ayrıca herkesin antrenman yaptığı vakitler farklı.
    Kusura bakma ama şimdiye kadar duyduğum hep 'akşam yatmadan hemen önce az yağlı sütle için'şeklindeydi.Burdaki amaç vücudun gece boyunca protein ihtiyacını karşılayabilmek.Ama sen yatmadan 2 saat önce protein alırsan,kalkmadan önce 2 saat vücut aç kalır.
    Ama dediğiniz gibi ihtiyaçları olan dönemde alıp,tekrar yatmadan önce almak daha mantıklı olabilir.

18. Iron_Man

Iron_Man Üye

Beğenileri:
    262
    Ödül Puanları:
    0
    Whey protein markaları genelde içinde şeker ve karbonhidratta bulundurduğu için az da olsa yağlandırma ve su tutumu sağlayacaktır diyet için en ideal protein firmalar karbonhidrat oranı minimum seviyelerde ve şekersiz ürettiği ürünler ile birlikte soya proteini takviyeside tercih edilebilir

19. sharker739

sharker739 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar whey proteini antrenmandan hemen sonra alıyorum ve antrenmandan yarım saat önce de 1000 mg L-Carnitine alıyorum. Karın bölgemde az yağ var karın kaslarını geliştirmek için çalışma yapıyorum. Whey protein kasların ortaya çıkmasını engeller mi?

20. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    :D niye zararını görsün.Oradaki amaç,gece kasların protein ihtiyacını karşılamaktır.

Sayfayı Paylaş