Yağ yakıp kas kaybetmemek mümkün mü?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve HushMoney tarafından 28 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar kafam bayağı karışık yağ yakmak için kaloriyi gereken kaloriden az mı almalı çok mu almalı bir türlü cevabını bulamadım yağ yakarken aynı anda kas kaybetmemek mümkün müdür? Bilindik olarak şekeri hayatımızdan çıkarmamız gerek ki ben bu konuda iyiyim cips kola çikolatayla asla işim olmaz hiç sevmem ama örnek yediğim muzda bile şeker var shake yaparken (muz,süt,protein) karışımı yaparken bunda da şeker olmuyor mu? Örnek verelim benim maddi durumum çok iyi ama bi sabah yumurtam bitti ve yumurta yiyemedim lor peyniri zeytin ile beslenme tamamlanır mı? Tavuk yiyemedim evde yemek yok her gün ev yemekleri yapan bi lokantada pilav tavuk köfte cacık gibi şeyler yenilse fark eder mi? Belli miktarda herşeyde şeker var hangisini kısıcam? Ya da yağ yakmak için günlük almam gerekenin üstüne mi düşmem gerek altına mı tüm makaleleri inceledim ve emin olun hepsi kuru kalabalık ve uzun yazıdan ibaret kesin bir şey yok yardımcı olursanız sevinirim.

2. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    kalori'yi az aldıgın surece kilo vereceksin doğru buda senin biraz dengesiz beslenmene neden olacak kas kaybı yaşamakta senin elinde yağ yakmakta senin elinde bu sürec'de kasları yeterlii protein ile beslersen
    her hangi bi kas kaybı yaşamazsınız.
    vucu'dun şekere'de ihtiyacı var ama gidip bunu sen küp şeker yada baklava tatlı gibi şeylerden karşılamayacaksın muz üzüm suyu gayet dogal şekerlerdir yağ depolamaz.

HushMoney bunu beğendi.
  3. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Antremandan sonra redbull buna dahil mi?:)
    Ayrıca kilo verirsem kas kaybetmez miyim şuan kilo alımını durdurdum hocam 85te durmamı söyledi ama kaloriyi az mı alsam cok mu alsam bilemiyorum:)

4. onurkpz

onurkpz Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    İstanbul
    Yağ yakarken günlük gereken kalorinin 200 kalori civarını karbonhidratlardan azaltırsan yavaş yavaş ve sağlıklı bir şekilde yağ oranın düşer.kas miktarını korumak için proteini normalden biraz daha arttırarak maksimuma (maksimum Alman gereken miktarı deneyerek bulabilirsin)getirmelisin.ben haftada 4 gün low carb günü yapıyorum.diğer 3 gün karb ı biraz daha arttırıyorum kas kütlemi korusun diye.o günleri de büyümesini istediğim bölgelerin antrenmanlarına denk getiriyorum.bu şekilde yağ oranımı düşürdüm.

5. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Maddi durumum da olsa ne yiyeceğimi bilmiyorum kalori takibi yapiyorum ama evde her zaman her istediğim olmuyor ne yiyebilirim örnek verir misiniz?

Edit; Forumda beslenme hakkında en açıklayıcı cevabı vermişsiniz:)

6. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Fazla protein alımıda yağ olarak vücuda depolanacaktir bunu düşünerek hareket edelim

7. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    low crab diyeti de yüksek proteinli değil mi bu diyettede yağları yakıyoruz bu nasıl oluyor?

8. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Adı üstünde düşük karb. Protein alacaksın vücudun istediği kadar sen tutup vücut kilonun 3 katı alırsa olmaz yağ olarak depolar yada dışarı atar steroid kürüne girenler 4x de alabilir protein çünkü dışarı atmaz tamamen kas inşasi için kullanır.

HushMoney bunu beğendi.
  9. onurkpz

onurkpz Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    İstanbul
    Kesinlikle proteini alabildiği kadar değil gereken miktarda almalısın.kullanamadığın protein yağ olarak depolanacaktır.kimisi kilo başına 1,5 gr diyo kimisi 2gr.bu değer Yaptığın antrenmanın yoğunluğuna vücut yapına göre değişir.en iyisi bu değerleri referans Alıp aynadaki görüntünü kontrol ederek Vücudunun verdiği tepkiye göre Max proteini kendin bulman.tabi günde en az 3 lt su sebze meyveyi de unutmamak Lazım.
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Kasım 2014 ---
    Beslenme olayı işin en zahmetli kısmı.sabahtan Akşama pişirip yiyorsun ))
    Protein olarak yumurta,tavuk göğsü,hindi göğsü,kırmızı et,Balık,lor peyniri,süt,beyaz peynir
    Carb olarak yulaf ezmesi,esmer pirinç,esmer makarna,çavdar ekmeği
    Ve Sebze meyve kuru bakliyat Fıstık ezmesi,kuruyemiş,Zeytinyağı
    Bunlardan sabahtan Akşama doğru carb azaltarak ama proteine devam ederek beslenmek faydalı olacaktır.

Son düzenleme: 28 Kasım 2014
  10. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Cok zor mutlaka kas kaybi olucaktir..insan vucudu yasamak icin fedakarlik edecegi seyleri cok iyi biliyor..hangisi daha onemli kasmi yagmi? Takibi kastan vazgecicektir cunku yaglari enerji olarak saklar yasamak icin yag lazim olabilir ama kas olmasada olur..bu yuzden gobek bolgesindeki yaglari yakmak cok zordur....

onurkpz bunu beğendi.
  11. onurkpz

onurkpz Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    İstanbul
    Protein kas Gelişimi için gereklidir.carb ise vücudun yakıtıdır.proteini az alırsan kas kaybedersin,carb ı az alırsan vücut gereken günlük enerjinin Devamını öncelikle depolanmış enerji olan yağlardan alır.çok az carb alırsan da bu enerjiyi kaslardan almaya devam eder.ama her ikisinin de fazlası yağ olarak depolanır.deneme yanılma yaparak dengelemek Lazım.

HushMoney bunu beğendi.
  12. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Peki kas kaybedersek 80 kilo girdiğim bench presste gücüm düşer mi? Ya da diğer egzersizlerde gücüm düşer mi?
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Kasım 2014 ---
    Cevabı merak ettiğim tek şey kaloriyi az mı alayım çok mu alayım yağ yakmak için hangisini uygulamalıyım?

13. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    Yapılmaz değil ama arkadaşlarında dediği gibi tamamen denge işidir bu iş terazi gibi düşün . Bu dengeyi tutturmakta kolay değil . Ne kadar süredir çalıştığını bilmiyorum ama bence belli bir yere gelmeden belli bir kas kütlesi olmadan bu işe girişme .

HushMoney ve onurkpz bunu beğendi.
  14. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Ama vücudumda kilo verdikten sonraki sarkmakar var ve ben yaza kadar karın kaslarımın çıkmasını istiyorum:)

15. Savino89

Savino89 Üye

Beğenileri:
    212
    Ödül Puanları:
    53
    karın kası güzel iyi hoşta iyi bir omuz iyi bir kol olmayınca inan karın kası hiçbirşey değil helede bir tişört giydiğinde omuzlar tam oturunca o zevki değil six pack , eight pack gelse gene kurtaramaz :D
    ama tabi zevk meselesi senin tercihin

16. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Şaka mı yapıyosun omuzlarım o kadar geniş ki tişört köprü gibi oluyor ve kollarım 40cm bunun icin istiyorum zaten:)

17. onurkpz

onurkpz Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    İstanbul
    Bu iş sabır işi.istenen vücuda ulaşmak bazen yıllar alıyo.yaza siz pack çıkariyim derken sarkan kısımlar artmasın dikkat;)

HushMoney bunu beğendi.
  18. HushMoney

HushMoney Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    O zaman dikkatli olmamda fayda var yağ oranımı hızlı hızlı düşüremeyeceğime göre yavaş yavaş toparlamayla düşürürüm inşallah:) Ama yağ yakmak için kaloriden kıssam mı arttırsam mı bilemiyorum zaten şeker türü hiç bir şey yok börek cips gibi yemem asla kola vs. Ama döner kebap bunlar sorun olur mu? :)

19. berkanbuskut

berkanbuskut Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Antalya
    Kaloriden azaltmak gerekir yag yakimi icin , doner ve kebap da supheli gidalar risk alip yiyoruz et diye :)

HTC ONE M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş