Yağ Yakım Günlüğüm

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve çörekotu tarafından 4 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. çörekotu

çörekotu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar.

Yaklaşık 20 gündür valide hanımın hastalığı sebebiyle ne yediğimi ne içtiğimi tartmadan, önüme geleni yedim. Şimdi valide hanım daha iyi, ben de tekrar yağ yakmaya başlayacağım.

Yılların birikimi üzerimde olduğu için acele etmeden, bıkmadan bu işi yapmaya çalışacağım.

173 cm boy, 71 kg kilom var lakin; belde, göğüste ve basenlerde çok yağlanma var. Yolum uzun.

Beslenme programım 3 öğün üzerinden gidecek:

Sabah:

- 3 yumurtayla yapılmış, baharatlı ve yereyağlı omlet
    - 1 domates, 1 salatalık, birkaç dal roka ve yarım soğanla hazırlanmış salata, üstüne 2 kaşık zeytinyağı
    - 2 dilim tuzsuz beyaz peynir
    - 1 fincan yeşil çay

Öğlen:

- 20 gram ay çekirdeği
    - 10 adet fındık
    - 6 adet yer fıstığı
    - 1 kase yoğurt
    - Yarım soğan, sarımsak, birkaç dal maydonoz ve dereotu, birkaç dal brokoli ile hazırlanmış salata, üzerine 2 kaşık zeytinyağı (Bu akşama da kayabilir)
    -Akşama kadar 1 fincan kahve

Akşam:

- 4, 5 parça dana eti, tereyağı ya da zeytinyağıyla pişirilmiş
    - 1 tane haşlanmış yumurta
    - 1 tane kırmızı, 1 tane yeşil biber
    - 3 çay bardağı yeşil çay, limonlu

Böylece günlük beslenmemin %71'i yağ, %20'si protein, %9'u da karblardan oluşacak. Aldığım kalori ile günlük ihtiyacım arasında yaklaşık 1000 kcal olacak.

Body buildingle şu ara işim yok. Örneğin yarın yaklaşık 2,5 saatlik bir yürüme yolum var ve her gün çıkıp en az 1 saat yürümeyi düşünüyorum.

Gelişmeleri yazacağım, haydi hayırlısı.

Dynamo bunu beğendi.
  2. Edepsiz48

Edepsiz48 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    OkuL
    Yer:
    Muğla Merkez
    diyet programın çok yanlış terayag demissin yağlanmaya sebebiyet veren odur onun yerine zeytin yagı ay çekirdeği de yag yapar ve kalorisi fazladır onun yerine badem ceviz fındık kullan ekmeği azalt ve normal ekmek yeme cavdar ye kepek li ye

3. çörekotu

çörekotu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkürler.

Ketojen besleniyorum ekmek yok zaten.

Ayrıca tereyağı yağlanmaya yol açmaz. Esasında basit şekerler haricinde - ki onlar bile tolere edilebilir - hiçbir besin yağlanmaya yol açmaz. Yağlanmaya yol açan tamamen yaşam tarzıdır.

Yağ yakma konusundaki en başarılı beslenme şekli de ketojen beslenmedir. Forumda sayfalarca tartışılmıştı.

Son düzenleme: 4 Mayıs 2012
    hasanateş bunu beğendi.
  4. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    edepsiz, arkadaş ketojenik diyetle besleniyor. iyi diyetler diliyorum. her zaman belirtirim bu forumda ketojenik diyet yapıp yağ yakım günlüğünü bitiren yoktur. Yada bitti der fotoğraf yüklemez. İyi diyetler.

hasanateş ve speedtouch bunu beğendi.
  5. Edepsiz48

Edepsiz48 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    OkuL
    Yer:
    Muğla Merkez
    Ama Söyle Düşünmek Gerekirse Ne Kadar Az Yağ Alırsan O Kadar Kalori Cebinden Cıkmaz ve Daha İyi Bir Hız Katedersin mesala ne 100 gram terayag 600 kaloriyse sen günde 50 gram yedim 300 kalori yapıyor 300 kalori almasan bu sana bir faydadır bu bir hafta da 300*7 den 2100 kalori dir bunun yarısı kardiyo ile yagdan gider kalp nabızının %50 sine cıktınmı onun 1000 gram ı kaloridir 1 gram yağ 9 kaloriden 1000/9 dan 111 gram yağ yakımı !!!

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:47 ----------

Haklısın Kardeş En İyi Yağ Yakımı Diyeti Yoktur Her Vücüt deişiktir zaten ne besleniyosan onu yarıya indir cips kola abur cubur uzak dursan zaten sporla otomatik eriyon bilgi kalabalığı çok forumda :D

ama karatay diyeti güzeldir :D

6. çörekotu

çörekotu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Fotoğraf yüklemeyeceğim zaten. Çünkü en azından şu an vücut geliştirmeyle bir alakam yok. Tek derdim fit olmak. Bu siteye üye olduğumda da, beslenmeyle ilgili güzel bilgiler var diye üye oldum.

Yağ yakım günlüğü bitiren olmamasından ziyade, insanların belli bir zaman sonra bunu foruma yazmaya üşendiklerini ya da unuttuklarını düşünüyorum. Zira hayat buradan ibaret değil. Biraz geniş düşünmekte fayda var sanırım, "bırak hevesini alsın" alt mesajı vermekten ziyade.

Selamlar saygılar.

hasanateş bunu beğendi.
  7. FiestaCondom

FiestaCondom Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ankara
    Bu kadar az kalori almandaki amac ne biraz yukseltmelisin archiles bisey demisti 1500 kalori akti ve karbosuz diyetlerde t4 t3 e donusmez diye bilmiyorum ne kadar dogru 1 2 hafta ketoya girene kadar kalori sayma baktin sonuc yok kalorini 1.800 2000 arasinda tut bidd bol bol yuruyus yap ketodayken attigin her adimda yag yakacaksin birde gunde 2 litre su mutlaka ic yaglari atmani saglar bayadir boyle beskeniyorum yardim istersen ederim Dahada ederim

8. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Ben beğendim beslenmeni. Fakat vücut geliştirme de yapıyorsan öğlen yemeğine protein eklemeye çalış. ;)

Sayfayı Paylaş