Yağ Yakım Günlüğüm (Doğal)

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve kingdoom tarafından 9 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. kingdoom

kingdoom Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Yarından itibaren hergün buraya yazacagım ne yedigimi vs. ama genel olarak şöyle oluyor

09:30 - Simit + limonata (okulda yapabiliyorum anca kahvaltıyı bu yuzden böyle)
    12:45- okulda ne çıkarsa 400-500 kalori civari.
    16:30- akşam evde pilav tavuk veya sebze yemekleri olacak şekilde.
    19:00- spor
    21:00-spordan dönüş ve meyve veya süt.

normalde spor salonuna gidiyorum ancak çarşambaya kadar sınavlar var bu yuzden gıdemeyecegım evde koşu bandı var vakit bulursam orda koşacagım yazarım yarın ne olur görecegiz :)

kilom: 104

2. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Bu şekilde kilo vermeniz çok zor. Okulda yediğiniz yemekler en az 700-800 kalori olur.
    Spordan dönüşte et tavuk yiyin. Spora gitmeden önce karbonhidrat alın. Kahvaltı zaten tamamen yanlış. Gidip yulaf ezmesi alın. Size tavsiyem doğanın keten tohumlu müslisi. Evden çıkmadan 5dk önce yersiniz light süt ile karıştırıp. Öğlen bence okulda yemeyin zaten akşam evde annenizin yaptığı yağlı yemeği yiyorsunuz bir de öğlen yerseniz kilo vermek çok ama çok zor. Öğlen yanınıza light kaşar götürün ton balığı götürün onları yeyin. Yada akşam yemeğinden vazgeçin

3. kingdoom

kingdoom Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    biliyorum kahvaltının yanlış oldunu da sabah uyanmaya çalışırım erkenden usta bide akşam yemegi yeme demişsinde öğün kesmek kötü birşey degilmi ?

bugun simit limonata aynı sabah.
    oglen 12:45 çorba köfte ( makarna vardı yemedım)
    akşam: tavuk pilav

yedim sizce çokmu veya sabah kahvaltısı dışında yanlışmı ? degiştirmeye çalışıcam kahvaltıyı

edit----

bide akşam yemegini saat 5 de yedigim için bu saatlerde biraz acıkıyorum müsli yersem nasıl olur ?

4. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Akşam yemeğine yeme demedim. Meyve süt yerine 150g Yağsız tavuk hindi falan ye. Tonbalığıda yiyebilirsin. Yani protein al. Lor peynirde yiyebilirsin.
    Müsliyi kahvaltı da ye :) Acıkınca lor yada ton balığı ile karnını bastır.

Yediğin tüm öğünlerde ihtiyacından fazla karbonhdirat ve yağ var. Protein bakımından da yetersiz. Tekrar kendini düzene sokmaya çalış.

onurr_535 bunu beğendi.
  5. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    muslıyı ogun aralarında aksam yıyebılırsın sonucta tam tahıl ıcerır.ama ben burada proteyın alımını cok dusuk buldum..onemlı olan az yemek degıl az ama 6 ogun yemek.metobolızman yavaslamaması ıcın .bıde sana nescafe onerırım sekersız..metobolızman daha hızlı calısır umarım ıstegıne kavusursun .ıyı calısmalar

6. kingdoom

kingdoom Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkürler sımdılık spora gidemiyorum sınav haftası oldugundan dolayı bu yuzden protein e yuklenmıyorum fazla. sabah müsli yiyecegım akşamları acıkırsamda öyle yaparım. yarın neler yedıgımı yazarım umarım sabah erkenden kalkıp yiyebilirm müsliyi

7. iNFaZ100

iNFaZ100 Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Gastronomi ve Mutfak sanatları Öğrencisi
    Yer:
    Çorum/İskilip
    beslenme stilin
    sabah:yavaş sindirilen(tam tahıllı ekmek yulaf vb) karbonhidrat-protein
    öğle:protein ve az miktarda yağ mümkün olduğunca az karbonhidrat
    antrenman öncesi yavaş karbonhidrat(meyve alabilirsin) proteinde alabilirsin
    antrenman sonrası hızlı karbonhidrat(pilav makarna beyaz ekmek meyve yeme çay şekeri alabilirsin :) ) protein
    akşam yağ protein, karbonhidrat yok akşam öğünü en geç 8.00 gece yağ yakmak için
    gece karbonhidratın olmamasının ve yağ alımının sebebi insülin salınımını en aza indirgemek protein gece boyu seni besleyecek ama akşam öğününde kazein tarzı proteinde tüketmelisin peynir falan.
    bu şekilde beslen sonuç alırsın

Sayfayı Paylaş