Yağ Yakımında Beslenme

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve sabrselam tarafından 17 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. sabrselam

sabrselam Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    İstanbul
    Selamlar değerli arkadaşlar...Sizlere antrenmanımı ve yağ yakma dönemimi anlatacağım , ardından da tavsiyelerinizi isteyeceğim ;

Antrenmanım ; standart 10 dakika bisiklet , açma-germe hareketleri , ardından programım ki o da standart 3x8 ve sonunda da twist , mekik vs abdominal bölgeyi çalıştıran hareketler.

Beslenme ;

Kahvaltı : Sahanda az tereyağlı 3 yumurta , 2 kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir , 3-4 zeytin , 2-3 bardak yeşil çay , 2 kepekli galete

Öğlen : Tavada yarım tavuk göğsü , mevsim salata , 2 kepekli galete

Akşamüstü : Kalorisine göre 1 veya yarım meyve

Akşam : Balık (yanında sadece havuç salatası ve 1 kepekli galete) veya 4-5 tane köfte , 1 kepekli galete , mevsim salata

Yatmadan önce : 2 bardak süt

Tüm bunların yanında günde 5-6 litre su tüketiyorum.Zorlanma konusunda ise her antrenman sırasında baş dönmesi ve bazı antrenmanlarımda bayılacak gibi hissediyorum , ancak bugüne kadar antrenman sırasında bayılmadım.Yazın bu beslenme ile gündüzleri deniz veya havuzda yüzerek akşamları da 5-6 kilometre yürüyerek 6 haftada 118 kilodan 106 kiloya düştüm.2 haftadır da body salonuma devam ediyorum.Haftanın 6 günü antrenman yapıyorum.Olumlu-olumsuz eleştirilerinizi ve tavsiyelerinizi yazmanızı rica ediyorum.

Son düzenleme: 17 Ekim 2011
  2. sabrselam

sabrselam Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    İstanbul
    Onca üye bakmış , cevap sıfır . Yine de teşekkürler...

3. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    amaç yağ yakmaksa neden yağ tüketiyorsun?

bildiğim kadarıyla hiç yağ tüketmemek en iyisi

illa tüketiceksen, balık yağı veya zeytinyağı dışında yağ tüketmemek en iyisi ( bi ara diyetisyenimin tavsiyesiydi)

hatta zeytini yasaklamıştı bana, günde 2 adetten fazla yeme diye, kilom senden 5-6 kadar fazla şuan.

balıktaki omega iyi gelir, diyet ton balıklarında da mevcut

yumurtalarını haşlanmış yemeni tavsiye ederim

kaloriden önce karbonhidrat sayman gerekir

kırmızı et yeme, yağ oranı yüksektir

içeceklerini 0 şeker ile iç, ben tatlandırıcı kullanıyorum çoğu kişi tavsiye etmiyor ama dayanamıyoırum açıkcası

umarım yardımcı olabilmişimdir.

4. Al Neri

Al Neri Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    28
    Sabahları kahvaltıda sahanda değilde haşlanmış yumurta yeseniz(3 yumurta beyazı ve 1 tane sarısı olmak üzere) daha iyi olur.
    İdman sırasında gelen baş dönmesi veya bayılma hissinin birçok sebebi olabilir.Spora başlamadan önce gerekli sağlık kontrollerini yaptırmışsınızdır umarım.Bana kalırsa bunun en büyük sebebi yeterli vitamin ve mineral almıyorsunuz.Daha fazla sebze ve meyve tüketmelisiniz.Bunlardan gelecek kalorilerden lütfen korkmayınız.Ve uygun zamanda tüketiniz(akşam 10 da yatıyorsanız,8 de meyve tüketmeyin).

5. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    yag tüketmemek yag yakımıda olsa yanlıstır lütfen yanlıs bilgilendirme yapmayalım yag vücut icin cok degerli ve önemlidir tabii bu tükettiginiz yaga baglı beynin %65 i bile yagdır yag azaltayaım yag yakayım diye birsey yok dikkatli ve sınırlı tüketildigi sürece sorun teskil etmez

Bozo-Baku, sabrselam, SCHWARZXXL ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    zaten var olan besinlerin hiç birinde yağ oranı 0 değil

kaldıki arkadaş tereyağ ile yumurta demiş

yüksek ağırlık çalışan biri olsa mantıklı olurdu sanırım dediğin dishiwelet

(doktorumun dedikleriyle kendi bildiklerimi yorumladım kaldıki bana yağ içeriyor diye zeytini bile yasaklamıştı ama beyaz et, diyet peynir vs vardı yani kim bilir nasıl bir doktordu demeyin işini iyi biliyordu)

7. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    doktorunuz sadece halt etmis isini biliyordur cuzdanini doldurarak

Light urunler karbonhidrattan zengin yagdan fakirdir kalori olarak dusukturler bu dogru fakat bilmece burda basliyor

Karbonhidratlarin insulin uzerinde etkisi vardir yani vucuda insulin salgilatirlar salgilanan insulin ile beraber kan sekeriniz duser ve daha cabuk acikirsiniz karbonhidratlarin sindirimi kisadir ve yag olarak yaninda yedikleri ile beraber depolanirlar

Yag protein ve dusuk karbonhidratli bir beslenme yaptiginiz zaman belki 1 ogundeki toplam kalori miktari artacaktir fakat kan sekerini yaglar yukseltmezler insulin salgilanmaz bu sefer vucud yag depolamaya gitmez ve insulin salgilanmadigi icin kan sekeriniz birden dusup acikmazsiniz buda diyete uyumu aclik krizlerini atistirmalari kacamaklari onler

8. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi heldic tamamen farklı şeylerden bahsetmişiz yada bana öyle geliyor,

arkadaşın derdi yağ yakmak

bende dedimki, bende yağ yakmaya çalışıyorum, doktora gittim, doktor da şeker, karaciğer vb. testler yaptıktan sonra,(kendisi uzman iç hastalıkları doktoru, evet cüzdanınıda doldurduğumda gerçek) bir diyet listesi çıkartıp elime verdi

bu listede yağ içeren şeyler yasak ve karbonhidrat da oldukça limitli, protein ile sebze meyve serbest gibi diyebilirim.

kaldıki doktorum bana, zeytinde dahi yağ olduğundan yememi 2 adet zeytin ile kısıtladı

kaldıki arkadaş tereyağ ile yumurta yapıyor,

şimdi benim kafam karışıyor, yağ yakmak isteyen bir insan, çıkıp tereyağlı yumurta yiyebilir gibi bişey diyosunuz.

kan şekerinden fln bahsetmişsin, iyide bizim konumuz kan şekeri değil, yağ yakan birisi için vücuda giren yağ ve oranı ??

9. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Yine bir yağ başlığı yine bir karmaşa...

Ketosis dışında bir diyetle yağ yakımına uğraşırken genel olarak yağlı yiyecekler den kaçındıkları için (genel olarak hazır yiyeceklerdeki yağların zararlı yağlar olduğunu düşündükleri için kaçınan aslında kendileri de pekala zeytin yağı ve fındık-badem gibi besinlerden yağ tüketen) bütün yağlardan kaçınan insanları sanki bilinçsizmiş gibi bir tutup acemilik ile suçlayan yorumlar...

Hazır böyle eleştiriler ortada varken fırsattan istifade; zararlı yağ diye birşey yoktur hepsi çok faydalıdır, hepsinden bol bol tüketin, çok yaşa kestosis diye bağıran heldic...

Yeni başlayan arkadaşlara tavsiyem bu başlığa fazla bakmasınlar akılları karışır ;)
    Gerek yok siz bildiğinizi yapın, kardionuzu düzgüm yapın olsun bitsin :D

10. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    hayır ben acemiyim kabul ediyorum

bildiğim ve mantığımı yürüterek yorum yapıyorum, yanlışım olan yeri şunlar yanlış diye düzeltin bizde öğrenelim :)

11. sabrselam

sabrselam Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    İstanbul
    Yorumlar karışık da olsa teşekkürler.
    Baş dönmesi sorunum kalmadı
    Spor son hızıyla devam ediyor , fazla kilo kaybı olmasa da kıyafetlerim bollanmaya başladı , demek ki bb ile az kilo vermiş olsam bile sıkılaşıyorum , bu da iyiye işaret diye düşünüyorum.
    Testleri en kısa sürede yaptırmaya çalışacağım.
    Şu an kilo dışında genel bir sağlık problemim yok.
    Hepinize çok teşekkürler...

12. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    tereyagli yumurta tabiki rahatca yiyebilir kan sekeri ile ne alakasi var demistiniz yag yakimi sadece dusuk kan sekerinde olur kan sekeriniz yuksekken vucud yag yakmaz neden yaksin kandaki enerjiyi kullanir

Zeus sacmaliyorsun yada yazmadiklarimi yazmis gibi gosteriyorsun kötü yag tabiki vardir margarinler aycicek soya kalone misir yaglari kötü yaglardir

Hayvansal yaglar zeytinyagi badem yagi hindistancevizi yagi balikyagi iyi yaglar.

Simdi soyle dusunelim x kisi 2000 kalori alcak yag yakimi icin

3 ogun 650 ser kalori

Sabah yagdan kit bir beslenme yaparsa eger

30gr protein 135 gr karb tuketmesi lazim 0 yag sizin mantiginizla

Biz bunu en azindan 30gr protein 30 gr karbonhidrat 45gr yag olarak tuketilmesinden yanayiz

Cunku yaglar insan vucudu icin gereklidir yagda eriyen vitaminler var hormonlar yagla calisirlar yaglar midede sindirime baslayip beyine doydum sinyali verirler yaglar kan sekerini dengeleyip acikmamamizi saglarlar

Simdi 2 ornek de ayni kalori iken yag yemenin ne zarari var bir aciklarmisiniz bana :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:27 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:25 ----------

konumuz vucuda giren yag ve orani degil konumuz yag yakiminda beslenme :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 03:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:27 ----------

www.******/bir-gobegin-anatomisi/

ADIM 3 Et yiyin, patatesi boş verin

Connecticut Üniversitesi araştırmasına göre düşük
    karbonhidratlı bir beslenme düzenini takip eden
    erkekler, düşük yağlı beslenenlere göre üç kat
    daha fazla karın bölgesi yağından kurtuldu.

Brigham Hastanesi’nin araştırmacıları, aşırı kilolu 101 kişi
    üzerinde bir araştırma yaptı. Araştırmada katılan
    deneklerin bir kısmı 18 ay boyunca yağsız, bir kısmı
    da orta yağlı bir diyet programı uyguladı. Yağlı yiyenler ortalama beş kilo zayıflayarak, yağsız
    yiyenlere kıyasla yüzde 60 fazla kilo verdi.
    Zeytinyağı, kuruyemiş, yağlı balıklar ya da
    avokadoda bulunan sağlıklı yağlar kilo vermenize
    faydalı olabilir. Zira uzun süre karnınızı tok tutarlar.
    Tereyağı ya da peynir gibi yağlı hayvansal ürünleri de ihmal etmeyin. Sadece porsiyonları azaltın çünkü
    bu gıdalar kalori olarak yoğundur. İşlenmiş yağlı
    gıdalar ve kızarmış ürünlerden uzak durun yeter.

www.******/duz-bir-karna-ulasmanin-yolu/

1)Yağ tüketmekten kaçınmak Yağ oranı düşük diyetlerle kas yapmanız zorlaşır.
    ‘Medicine & Science in Sports ’ dergisinde
    yayımlanan bir makaleye göre, normal seviyede
    yağ tüketen erkekler, düşük yağ rejimi yapanlara
    oranla 2 kilogram daha fazla kas yapıyor ve
    güçlerini %86 daha çok artırıyor. İhtiyacınız olan yağı bitkisel yağlardan ve kabuklu yemişlerden
    almaya bakın.

www.******/kas-gelisiminin-yapi-taslari/

Diger makaleler de dediklerimizin ne kadar dogru oldugunu gosteriyor

www.******/ac-kalmadan-zayifla/

www.******/istahinizi-kontrol-altina-alin/

13. KamilXYZ

KamilXYZ Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    süt ve ayrandaki yağı iyi yada kötü olarak nitelendirsek hangisi olur?

14. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    hayvansal yaglarin hepsi iyidir

Peynir yogurt tereyagi kuyruk yagi ic yag lar iyidir cunku omega 3 var hic dusunmeden yiyebilirsiniz

Son 10 senedir dusuk yagli beslenme diye bagirip cagiriyor doktorlar fakat obozite seker hastaligi durmadan artiyor demekki bu beslenme biciminde bir ariza var

Sayfayı Paylaş