Yağ Yakımında Aminoasit Kullanımı

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve haven tarafından 5 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. haven

haven Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Hekim
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar yağ yakımı için Aminoasit kullanan arkadaşlar var mı?
    Aminoasitlerin çalışma prensibini düşününce bana sanki antrenman öncesi ve sonrasında aminoasit alınmasının yağ yakımını hızlandıracağı gibi bir düşünce gelişti.. Acaba böyle bir etki olabilir mi? yani aminoasitler yağ yakımını etkiler mi?

kiss ve sabrewolf bunu beğendi.
  2. azeer

azeer Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    hardline nın bcaa sını kullanıyorum ürünün özelliklerinde yağ yakımına yardımcı olur gibisinden yazılar vardı.Pek fazla bilgim yok ama 1 aydır kullanıyorum.Bu konuda

3. brhmcr

brhmcr Guest

Yak yakimini hizlandirdigi dogru ancak daha ziyade kas yikimini engellemek icin kullanilir. Aslolan beslenmenizdir. Suplementlerden once beslenme duzeni oturtulmalidir.

4. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    bu amınoların ustunde kalorı degerıde yazmıyor acaba proteının parcalanmıs halı oldugu ıcın dırek hucrelere gırdıgınden enerjı degermı yok acaba ? ben ole bırsey duymustum sankı genelde kalorısı az dıyede hercıh edıyor sanırsam servısbasına 160-200 kalorı amkatansa 0 almak daha ıyı :D bır kac marka amınonun kutusunda yag yakımınıza yardımcı olur yazıyordu ancak ne derece dogru bılemmıyorum.

sabrewolf bunu beğendi.
  5. haven

haven Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Hekim
    Yer:
    Ankara
    cevaplar için teşekkürler arkadaşlar piyasadaki aminoları araştırıyorum. kesin bir bilgiye erişirsem burdan paylaşacağım.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:41 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:24 ----------

sanırım sorumun cevabını yabancı bir kaynaktan buldum. burada linki var:
    http://www.fitday.com/fitness-articles/fitness/weight-loss/can-amino-acids-aid-weight-loss.html

kısaca özetleyeyim: yağ yakımı için L-Tyrosine, L-Phenylalanine, L-Tryptophan ve L-Carnitine etkili imiş. sanırım bu aminoasitleri içeren bir ürün arayacağım.

kiss ve sabrewolf bunu beğendi.
  6. Felhan

Felhan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    evet amino asitler yağ yakar mesela L carnitin bu da bi amino asittir yağ yakımına yardımcı olur. amino asit tabletlerinin içinde arginin bulunur bu da enerji vererek yağ yakımını biraz da olsa sağlar.

kiss bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş