Yağ Yakımına Devam yada Kas Kütlesi Artışı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Morte tarafından 12 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Morte

Morte Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba,

Kısa vadede 6 aylık bir spor geçmişim var. Süreç esnasında az da olsa belli bir miktar yağ ve kilo kaybettim. Mevcut durumda 92 kilo ve 22% yağlanma oranına sahibim. Uzun vadede amacım 85 kiloda %14-15 gibi bir yağ oranı yakalayabilmek.

Yaz ayları artık sona ermek üzere olduğu için, antreman programında süregelen sistemi koruyarak yüksek tekrarlar ile çalışmak yada yağlanmayı ve kilo kaybetmeyi 2013 ilkbaharına bırakarak kas kütlesi artışı amaçlı çalışmak arasında kaldım.

Önerisi olan?

2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  3. brhmcr

brhmcr Guest

Asiri yaglanmadan hacimlenme yoluna gidiniz. insulin konusunu iyice kavrayiniz. bu durumda alacaginiz karbo ve zamanlari nispeten onem kazanacak. KArbo off-on mantikli olacaktir.

4. Morte

Morte Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/morte-antreman-g-nl-t57785.html

Yukarıdaki bağlantıda yapmayı planladığım ama sağlık sorunlarım nedeni ile bir türlü başlayamadığım bir program var. Orada genel olarak tekrar sayıları 12 yada 15 olacak şekilde düzenleme yapılmıştı ve amaç yağ yakmaktı.

Şimdi aynı programı uygulayarak tekrar sayılarını değiştirmek, her kasa ait temel hareketler için 12-10-8-6 şeklinde piramit uygulayıp ve diğer hareketlerde 4x10 yapmak kas kütlesi artırma amacına hizmet eder mi? (Beslenme şeklinde de düzenleme yapılmasının zorunlu olduğundan bahsetmiyorum bile)

Yoksa program baştan mı düzenlenmeli?

5. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Hacim yapmak için,özellikle press hareketlerine maximum ağırlık ile girmelisin.12 tekrar çok fazla.(omuz hariç)Ben 8-7-6-6 uyguluyorum ve işe yarıyor.

6. brhmcr

brhmcr Guest

Ayni programda hareket ve set aralarini daha uzun tutmak, piramit ve 6-8 araligi tutmak ayni hacim kazanmaya yarayacaktir.

Sayfayı Paylaş