Yağ Yakımını Hızlandırma Yolları ?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Edepsiz48 tarafından 6 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Edepsiz48

Edepsiz48 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    OkuL
    Yer:
    Muğla Merkez
    Selam Beyler Uzun Süredir Yani Hemen Hemen 2 Aydır Yağ Yakımı Yapıyorum Bilmiyorum belkide yağ fazla yakamadım ama ilk değerlerim:
    Kilo 70 Boy 172 Bel 90

Şimdiki deger : kilo 62 Boy 172 Bel 84 cm

Merak Ettiğim Hususlar : 1=İllaha Lcarnitine almak şartmı öğrenciyiz ve babamızın harçlıklarıyla yaşıyorum bu durumda kendi l carnitine mizi yapabilirmiyiz ?

2= ilk vg mi yoksa kardiyomu yapıyım ? daha hızlı yağ yakımı için

3= gelişim döneminde oldugumdan yemeklerde kesme yapmıyorum fastfood kesinlikle yemiyorum organik evde pişenler çorba patates yumurta pilav(cogunlukla bulgur)
    ekmekte % 90 oranında kestim katı yağ yemiyorum cips kola filan cıkardım hayatımdan

4= sizin tavsiyeleriniz nedir 1 ayım kaldı yaz geldi ve ben hazır deyilim ve aynada fazla deişiklik olmadı göbek olarak gittide gögüs erimedi ?

2. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    1- evet yağ yakıcı sizin yağ yakımınızı çok hızlandırır. ayrıca kas kaybını engeller. özellikle l-carnitin en sağlıklı yağ yakıcılardan mümkünse alın. 1 aylık kullanımı günde 1.5mg civarı kullansanız 50-60 TL'ye gelir mümkünse alın. lcarnitine paranız varsa hydroxycut advanced ekleyin hem ucuz hem etkili eğer para yoksa günde 2 yemek kaşığı kahve için. biri sabah biri spor öncesi. eğer carnitine para da yoksa sadece hydroxycut advanced alın tek tableti yaklaşık 0.7 TLye geliyor. sabah 1 spor öncesi 1 alsanız ayda 44 tl civarına gelir. hiçbirine para yoksa günde sabah 1 yemek kaşığı spordan önce 1 yemek kaşığı olmak üzere sade kahve koyup için.

2-mümkünse sabah 45-60 dk aç karnına cardio öğlen body. mümkün değilse 1 gün 45dk yüksek tekrarlı az dinlenmeli vg antrenmanı üstüne 20-30dk 130-140 nabız aralığında cardio. Diğer gün sadece 60dk cardio da olabilir. Yada her gün 45body+30 cardio olabilir.

3-ev yemeği dediğimiz birçok gıda fast food kadar kalorili olabiliyor. Sebze yemeği diye yediğiniz yemeğin içine anneniz 1 tahta kaşık yağ atmış olabilir. yada kıyma atmış... O yüzden aileden uzak yemekler şart. Besinleri araştırın hangisinde kaç gram protein yağ karb var. Günde hayvansal en az 100 gram protein almayı hedefleyin. bunu en yağsız kaynaklardan almayı tercih edin. tavuk göğüs, yumurta beyazı vs. Cips vs. çıkarmanız iyi olmuş ama yetmez özellikle akşam çok dikkatli yemeli. pirinç meyve vs. gibi kaliteli karbonhidrat bile akşam diyette yenmemeli.

dishiwelet ve Solwied bunu beğendi.
  3. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    İlk önce her aklına gelen için konu açmayı bırak.

Daha sonrasında jimraynor ün dediklerini uygula.

Danny Boy bunu beğendi.
  4. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    ben animal cuts kullaniyorum yannda l carnitine alcm sivi mi tablet mi dha mantkli olur

5. Edepsiz48

Edepsiz48 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    OkuL
    Yer:
    Muğla Merkez

Slk Önce Yorumunuz İçin Teşekkürler ilk olarak antremandan girelim benim babam polis polis ailelerine özel bir spor alanı var cok gelişmiş olmasada 4 koşu bandı ve bircok vg tirme aleti var haftada 3 gün hizmet veriyo haftada 3 gün sağlam antreman yapıyorum üstüne vücüt geliştirme her gün onun yanısıra bisiklet sürüyorum dışarıda hem zevkli oluyo hemde kardiyo gibi :)

yemek konusundada bizimkiler katı yağ yemekte pek kullanmazlar ful zeytin yağı muğlada oldugumuz için :D akşamları kalori almamaya önem gösteriyorum yemeklere ayrete tuz katmıyorum her sabah kahvaltıda mutlaka 1 tane yumurta eger o gün fitness varsa 1 saat önceden 2 yumurta yiyoruö bol bol süt ve bol peynirle destekliyorum ama dediğiniz ince detaylara uymaya calışıcam

6. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38

1- 17 yaşındayım ve 15 aylık sporcuyum. Şuana kadar hiç supplement kullanmadım. Supplementlerin steroidler gibi zararlı olmadığını, ek besin anlamına geldiğini biliyorum. Fakat endişelerim var. Birçok üründe 18 yaşından küçüklerin, hamilelerin vs. kullanması yasaktır yazıyor. L-Carnitine ve hydroxycut için bu geçerli midir?

2- Antrenman olarak 1-2 ay çok ağırlık az tekrar, 1-2 ay az ağırlık çok tekrar yapıyorum. Konuyla bir ilgisi yok belki ama size sormak istedim. 17 yaşındayım ve hala büyüyorum. Vücudu %90 şiddetlere varan antrenmanlara sokmak ne denli sağlıklıdır? Şuan maksimum ağırlıklarla 3x8 antrenmanlar yapıyorum. Vücudumu %100 olarak olmasa da %85-90lara kadar zorladığımı düşünüyorum. Yanlış mı yapıyorum, yoksa kas gelişimi için olmazsa olmaz mı?

7. sirkülasyon

sirkülasyon Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Ben bu forumdan nerdeyse 1 yıldır cayır cayır faydalanıyorum.Ama üyelik tarihime bakın sizce neden ?Bir defa bile konu açma ihtiyacı hissetmedim çünkü gerek yok tartışılmayan cevabı verilmemiş bişey YOK nerdeyse.Zaten çoğu şeyi öğrendiğinde burda soracağın şeyin cevabını da kendin verebilecek hale gelirsin anca bazı durumlarda konu açarsın.Yağ yakımını hızlandırma dediğin şey 50.000 defa tartışılmış bişey.

Konuya gelirsek karnitinin sanıldığının aksine söylendiği gibi çalışmadığı sadece antioksidan etkisinden dolayı biraz performans etkisi olduğu aslında tamamen ticari bir oyun olduğu söyleniyor.Diğer bir VG sitesinde ''karnitin yalanı'' diye bir yazı var ben o yazının malesef doğru olduğunu düşünmeye başladım.

1er hafta değişik kombinasyonlarla denedim.Kullandığım karnitin en kalitelilerinden dymatize amerikan likit karnitindi.Her seferinde 3000-4000mg lıkır lıkır götürdüm gördüğüm etki çok az bi etkiydi.Bundan daha iyi bir etkiyi tarçın çubuğu,2 yemek kaşığı yeşilçay,koyu kahve beraber içerek elde edebiliyorum.Dünyanın parasını bu karnitine bayılıyoruz bence büyük hata yapıyoruz.Benim tavsiyem karnitin denen şeyden uzak durman yönünde olacak.

Antioksidan bitki karışımı ve biraz kahve iyi gelir.Yine termojenik yağ yakıcılar da buna benzer bi formüle sahip zaten.Eğer beslenmenizde yağ yakımında ihtiyaç duyulan şeyleri alamıyorsanız sabah 2tllik Bemiks C yeterlidir ayda 2tlye gelir.İşin %80i günde 4-5 litre su içmek ve abartmadan kasları eritmeden kardiyo yapmaktan geçiyor inanın işe yarayan şey bu.Piyasada en ucuza bulacağınız ve işe yarayan yağ yakıcı hydroxycut advanced.Daha ekonomik olmasını istiyorsanız 1 tane alıp yanına koyu bir kahve (kafeini 200mg civarına çıkarmak için) ,4dk kaynatılmış tarçın çubuğu ve bi tane bebek aspirini eklerseniz etkisini ucuza artırmış olursunuz.migrosta nescafe clasicte kampanya var 2 tane 100gr 8,95tl.

daydreamer, sasa222 ve radozo123 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş