Yağ yakımını engellemeyecek antreman öncesi ara öğün

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Metal_aslan tarafından 27 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Metal_aslan

Metal_aslan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    Herkese Merhabalar,

Yağ yakımına yönelik bir program yapıyorum. Gündüzleri okulda olduğumdan spora ancak saat 17.30 - 18.00 gibi gidiyorum. Saat 3-4 gibi tüketebileceğim, antremanda bana güç verebilecek, kolay taşınabilir ara öğün önerilerinizi bekliyorum.

2. _zgr_

_zgr_ Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Çanakkale-İstanbul
    Kuruyemiş götürebilirsin.

3. Metal_aslan

Metal_aslan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    kuruyemişler protein ve yağ içerdiğinden onun yerine antreman öncesi karbonhidratı sağlama açısından kuru kayısı, elma veya müsli (meyve suyu veya sütle) yesem olmaz daha doğru olmaz mı spor yaptığım günler ?

4. _zgr_

_zgr_ Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Çanakkale-İstanbul
    Yulaf ezmezi olabilir belki aşırı olmamak kaydı ile ama meyvesuyuyla tüketme, yoğurtla karıştırabilirsin, yağ yakmaya çalıştığın için kuruyemiş önerdim, kuruyemişle ikisini oranlayıp tüketebilirsinde. kh ları bu dönem minumumda tutmaya çalış meyvesuyunuda önermem ne bulkta nede yağ yakımında. Özellikle de hazır olanları.

Metal_aslan bunu beğendi.
  5. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Meyve suyu içme yağ yakımını ile alakası yok. Kuru meyveleri abartmamak şartıyla tüketebilirsin. Yanınada biraz kaşar götür protein ihtiyacını da karşılamış olursun senin için çok iyi olur.

Ayrıca kuruyemişten korkma. Çok faydalıdır. Spordan önce ceviz fındık tüketebilirsin 50g kadar

Metal_aslan bunu beğendi.
  6. _zgr_

_zgr_ Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Çanakkale-İstanbul
  7. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    şimdi normalde antrenman öncesi komplex karbonhidrat alınmalıdır. Pirinç makarna gibi. antreman sonrası ise proteın ve basit şeker içeren seyler ve azda olsa karbonhidrat alınmalı. insülin e ayar verip kasları arttırmak için ama sen agırlık hacim antremanı degılde yag yakımı için antreman yapıyorsan o zaman ne kadar az karbo ve şeker o kadar iyi çünki yag yakımında gunde kilo basına 2 gram karbo alınırken hacım zamanında 5-6 gram alınıyor.

ahmetkb ve Metal_aslan bunu beğendi.
  8. _zgr_

_zgr_ Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Çanakkale-İstanbul
    -Pirinç tüketeceksen kepekli olsun,beyaz pirincin glisemik indeski oldukça yüksek. Hatta bence pirinç yerine bulgur daha iyidir lif oranı yüksektir.Ben şahsen yağ yakımındayken bunları tüketmem, makarnayı da mümkün olduğunca az haşlanmış tüket, eğer tüketeceksen. antrenman sonrası basit şeker katabolizmayı engellemek için iyi bir yol ama riskli; basit şekerin miktarı çok iyi ayarlanmalı. Aksi halde yağ yakımı durabilir. Şahsen ben yağ yakımındayken antrenman sonrası basit şekerde tüketmem riske girmemek için. Ama tabi kişiye kalmış bir tercih bu.

ahmetkb bunu beğendi.
  9. Metal_aslan

Metal_aslan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    Yanımda tasıma acısından en uygunu kuruyemis veya meyve olacak sanırım. Bunları denemeye karar verdim. Tesekkurler yorum yapan herkese

10. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    pirinç lapası cok kolay yapılıyor, eger komp. karb. almak ıstıyorsan sana öneririm. yağsız pilav gibi düşünebilirsin, evden bi kaba koy okula götür antrenmandan 1 saat once yersin..

Sayfayı Paylaş